Lybra - amortyzatory

Maciej.S
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 07 cze 2015, 17:42
Imię: Maciej
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: Maciej.S » 14 cze 2015, 18:09

Witam

Wczoraj wymieniałem amortyzatory tylne w Lancii 1.9jtd SW. Kupiłem KYB - excel G. Wymieniłem bo uważałem, że coraz mocniej buja na zakrętach i przebieg 200tys. Mam pytanie, ponieważ dziś stwierdziłem, ze jest na nich LUZ. Luz pojawił się na górnym mocowaniu. Gdy złapie amortyzator ręką i poruszam lewo-prawo, jest wyczuwalny luz miedzy odbojem a odgórnym mocowaniem. Jest tak na lewej i prawej stronie. Luz występuje wraz z stukiem gdy nim poruszam. Wróciłem do mechanika. Machnik szybko odpowiedział, ze tak wynika z budowy amortyzatora i luz występuje... Zdziwiłem się? Na oryginałach Sachs nie było luzu. Ciężko mi to stwierdzić bo osłony są zamocowane i obudowy nadkoli w środku. Nie dyskutowałem dłużej z mechanikiem bo od środka nie ma podejścia do mocowania. Jest całe zabudowane. Wydaje mi się, ze za słabo przykręcił. Czy w waszych Lybrach również jest luz na tyl. amortyzatorach? Czy tak powinno zostać? W piątek jadę Lybrą na Lazurowe wybrzeże i chciałem przygotować auto. Dziękuje za info.

Maciej.S
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 07 cze 2015, 17:42
Imię: Maciej
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: Maciej.S » 16 cze 2015, 9:24

Problem rozwiązany. Rozebrałem ponownie osłony i odkręciłem amortyzatory. Amortyzatory tylny KYB-a różni się znacznie budową od oryginalnych sachs. Pod poduszkami miedzy górną rurką amortyzatora należy zamontować podkładkę i usztywnić poduszkę. Luz zlikwidowany.

Awatar użytkownika
bartoss2000
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2014, 13:03
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: bartoss2000 » 18 cze 2015, 20:13

Panowie mam pytanie, mam Lybre sedana, jest możliwość przełożenia amortyzatorów i sprężyn na tył z kombi zgra się ? będzie trochę twardsza czy nie bardzo ?
Lancia Lybra 2.0 R5

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Post autor: FXX » 19 cze 2015, 13:26

Twardsza za bardzo to ona nie bedzie Bedzie stala wysoko z tylu co moze komiczne wygladac.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

bzyk29
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 03 lip 2014, 11:57
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: bzyk29 » 12 lip 2015, 9:05

Posiadam Lybra 1.8 16v z 2002 roku. Musze w niej wymienić z tyłu amortyzatory. Jakiej marki sprzęt polecacie?

arhyy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 30 mar 2013, 12:28
Imię: Artur
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: arhyy » 16 lip 2015, 10:28

bzyk29 pisze:Posiadam Lybra 1.8 16v z 2002 roku. Musze w niej wymienić z tyłu amortyzatory. Jakiej marki sprzęt polecacie?

Dobre są amroki Magneti Marelli. Dobrze tłumią drgania i wszelkie inne nierówności drogowe. Konkretnie te tutaj powinny pasować do Twojego auta: https://www.motointegrator.pl/produkty/ ... 5438070000
Ewentualnie dopytaj tam sprzedawcy czy konsultanta czy na 100% będą pasowały, ale z tego co patrzę na specyfikację, to powinny być okey.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”