Lybra - usztywnienie zawieszenia - sprężyny

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Lybra - usztywnienie zawieszenia - sprężyny

Post autor: vincenzo » 30 kwie 2015, 14:49

witam, czy ktoś próbował już może usztywnić trochę Lybrę przez założenie odpowiednich sprężyn ? Chciałbym, żeby chociaż trochę usztywnić tą pływającą machinę na kołach :) ale jednocześnie nie zamierzam zmniejszać prześwituu.. ktoś ma może jakieś doświadczenia ?
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - usztywnienie zawieszenia - sprężyny

Post autor: s0krates » 30 kwie 2015, 22:35

wymień amory...

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Lybra - usztywnienie zawieszenia - sprężyny

Post autor: zbyszek55 » 30 kwie 2015, 22:58

Witam
Sprawdziłeś kolego geometrie zawieszenia ?

Pozdrowienia
Zbyszek55 z Bydgoszczy
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Re: Lybra - usztywnienie zawieszenia - sprężyny

Post autor: vincenzo » 01 maja 2015, 12:54

Amortyzatory mają 70%, geometria sprawdzana, widać że Lybra. jest za nisko, a jak są 4 osoby na pokładzie to już zupełnie leży, także muszę wymienić sprężyny ale chciałbym poszukać coś sztywniejszego niż standardowe.
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
Przemek555
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 02 kwie 2010, 23:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Lybra - usztywnienie zawieszenia - sprężyny

Post autor: Przemek555 » 01 maja 2015, 20:59

kiedyś dało się kupić gumy które wkładało się miedzy zwoje sprężyny tym samym je usztywniając/podnosząc, ludzie nawet na tym startowali w kjs-a i jako rozwiązanie low budget sprawdzało się nieźle. Montaż banalnie prosty i cena pewnie po kilkanaście plnów.
np.
http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=144572
Coraz częściej na drogach spotyka się szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... Naprawdę, czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

eks Lybra 2.0 20V Sedan 2000r, Mondeo 2.5t

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - usztywnienie zawieszenia - sprężyny

Post autor: FXX » 03 maja 2015, 20:35

Taaa, a później płacz, bo sprężyny pękają jak załadujesz samochód po dach i wrzucisz komplet pasażerów.

Twardszych sprężyn bez obniżenia raczej nie dostaniesz. Na pewno wymiana na nowe usztywni nieco samochód, bo stare pewnie już swoje przeszły ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - usztywnienie zawieszenia - sprężyny

Post autor: s0krates » 04 maja 2015, 8:45

vincenzo pisze:Amortyzatory mają 70%,
Te pomiary można o kant d.. potłuc. Wymieniałeś sam amory? Jak nie, to pewnie nikt przed Tobą nie wymieniał. Jeżeli swoją Lybrę określasz jako "pływającą machinę na kołach" to raczej masz niesprawne zawieszenie, bo mi nic nie pływa..

Jeżeli masz zardzewiałe sprężyny które się łuszczą, to też musisz je wymienić, ale gwarantuję Ci, że o ile nie chcesz się Lybrą ścigać w rajdach, fabryczne Ci wystarczą.

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Re: Lybra - usztywnienie zawieszenia - sprężyny

Post autor: vincenzo » 04 maja 2015, 9:54

wiem, że pomiary na stacjach diagnostycznych są do : cenzura : ... według tych pomiarów to amortyzatory są właściwie nieśmiertelne dopóki nie zaczną przeciekać... :D

Dzięki za pomysł z gumkami, ale szczerze mówiąc zupełnie mnie to nie przekonuje.. szczególnie, że w wakacje chcę zrobić trasę na ładnych kilka tysięcy kilometrów w 4 osobowej obsadzie. Chociaż na codzień auto jeździ z jedną osobą na pokładzie i wtedy by się to pewnie sprawdziło..

Przy drugiej Lybrze jakiś czas temu wymieniłem sprężyny na nowe, dlatego tak jak piszecie wiem, że to dużo pomaga, pomyślałem jednak, że jest jakaś szansa na jeszcze większe usztywnienie.. ale wychodzi na to, że nie mam co wymyślać i na siłe nie robić "sportowego" auta z Lybry - dzięki za wszystkie informacje :)
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - usztywnienie zawieszenia - sprężyny

Post autor: meqqex » 04 maja 2015, 12:50

Zastanawiałem się nad wymianą sprężyn na takie które obniżą auto i usztywnią. znalazłem o takie
zestaw HR 29340-4 do mojej lybry 19 SW http://www.h-r.com.pl
-obniżenie auta 30 mm cena za komplet jaka mi wtedy zaproponowano to 850 PLN brutto z dostawą

Sprężyny z tego co mówią mogą spokojnie pracowac na podstawowych amorkach. Dlatego tez dobrze pomyśleć o wymianie amortyzatorów ;) czyli kolejne kilka stówek + robocizna xD newer ending story ale kto tu mówi o kosztach jak dba konkretnie o swoje autko ;) co by jeździło się bezpiecznie i bez "przygód"
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
Przemek555
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 02 kwie 2010, 23:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Lybra - usztywnienie zawieszenia - sprężyny

Post autor: Przemek555 » 05 maja 2015, 20:32

vincenzo, może pływa Ci z powodu opon, u mnie amory maja 240kkm przebiegu i na diagnostyce ostatnio pokazały poniżej 50% sprawności, a samochód prowadzi się w miarę przyzwoicie, a użytkuje go raczej dość dynamicznie:) Kiedyś miałem Uniroyale które bajecznie spisywały się na mokrym ale auto strasznie "pływało" w zakrętach. A może poduchy poszły się czesać tylnej belki mocujące ją do budy.
Coraz częściej na drogach spotyka się szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... Naprawdę, czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

eks Lybra 2.0 20V Sedan 2000r, Mondeo 2.5t

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”