Lybra SW 2.0 20v - sprawdzenie na stacji diagnostycznej

gawior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 04 mar 2016, 22:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Częstochowa

Lybra SW 2.0 20v - sprawdzenie na stacji diagnostycznej

Post autor: gawior » 05 mar 2016, 7:14

Witam. Jestem nowy na forum i nowy w posiadaniu Lybry ( SW 2.0 154KM + podtlenek LPG ). Wybieram się dzisiaj na przegląd zawieszenia i pytanie mam na co zwrócić uwagę w zawieszeniu, hamulcach, oraz na co zwrócić uwagę w podwoziu auta.

Dodam, że na dużych dziurach jak jadę powoli, a autem buja, to słychać stukanie z prawej strony ( nw. czy to nie mocowanie górne amortyzatora ).

Do tego chcę jechać na regulację gazu i trochę rozebrać i obejrzeć silnik, ale o tym nie w tym dziale.
Lancia Lybra 2.0 LX

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra SW 2.0 i sprawdzenie na stacji diagnostycznej

Post autor: meqqex » 05 mar 2016, 8:49

Jak sam wskazałeś jedziesz do diagnosty. Auto jak każde inne i na wszystko trzeba zwracać uwagę. Na podnośniku zobaczysz czy wycieków nie ma, stan gum, wahacze, zdejmiesz koło to hamulce czy nawet stan zabezpieczenia antykorozyjnego itd itp.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

gawior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 04 mar 2016, 22:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra SW 2.0 20v - sprawdzenie na stacji diagnostycznej

Post autor: gawior » 05 mar 2016, 15:36

Zawias bardzo OK, hamulce też, ale już na wykończeniu, także w wakacje wymiana ( przód ). Do wymiany prawa końcówka drążka stabilizacyjnego ( lewa do pary ) i gumy na drążku stabilizacyjnym ( wsadzony poliuretan i skrzeczy - wkurzające ). Tak to pod innymi względami pacjent będzie żył.
Lancia Lybra 2.0 LX

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”