Lybra-ładowanie akumulatora

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Lybra-ładowanie akumulatora

Post autor: Moglaj » 22 wrz 2008, 12:54

Cześć nie znalazłem dokładnie odpowiedzi na pytanie, więc zadaje Jakie powinno być ładowanie w lybrze? u mnie jest w granicach 13,86-13,95 .
Czy jeżdżąc codziennie około 10-20km akumulator może być nie doładowany? (akumulator nowy boscha ma 2 miesiace ).

Ponieważ wczoraj przy odpalaniu rano czułem jakby coś słabiej kręcił po 12 godzinach przerwy odpalił,ale już dzisiaj rano zakręcił ze 2 razy i lipa .
Była lancia dedra 2,0tds ,Teraz lancia lybra 2,4 jtd

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Lybra-ładowanie akumulatora

Post autor: Krzys » 22 wrz 2008, 13:20

Mierzyłeś ładowanie przy włączonych odbiornikach prądu? A mierzyłeś pobór prądu postoju? Np. u mnie zauważyłem że się lampka we wnętrzu samoczynnie włącza.
Lancia Lybra Intensa 1,9 JTD + virus Ramzesa

argenta67

Re: Lybra-ładowanie akumulatora

Post autor: argenta67 » 22 wrz 2008, 14:33

"Moglaj" pisze:Cześć nie znalazłem dokładnie odpowiedzi na pytanie, więc zadaje Jakie powinno być ładowanie w lybrze? u mnie jest w granicach 13,86-13,95 .
Czy jeżdżąc codziennie około 10-20km akumulator może być nie doładowany? (akumulator nowy boscha ma 2 miesiace ).

Ponieważ wczoraj przy odpalaniu rano czułem jakby coś słabiej kręcił po 12 godzinach przerwy odpalił,ale już dzisiaj rano zakręcił ze 2 razy i lipa .
Właściwa wartość ładowania to 13,9-14,5V i jeśli będzie odchyłka w obojętnie, w którą stronę to akumulator ma prawo nie trzymac swojej wartości. Nie można zapominać, że na te 10-20 km dziennie ile razy np uruchamiasz silnik bo jest to największy pobór i jeśli dodasz światła, dmuchawę, wycieraczki, szyba tylna-ogrzewanie to już masz duży pobór a ładownia mało.

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Lybra-ładowanie akumulatora

Post autor: Moglaj » 23 wrz 2008, 22:49

Ładowanie mierzyłem przy właczonych odbiornikach czyli klima radio światła to ta nizsza wartość a bez właczonych wyższa pobór mocy mierzyłem na postoju wyszło 0,02 bez alarmu i z alarmem 0,04. Najdziwniejsze jest to ze teraz znowu wszystko jest ok boje sie ze raz na jakis czas cos mi bedzie pobierało prąd i akumulator bedzie padał.
Była lancia dedra 2,0tds ,Teraz lancia lybra 2,4 jtd

argenta67

Lybra-ładowanie akumulatora

Post autor: argenta67 » 24 wrz 2008, 6:12

"Moglaj" pisze:Ładowanie mierzyłem przy właczonych odbiornikach czyli klima radio światła to ta nizsza wartość a bez właczonych wyższa pobór mocy mierzyłem na postoju wyszło 0,02 bez alarmu i z alarmem 0,04. Najdziwniejsze jest to ze teraz znowu wszystko jest ok boje sie ze raz na jakis czas cos mi bedzie pobierało prąd i akumulator bedzie padał.
Niestety ale takie jest życie a czy masz pewność, że jak przyjdziesz następnego dnia to będziesz miał powietrze w wszystkich kołach.

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Lybra-ładowanie akumulatora

Post autor: Moglaj » 09 lis 2008, 20:12

Ostatnio znowu rano nie odpaliłem:( wieczorem sprawdzilem pobór pradu i okazało sie ze jest ponad 2A,....wczesniejszy własciciel zamontował przełacznik (jak sie przełaczy to nie ma pamieci w ics i za kazdym odpaleniem trzeba wpisywac kod,myslalem ze koles tak sie zabezpieczył dodatkowo a tu gdy przełaczyłem przełacznik to pobor pradu spadł do 0,02A), ja cały czas jezdziłem normalnie czyli z podtrzymaniem pamieci i chyba cos jest nie tak z radiem... , wydaje mi sie ze dzieje sie tak tylko po opadach deszczu. Mam nadzieje że opisałem to w miare logicznie mam radio z navi moze ktos sie spotkał z czyms takim i wie gdzie i co jest nie tak bo wkurza mnie brak pamieci w radyjku...???
Była lancia dedra 2,0tds ,Teraz lancia lybra 2,4 jtd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”