Lybra - często przepalające się żarówki

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - często przepalające się żarówki

Post autor: Jarek T » 02 kwie 2009, 6:39

Witam
Mam problem w lybrze 1,9 jtd - żarówki świateł mijania wymieniam raz w miesiącu - ładowanie raczej w normie - czy macie podobnie?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2009, 10:51 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Porawiłem temat. Zapraszam również do działu "Powitania"

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: lybra często padające żarówki

Post autor: Fugaz » 02 kwie 2009, 8:10

Ja mam Lyberkę prawie rok, do tej pory wymieniłem kilka żarówek ale każdą z nich po 1 raz. Więc chyba normalnie u Ciebie to jakośtrochę za dużo wymian.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: lybra często padające żarówki

Post autor: Sebastian » 02 kwie 2009, 8:24

Jarek T pisze:Witam
Mam problem w lybrze 1,9 jtd - żarówki świateł mijania wymieniam raz w miesiącu - ładowanie raczej w normie - czy macie podobnie?
Śmigaj do elektryka - coś masz nie halo z instalacją, niech Ci przebada napięcia (albo sam to zrób).
U mnie od ok. 30 kkm (1,5 roku) jeżdżę na Philipsach NightGuide - jestem aż mile zaskoczony, że tak długo wytrzymują te żarówki (świecą poprawnie, szału nie ma ale jest ok - jak na żarówki przewartościowane).

Pozdrawiam.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

bartek42
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz

Odp: lybra często padające żarówki

Post autor: bartek42 » 02 kwie 2009, 10:04

Zdecydowanie wizyta u mechanika Cię nie ominie. Ja mam problem z żarówką świateł postojowych, ale to widna luźnej oprawki (nie mogę jej w ogóle wyciągnąć).

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Lybra - często przepalające się żarówki

Post autor: Nat » 02 kwie 2009, 12:10

Konkretnie, to u elektryka. ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra - często przepalające się żarówki

Post autor: Jarek T » 02 kwie 2009, 15:53

założyłem żarówki hella long life - zaczekam co się będzie dziać - alternator do sprawdzenia przy wymianie rozrządu - napięcie ładowania w normie - jakieś max 14,5 V ....
Dzięki za rady
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Lybra - często przepalające się żarówki

Post autor: Toper » 02 kwie 2009, 16:44

Jarek T pisze:założyłem żarówki hella long life - zaczekam co się będzie dziać - alternator do sprawdzenia przy wymianie rozrządu - napięcie ładowania w normie - jakieś max 14,5 V ....
Dzięki za rady
Pozdrawiam
Teoretycznie nie pokaże Ci się więcej gdyż 6 ogniw *2,4V=14,4 i coś kojarzę że to maksymalne napięcie akumulatora jest i jeżeli napięcie ładowania sprawdzasz na akumulatorze to więcej Ci nie pokaże...

Gość

Odp: Lybra - często przepalające się żarówki

Post autor: Gość » 02 kwie 2009, 18:27

Teoretycznie nie pokaże Ci się więcej gdyż 6 ogniw *2,4V=14,4 i coś kojarzę że to maksymalne napięcie akumulatora jest i jeżeli napięcie ładowania sprawdzasz na akumulatorze to więcej Ci nie pokaże...[/quote]



kol.Toper zbyt mało widziałeś napięcie może skoczyć nawet do kilkudziesięciu volt a wtedy ups,lepiej nie mówić.Prawidłowe napięcie ładowania 13,6-14,5V bez obciążenia na wolnych obrotach i bez dużych wahnięć

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra - często przepalające się żarówki

Post autor: Jarek T » 02 kwie 2009, 20:07

To prawda w przypadku awarii alternatora (regulator lub diody w prostowniku lub jedno i drugie) skoki napięcia mogą wynosić sporo więcej - miałem kiedyś tak w felicji po awarii regulatora - widać było jak żarówki mało nie popękają tak się rozjaśniały (na szczęście w skodzie mało elektroniki...). Napięcie na zaciskach akumulatora jest napięciem ładowania - stabilizacja napięcia wg różnych danych powinna być w zakresie 14-14,4 V w fiatach z reguły troche wyższe (14,5 - 14,6) ale to norma i pewnie zależy od miernika (jego dokładności) ....
Miałem niedawno problem z alternatorem - nie ładował w mrozy (pierwsze kilka minut) ale mu przeszło...
Niebawem wymieniam rozrząd - zrobię przy okazji przegląd altka i być może podmianę...
Pozdrawiam

Gość

Odp: Lybra - często przepalające się żarówki

Post autor: Gość » 03 kwie 2009, 18:02

Jarek T pisze:To prawda w przypadku awarii alternatora (regulator lub diody w prostowniku lub jedno i drugie) skoki napięcia mogą wynosić sporo więcej - miałem kiedyś tak w felicji po awarii regulatora - widać było jak żarówki mało nie popękają tak się rozjaśniały (na szczęście w skodzie mało elektroniki...). Napięcie na zaciskach akumulatora jest napięciem ładowania - stabilizacja napięcia wg różnych danych powinna być w zakresie 14-14,4 V w fiatach z reguły troche wyższe (14,5 - 14,6) ale to norma i pewnie zależy od miernika (jego dokładności) ....
Miałem niedawno problem z alternatorem - nie ładował w mrozy (pierwsze kilka minut) ale mu przeszło...
Niebawem wymieniam rozrząd - zrobię przy okazji przegląd altka i być może podmianę...
Pozdrawiam


Rozpiętość ,granice ładowania tak wielkie z powodu tolerancji podczas procesu produkcji.W stajni fiata ładowanie zazwyczaj jest w granicach 14V odstępstwem jest seicento 0,9 tam rzadko kiedy jest mniej niż 14,4V.W lybrze natomiast jest w okolicach 13,9-14,1V

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra - często przepalające się żarówki

Post autor: Jarek T » 03 kwie 2009, 21:08

U mnie maksymalnie dochodzi do 14,5 V, w sienie mam 14,6 (tam żarówki się nie palą - też h7), ale pewnie wszystko zależy od miernika a konkretnie jego dokładności - nie jestem profesjonalistą i dysponuje podrzędnymi przyrządami ...

Awatar użytkownika
Krzysiek_79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 17 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: Lybra - często przepalające się żarówki

Post autor: Krzysiek_79 » 03 kwie 2009, 21:56

U mnie też się żarówki tak szybko przepalały, ale nie leciałełem do elektryka, przebolałem i zainwestowałem w droższe [co nie zawsze znaczy lepsze] - u mnie podziałało :-P ale już rok mam spokój :lol:
może będzie.....Thesis, ale upragnione Volovo C30 :)
jest.....2007 Lyberka 2.4 jtd :D Czarna Błyskawica
była....2006 Vectra Złota Strzała :)

Awatar użytkownika
PitchBlack
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 25 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pabianice

Odp: Lybra - często przepalające się żarówki

Post autor: PitchBlack » 06 kwie 2009, 23:01

Witam, mam pytanie dotyczące również świateł mijania - czy komputer powinien pokazać komunikat o przepalonej żarówce mijania (czy tylko pozuje spaloną pozycyjną żarówkę?)? Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Krzysiek_79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 17 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: Lybra - często przepalające się żarówki

Post autor: Krzysiek_79 » 06 kwie 2009, 23:24

tak ;)
może będzie.....Thesis, ale upragnione Volovo C30 :)
jest.....2007 Lyberka 2.4 jtd :D Czarna Błyskawica
była....2006 Vectra Złota Strzała :)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - często przepalające się żarówki

Post autor: Dudi » 07 kwie 2009, 9:08

Krzysiek_79 pisze:tak ;)
A właśnie kolego jesteś w błędzie. Bo komputer przepalonej żarówki świateł mijania nie sygnalizuje. Tylko pozycyjne.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”