Lybra - Kłopoty z elektryką 1.9 jtd

lukial
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Lybra - Kłopoty z elektryką 1.9 jtd

Post autor: lukial » 21 kwie 2009, 23:49

Witam wszystkich mam następujący problem przychodzę sobie do garaży wkładam kluczyk przekręcam zapłon a tu moja Lybra zaczyna migać wszystkim czym się tylko migają wszystkie podświetlenia ( wyświetlacz, klima, podświetlenia klamek ) coś stuka pod maską jakby jakiś stycznik a po przekręceniu kluczyka do końca w celu odpalenia wszystko gaśnie.
No i wszystko niby jasna padł aku, no to prostownik i ładujemy tylko że po 8godzinach gdy z pracy wróciłem już tak wesoło nie było gdy objawy nie ustały, dodam jeszcze że dwa dni wcześniej zostawiłem ją na całą noc z zapalonym światłem wewnętrznym ale przez te dwa dni jeździła bez zarzutów.
Szukałem takich postów na forum ale znaleziony jeden zakończył się na aku a umnie to chyba inny problem : beczy : >posting.php?mode=smilies&f=8#
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2009, 12:43 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
jaro1959
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 410
Rejestracja: 20 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Odp: lybra 1.9 jtd 105 padła elektryka chyba !!!

Post autor: jaro1959 » 22 kwie 2009, 7:58

Sprawdź dokładnie stan akumulatora, objawy wybitnie wskazują że jest on powodem tych zaburzeń.

lukial
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Odp: Lybra - Kłopoty z elektryką 1.9 jtd

Post autor: lukial » 22 kwie 2009, 23:01

Przebadałem sprawę dokładniej i okazało się że jednak przyczyną jest akumulator, to że go ładowałem to nie znaczy że on się ładował !!!
Dziwne objawy z tym miganiem i stukaniem ale wydaje się że problem rozwiązany
Jutro jadę po nowy aku dam znać czy wszystko gra może w przyszłości ktoś będzie miał podobny dylemat i ten post mu pomoże.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Lybra - Kłopoty z elektryką 1.9 jtd

Post autor: Nat » 22 kwie 2009, 23:04

Ale skoro aku sie rozładował, to albo zostawiłeś jakies światełko, albo np. alternator Ci nie ładuje...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

lukial
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Odp: Lybra - Kłopoty z elektryką 1.9 jtd

Post autor: lukial » 22 kwie 2009, 23:13

Zostawiłem oświetlenie wewnętrzne ale dwa dni wcześniej i przez następne dwa dni jeździłem ale tylko krótkie a teraz akumulator się nie ładuje było w nim mało wody dolałem ale chyba już za późno

-- 23 Kwi 2009, 17:12 --

Zamontowałem dzisiaj nowy akumulator i wszystko wróciło do normy po montażu zostały zrobione wszystkie pomiary i wszystko jest ok :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”