Lybra - problem z prawym tylnym kierunkiem i światłem STOP

Awatar użytkownika
ucho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 12 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Lybra - problem z prawym tylnym kierunkiem i światłem STOP

Post autor: ucho » 24 sie 2009, 21:27

Witam.
Mam problem z prawym tylnym oświetleniem, a dokładnie z kierunkowskazem i światłem stop. :-?
Podczas włączania prawego kierunkowskazu oświetla się na tablicy ?check?, a na wyświetlaczu ICS wyświetlają się kontrolki żarówek i symbol świateł stop. Kontrolka kierunkowskazy przy zegarach zaczyna szybko pulsować,
Jednocześnie z kierunkowskazem zapala się światło STOP. Obydwa światła ledwie się żarzą.
Taki sam objaw jest, gdy wciskam pedał hamulca, oświetlają się na ICS wyżej wymienione kontrolki, oraz kontrolka prawego kierunkowskazu przy zegarach.
Wszystko zaczęło się tydzień temu .Początkowo objawy były błahe , po prostu przy włączaniu prawego kierunkowskazu wyświetlał się ?check? .
Byłem pewien ze to zapewne przepaliła się żarówka., ale dwa dni temu zaczęły się problemy ze światłem stop.

Bardzo proszę o jakieś sugestie

Codee

Odp: Lybra problem z prawym tylnym kierunkiem i światłem STO

Post autor: Codee » 24 sie 2009, 21:35

na moje oko wygląda na zwarcie, może zalanie wodą, co powoduje takie a nie inne komunikaty na ICS

dudekken

Odp: Lybra - problem z prawym tylnym kierunkiem i światłem S

Post autor: dudekken » 25 sie 2009, 4:47

Sprawdź masę tej lampy, jeśli nadal będzie to samo to witam w klubie walniętego zestawu wskaźników (licznika) ;)

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Odp: Lybra - problem z prawym tylnym kierunkiem i światłem S

Post autor: maydayns » 25 sie 2009, 9:41

Mialem to samo, okazalo sie ze gniazdo w tej wtyczce co sie do lamy podlacza sie cofnelo i robilo spiecie, odepnij, przeczysc, ustaw tak jak nalezy i bedzie wsio ok:)

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Lybra - problem z prawym tylnym kierunkiem i światłem S

Post autor: Sharuga » 25 sie 2009, 11:07

90% że to problemy z masą. Może to być wysunięta czy zaśniedziała wtyczka - ale to są ciągle problemy z masą...
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

dudekken

Odp: Lybra - problem z prawym tylnym kierunkiem i światłem S

Post autor: dudekken » 25 sie 2009, 12:15

Sharuga pisze:90% że to problemy z masą. Może to być wysunięta czy zaśniedziała wtyczka - ale to są ciągle problemy z masą...
Bardzo prawdopodobne że to masa... nie chcę krakać ale sygnał świateł stopu przechodzi przez licznik w tym aucie (kierunki to nie jestem pewien) i jeżeli okaże się że poprawienie masy nic nie pomoże to... :|

Awatar użytkownika
ucho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 12 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Odp: Lybra - problem z prawym tylnym kierunkiem i światłem S

Post autor: ucho » 30 sie 2009, 22:21

masy sprawdziłęm.
lampa z prawej strony jest ok.
opomiarowałem wtyczki .ta po prawej stronie daje dziwne napiecia ( w porównaniu do lewej strony)
Kurcze chyba mnie to stuknie po kieszeni : beczy : : beczy : : beczy :
Jutro jade do znajomego elektromecha , ale już nie robie sobie złudzeń
Czuję że troche to uszczupli moją kieszeń.

Awatar użytkownika
mors
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 206
Rejestracja: 19 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Odp: Lybra - problem z prawym tylnym kierunkiem i światłem S

Post autor: mors » 31 sie 2009, 22:10

Witam ucho i pozdrawiam. Gdybyś przypadkiem dał sobi z tym rade to opisz na forum bo to chyba to co u mnie od ponad 2 lat. Ja sobie odpuściłem. Defekt mam w liczniku jakiś tranzystor nie do zdobycia tylko do wyprucia z używki. Życze powodzenia.

Awatar użytkownika
ucho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 12 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Odp: Lybra - problem z prawym tylnym kierunkiem i światłem S

Post autor: ucho » 04 wrz 2009, 18:40

Elektryk przekopał się przez wiązke. :Przeczyścił , podoginał i wszystko wróciło do normy (znaczy się świeci prawidłowo).
Na drugi dzień klops :x
Auto nie chce odpalić , gasną kontrolki , ISC sie resetuje , a z pod kokpitu z prawej strony dobiegają serie trzasków. Rozebrałem wtyczkę prawej lampy (tej co to mi dzień wcześniej elektryk poprawiał) i zobaczyłm ze jeden ze styków jest wyłamany i chyba przylega do styku obok.(czyli teoretyczna przyczyna roładowania się akumulatora)
Podłączam sie kablami pod A4(1,9 TDI) sąsiada , i ładuje się na jego motorze.
Po pół godzinie palę auto i nic , tak jak wcześniej .Przekaźniki terkotały jak szalone , rozrusznik zakręcił ze dwa razy i zdechł ( a ja cały czas jestem na kroplówce z A4)
Biore akum do domu i ładuje go całą noc.
Rano zapylam do lucynki , podpinam akum , przekręcam kluczyk i znowu nic : beczy : : beczy : : beczy :
I teraz kurde mam problem. czy to wina akumulatora (kupić nowy) czy to czujnik połozenia wału
Dlaczego moja Lucynka mi to robi????

Gość

Odp: Lybra - problem z prawym tylnym kierunkiem i światłem S

Post autor: Gość » 04 wrz 2009, 19:06

Załóż sprawne aku potem badaj dalej-nie na odwrót!Posprawdzaj przy okazji połączenia plusa i masy do nadwozia i do silnika

Awatar użytkownika
ucho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 12 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Odp: Lybra - problem z prawym tylnym kierunkiem i światłem S

Post autor: ucho » 04 wrz 2009, 19:26

Narazie nie mam sprawnego akumulatora pod ręka
Pomierzyłem napięcie.
Nie podłączony akum ma 12.66V
Po podłączeniu klem napiecie spada do 12,30 a potem wzrasta do 12.44V
Otwarcie drzwi auta ( i zapalenie się swiatła wewnętrznego) powoduje spadek napiecia do 8V , a po 10 min napiecie wzrosło do 9.10 V
Próba uruchomienia auta spowodowała spadek napięcia do akumulatora do 4V
Po odpieciu klem akum znowu ma 12.6 V
Zaraz będe kombinował jakiś akum do podłączenia.

Gość

Odp: Lybra - problem z prawym tylnym kierunkiem i światłem S

Post autor: Gość » 04 wrz 2009, 19:29

Aku jest śmietnik,nowe aku wymazanie błędów z air bagu i wszystko powinno śmigać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”