Lybra - pętla indukcyjna do immo

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Lybra - pętla indukcyjna do immo

Post autor: markiz » 06 paź 2009, 20:21

Przepraszam temat już był,ale nigdzie nie mogę trafić na odpowiedź.
Jaką ma rezystancję antenka-pętla przy stacyjce lybry 2.4. ? Po przeczytaniu Waszych postów, zaznaczam tych znalezionych bo dopiero zaczynam na forum wywnioskowałem ,że kłopot w uruchomieniu silnika tkwi w niej.
Proszę o pomoc . Koledzy wystarczy odpiąć wtyczkę od immo podpiąć omomierz i mamy rezystancję.Wiem,że pewnie większość z Was wie jak to się robi ,ale nie ma ochoty.Ta informacja jest dla tych,którzy niewiedzą ,ale zechcą mi pomóc.Są tacy?
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

dan1976
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2009, 5:44
Lokalizacja: Polanica-Zdrój

Odp: Pętla indukcyjna do immo Lybry

Post autor: dan1976 » 07 paź 2009, 20:16

Witam!
Jeżeli chodzi o rezystencję to nie pomogę, po prostu nie chcę grzebać w elektronice, bo mnie to drogo kosztowało : beczy : . Ściągając osłonę stacyjki uszkodziłem antenę od immobilizera i kluczyka nie było widać więc poszedł do elektromechanika i antena została wymieniona od Fiata Cinquecento (pasuje) i chodzi bez zarzutu. Mam nadzieję, że choć w ten sposób mogłem pomóc.

Gość

Odp: Pętla indukcyjna do immo Lybry

Post autor: Gość » 07 paź 2009, 20:27

17-18 Ohm

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: Lybra - Pętla indukcyjna do immo

Post autor: markiz » 08 paź 2009, 18:42

Dziękuję ,właśnie tyle ma moja pętla.Nie mogę się doprosić żadnego elektronika,żeby mi zdiagnozował immo.Objawy też mam inne niż opisane w postach.Mianowicie świeci mi się tylko kluczyk-code a nie wyświetla diagram silnika,by móc odpalić awaryjnie.Czek i inne po chwili gasną,a wskazówka temperatury leci na 130.Nie mam już siły.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Gość

Odp: Lybra - Pętla indukcyjna do immo

Post autor: Gość » 08 paź 2009, 20:43

Co masz za motor przedstaw objawy,w pkt?
Jak nie gasnie code to nie rozpoznany kod kluczyka
jak temp wody za wysoka brak masy pomiędzy ecu silnika a licznikiem
Na pierwszy rzut oka wyj......licznik
Podaj więcej szczegółów

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: Lybra - Pętla indukcyjna do immo

Post autor: markiz » 08 paź 2009, 21:12

Motor 2.4jtd 135KM z 1999 nawi tel itd.Podjechałem pod sklep i zgasiłem silnik.Po wyjściu siadam i przekręcam kluczyk,rozrusznik kręci i nic.Zerkam na wskaźniki świeci kluczyk-code reszta gaśnie.Biegnę po drugi kluczyk karte z electronic code do awaryjnego odpalania.Podmieniam kluczyk ,czytam instrukcje ,ale jak ją odpalić jak nie świeci się diagram z silnikiem ,który ma migać przy odpalaniu awaryjnym.Czek też gaśnie ,temperatura po zgaśnięciu kontrolek wędruje na 130 i dalej świeci się tylko kluczyk -code.To tak w skrócie.A!Bezpieczniki te dwa sprawdziłem,antenkę zmierzyłem ma tyle co pisałeś.Co ty na to?Wiem,że bez kompa się nie obejdzie, ale jak na razie nie mogę się doprosić.Od pierwszego listopada Sieradz otwiera serwis Fiata w Wieluniu.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Gość

Odp: Lybra - Pętla indukcyjna do immo

Post autor: Gość » 08 paź 2009, 21:19

Czy pompa paliwa chodzi? jak tak to:
Posprawdzaj napięcia i zasilania na ecu silnika plus masę silnika /może być zła/.Cosik mi tu pacnhnie nie właściwą masą silnika.Masy sprawdzaj pod obciążeniem nie miernikiem.Masz schemat do tego silnika?

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: Lybra - Pętla indukcyjna do immo

Post autor: markiz » 08 paź 2009, 21:26

Schematu nie mam,ale w takich pomiarach jestem za cienki.Nie wiem od czego zacząć.Dziękuje za pomoc,ale pewnie pozostaje mi elektronik,chyba że wytłumaczysz jak krowie na rowie.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Gość

Odp: Lybra - Pętla indukcyjna do immo

Post autor: Gość » 08 paź 2009, 21:31

I tu masz plusa u mnie ,poszukam schematu i zapodam które sprawdzić najpierw .Na początek posprawdzaj wszystkie bezpieczniki na akumulatorze.potem posprawdzaj próbówką pozostałe bezpieczniki czy na jednym i drugim końcu bezpiecznika zaświeca się prubówka /prubówka nie na led,tylko zwykła żarówka/czy umiesz czytać schematy,to,że umiesz posługiwać się miernikiem już wiem?


w lybrze jest tyle elektroniki co w starym rubinie tu jest więcej elektryki i zbyt duzo połączeń po głupiemu/włosku,na odpier.... :D /Nie taki wilk straszny .Jak czujesz się na siłach to sprubujemy :D

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: Lybra - Pętla indukcyjna do immo

Post autor: markiz » 08 paź 2009, 21:41

Niskie ukłony dla kolegi.Bezpieczniki sprawdzałem zaraz pod sklepem,nawet myślałem że jak jej odłączę na chwile prąd to moja Lalunia zagada.Czekam na schemat.Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Gość

Odp: Lybra - Pętla indukcyjna do immo

Post autor: Gość » 08 paź 2009, 21:49

Wozisz prubówkę w aucie ?bezpieczniki na klemie plusowej na 100% ok?Na emaila pisałem co potrzebujesz ,nic nie pisałeś why??????????ale nie ważne jutro zapodam potyrce schemat zasilania i mas ecu silnika .zadaniem do jutra dla Ciebie posprawdzaj zasilania i masy licznika .w dziale zrób to sam opisałem temat -brak świateł.Tylko błagam nie miernikiem ,najlepiej pod obciążeniem.Masz tu do swojego silnika schemat silnika 136 HP 99rok prod
ecu1.JPG
ecu2.JPG
jak wiesz oc chodzi to do roboty i powodzenia


P.S,Z immo zrobiło nam się ecu silnika : yesyes : yesyes : :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: Lybra - Pętla indukcyjna do immo

Post autor: markiz » 08 paź 2009, 22:05

Wożę,bo miałem problemy z radiem i nadal mam,ale to osobny temat.Na i-meilu pisałeś żebym dzwonił,pisałem że nie mam nr.do Ciebie,ale podałem swój.Na jutro się nie wyrobię-pracuję,jadę w trasę i wracam jutro wieczorem.Nie wiem jak i kiedy mam to zrobić.Ku mojemu zdziwieniu żona zaczyna tęsknić za Lalunią.Jak wyjeżdżam ona wszędzie nią jeździ.Dziękuję za schematy.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Gość

Odp: Lybra - Pętla indukcyjna do immo

Post autor: Gość » 08 paź 2009, 22:15

Na odległość ja za Ciebie tego nie zrobie .Ja w aucie nie mam nawet powietrza w kole zapasowym/moja lepsza połowa chyba ma w swojej lancii/Ja nawet nie mam lancii tylko c-q :D :D

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: Lybra - Pętla indukcyjna do immo

Post autor: markiz » 08 paź 2009, 22:30

Rozumiem.Pływać też, nie da się nikogo nauczyć przez telefon.Jeszcze raz dziękuję za pomoc.Odezwę się jak już coś ugryzę.

-- 12 Paź 2009, 23:00 --

Koledzy,lalunia ożyła!Problem rozwiązany.Awaria nie była związana z pętlą jak w tytule ,ale od niej właśnie zacząłem szukać lekarstwa na uzdrowienie mojej kochanki-tak o niej mówi moja żona.Przyczyną były poprzecierane przewody w wiązce łączącej sterownik silnika-okolice nadkola po stronie pasażera.Myślę ,że dlatego te objawy były takie dziwne do zdiagnozowania.Każdy przypadek może być inny ,lecz myślę iż temat rozwinięty przeze mnie i kolegę jana123456 pomoże innym w rozwiązywaniu podobnych problemów.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”