Lybra- wszystko zgasło i nie da sie odpalić

KLAMII
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 01 sty 2010, 20:52
Lokalizacja: BORONÓW

Lybra- wszystko zgasło i nie da sie odpalić

Post autor: KLAMII » 01 sty 2010, 21:11

Witam
Mam problem z lancią lybrą 1.9 Jtd. A mianowicie jechałem nocą i po pewnym czasie zaczęło wszystko przygasać, do momentu aż auto zgasło. Doszedłem do wniosku że padło ładowanie.
Rano naładowałem akumulator i chciałem odpalić auto ale po przekręceniu kluczyka rozrusznik nie kręci, a co dziwne po wyjęciu kluczyka świeci kontrolka hamulca ręcznego oraz wskażnik temperatury pokazuje 130 stopni.
Proszę o pomoc

Codee

Odp: lybra- wszystko zgasło i nie da sie odpalić

Post autor: Codee » 01 sty 2010, 21:36

Pooglądaj wizualnie przewody napięcia w komorze silnika, poruszaj nimi, może zrobiło się gdzieś zwarcie i elektronika szaleje, popatrz też na bezpieczniki, zobacz czy przy rozruszniku i alternatorze wszystkie kable są OK, a jak dalej nic to udaj się do elektryka.
Tego tematu nie da się rozwiązać na forum jeśli po kontroli Twojej nic nie znajdziesz, elektryka w Lybrze to kilometry kabli i żaden "szaman" nie wywróży Ci jeśli tego jeśli nie zauważysz sam to tylko elektryk. Można Ci tylko podpowiedzieć gdzie szukać i na co patrzeć.

nie zerwał Ci się pasek wielorowkowy że ładowania nie było?
Kontrolka z ręcznego? Nie wyleciał Ci płyn hamulcowy, który przeżarł gdzieś kable?

POPATRZ DOBRZE

KLAMII
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 01 sty 2010, 20:52
Lokalizacja: BORONÓW

Odp: lybra- wszystko zgasło i nie da sie odpalić

Post autor: KLAMII » 01 sty 2010, 22:27

Dzięki
Pasek jest cały. Płyn sprawdzę jutro. Dziwne jest to że kontrolki z oleju i ładowania w ogóle nie zaświecają się po przekręceniu kluczyka- może są spalone- sprawdzę. Po przekręceniu kluczyka kontrolka z ręcznego gaśnie, wskaźnik temperatury wraca do normy tyle że rozrusznik nie kręci.

KLAMII
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 01 sty 2010, 20:52
Lokalizacja: BORONÓW

Re: lybra- wszystko zgasło i nie da sie odpalić

Post autor: KLAMII » 01 sty 2010, 22:29

Przyszedł mi jeszcze jeden pomysł a mianowicie czy nie urwała się masa od silnika-czy są możliwe takie objawy??

bobik123

Odp: Re: lybra- wszystko zgasło i nie da sie odpalić

Post autor: bobik123 » 02 sty 2010, 15:10

KLAMII pisze:Przyszedł mi jeszcze jeden pomysł a mianowicie czy nie urwała się masa od silnika-czy są możliwe takie objawy??

Ta to jeden z objawów złej masy silnika.Proszę o sprawdzneie połączenia ujemnej klemy ze skrzynią biegów/tam jest masa silnika/i połączenie z nadwoziem.A najlepiej zapodać przewód masowy od F126p/plecionka/jako dodatkową masę pomiędzy nadwozie a silnik.

KLAMII
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 01 sty 2010, 20:52
Lokalizacja: BORONÓW

Re: lybra- wszystko zgasło i nie da sie odpalić

Post autor: KLAMII » 02 sty 2010, 15:18

Dzięki za pomoc
Okazało się że była urwana masa przy silniku. Teraz wszystko gra
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”