Lybra - podłączenie przekaźnika podgrzewanych siedzeń

bobik123

Lybra - podłączenie przekaźnika podgrzewanych siedzeń

Post autor: bobik123 » 31 sty 2010, 8:49

Odgrzewam temat na czasie-mamy w końcu zimę,i dobrze jest jak nam coś w tyłek grzeje. :lol:
Samochody ze stajni FIAT,ALFA,LANCIA nie posiadają w starszych modelach przekażnika sterującego podgrzewanymi siedzeniami-zaistaniała potrzeba założenia dodatkowych przekazników w celu ochrony wciąż palących się//zbyt duży prąd płynący/ wyłączników.
Oto co i jak.OPIS DOTYCZY TYLKO LANCII LYBRA I TYLKO I WYŁĄCZNIE KIEDY POSIADAMY PODGRZEWANE SIDZENIA W INNYM PRZYPADKU NIE DOTYCZY./Poprawiono na prośbę kol.argenta67 gdyż nie może się doszukać podobieństw w innych autach/
1.Potrzebujemy przekażnik//rozwierny/,dokładnie taki sam, po jednym na każde siedzenie,wg tej foty:
przek.jpg
2.Montujemy wg tego schematu:/rysowane odręcznie,przrepraszam/
ROZPISKA.JPG
A teraz jakby komuś czytanie schematu/pseudoschematu sprawiało problemy/
Pin 85 i 87 ->czerwony przewód z instalacji
Pin 30------>żółty przewód
Pin 87a----->czarny przewód z instalacji plus fioletowy z wyłącznika
Pin 86 ----->łączymy z istniejącym wyłącznikiem/u mnie kolor fioletowy
Po zastosowaniu tego rozwiązania wymieniamy wyłącznik na nowy/koszt orginału-35PLN/ i cieszymy się z działających podgrzewanych siedzeń.
P.S.
-----NIE MOŻE BYĆ INNY TYP PRZEKAŻNIKA--------
-----PODŁĄCZASZ NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ,NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZŁĄ INTERPRETACJĘ POWYŻSZEGO SCHEMATU----------
Powyższe stwierdzenie dodane na prośbę kol.argenta67
Temat proszę zamknąć i do odpowiedniego działu,do moderatora.No chyba,że jest jest wśród nas kto potrafi jaśniej wytłumaczyć i narysować.

UWAGA!!!!!!
NIE DOTYCZY SAMOCHODÓW KOL.ARGENTA67 :D :D :D :D :D :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2010, 15:03 przez bobik123, łącznie zmieniany 3 razy.

argenta67

Odp: Lybra-podłączenie przekaznika podgrzewanych siedzeń

Post autor: argenta67 » 31 sty 2010, 12:28

bobik123 pisze:Odgrzewam temat na czasie-mamy w końcu zimę,i dobrze jest jak nam coś w tyłek grzeje. :lol:
Samochody ze stajni FIAT,ALFA,LANCIA nie posiadają w starszych modelach przekażnika sterującego podgrzewanymi siedzeniami-zaistaniała potrzeba założenia dodatkowych przekazników w celu ochrony wciąż palących się//zbyt duży prąd płynący/ wyłączników.
Oto co i jak.
1.Potrzebujemy przekażnik//rozwierny/,dokładnie taki sam, po jednym na każde siedzenie,wg tej foty:
przek.jpg
2.Montujemy wg tego schematu:/rysowane odręcznie,przrepraszam/
ROZPISKA.JPG
A teraz jakby komuś czytanie schematu/pseudoschematu sprawiało problemy/
Pin 85 i 87 ->czerwony przewód z instalacji
Pin 30------>żółty przewód
Pin 87a----->czarny przewód z instalacji plus fioletowy z wyłącznika
Pin 86 ----->łączymy z istniejącym wyłącznikiem/u mnie kolor fioletowy
Po zastosowaniu tego rozwiązania wymieniamy wyłącznik na nowy/koszt orginału-35PLN/ i cieszymy się z działających podgrzewanych siedzeń.
P.S.
-----NIE MOŻE BYĆ INNY TYP PRZEKAŻNIKA--------
Temat proszę zamknąć i do odpowiedniego działu,do moderatora.No chyba,że jest jest wśród nas kto potrafi jaśniej wytłumaczyć i narysować.
Bobik, spróbuj w realu ten schemat, tak na luzie bez auta bo jakoś nie widzę tego w użyciu. Mam we wszystkich autach fotele grzane i ten rysunek mnie nie przekonuje. W Argencie montowałem maty z Opla Omegi i jakoś inaczej to podłączyłem.

bobik123

Odp: Lybra-podłączenie przekaznika podgrzewanych siedzeń

Post autor: bobik123 » 31 sty 2010, 13:11

Ten schemat nie ma Pana przekonywać tylko ma spełniać zadanie.To co piszę mozna lecz nie ma potrzeby montować/zawsze mozna wymieniać włączniki/.Nie moją rzeczą jest Pana przekonać czy widzi Pan to w realu.W tytule postu jest lybra a nie argenta lub etc.Nie znalazłem innych kolorów przewód pod siedzeniem no chyba,że jesten dealtonistą?Zresztą szkoda dyskusji,gyż nie prowadzi do niczego konstruktywnego.
Wybór należy do Pana montować czy nie.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2010, 13:46 przez bobik123, łącznie zmieniany 1 raz.

argenta67

Odp: Lybra-podłączenie przekaznika podgrzewanych siedzeń

Post autor: argenta67 » 31 sty 2010, 13:21

Rozumiem, że ten sposób podłączenia jest tylko dedykowany dla Libry, nie ma porównania z mojej strony z Argentą bo tam nie było ogrzewania foteli a ten schemat być może spełnia swoje zadanie tylko z instalacją Libry, jeśli tak to wrzuć taki dopisek.

bobik123

Odp: Lybra-podłączenie przekaznika podgrzewanych siedzeń

Post autor: bobik123 » 31 sty 2010, 13:29

argenta67 pisze:Rozumiem, że ten sposób podłączenia jest tylko dedykowany dla Libry, nie ma porównania z mojej strony z Argentą bo tam nie było ogrzewania foteli a ten schemat być może spełnia swoje zadanie tylko z instalacją Libry, jeśli tak to wrzuć taki dopisek.

A w jaki sposób jest zatytułowany post? 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O
Nie mogę się doczytać czy pisze coś o argenta,thesis,kappie???
Lybra-podłączenie przekaznika podgrzewanych siedzeń

argenta67

Odp: Lybra-podłączenie przekaznika podgrzewanych siedzeń

Post autor: argenta67 » 31 sty 2010, 13:40

bobik123 pisze:
argenta67 pisze:Rozumiem, że ten sposób podłączenia jest tylko dedykowany dla Libry, nie ma porównania z mojej strony z Argentą bo tam nie było ogrzewania foteli a ten schemat być może spełnia swoje zadanie tylko z instalacją Libry, jeśli tak to wrzuć taki dopisek.

A w jaki sposób jest zatytułowany post? 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O
Nie mogę się doczytać czy pisze coś o argenta,thesis,kappie???
Lybra-podłączenie przekaznika podgrzewanych siedzeń
Tytuł tytułem ale czytający maja inne auta i jeśli nie będą mieli napisane "tylko Libra" to mogą chcieć spróbować w np Themie, Kappie, Dedrze, itp, itd. Argenta była przykładem gdzie dokładałem podgrzewacze i musiałem zastosować przekaźniki ale zrobiłem to inaczej niż na tym schemacie.

bobik123

Odp: Lybra-podłączenie przekaznika podgrzewanych siedzeń

Post autor: bobik123 » 31 sty 2010, 13:52

Czyli w/g Pana rozumowania:
Jak czytam lybra to rozumiem ,że to auto? ;)

bobik123

Odp: Lybra-podłączenie przekaznika podgrzewanych siedzeń

Post autor: bobik123 » 31 sty 2010, 21:00

Jakby ktoś miał inne rozwiązanie to z chęcią popatrzę.Tylko proszę o nie zabieranie głosu w stylu kol.argenty67.A jak komuś mało i wie o co chodzi to poproszę o rozrysowanie innego sposobu/może łatwiejszego,lepszego/ do poniższego schematu:
gr.JPG
Natomiast w thesis /gdzie jest więcej elektroniki niż w media-markcie/ sterowanie podgrzewanymi siedzeniami steruje centralka w bagażniku za pomocą przekazników i przesyła sygnał siecią Can/wolną/,która komunikuje się z centralką kolumny kierowniczej/ale o tym chyba wszyscy wiedzą po co?/aby wyświetlić informację ,że jest właczone podgrzewanie siedzeń
Są chyba wśród Nas koledzy z elektrody/elektronicy/może zaproponują rozwiązanie na elementach dyskretnych ,gdzie koszt wykonania nie przewyższy kosztu włącznika : yesyes : : yesyes :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

winkle
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra-podłączenie przekaznika podgrzewanych siedzeń

Post autor: winkle » 05 lut 2010, 11:48

Sprawdzone, działa. Wielkie dzięki, dotychczas "fachowcy" twierdzili, że spalone są maty grzewcze. Nabyłem dwa przekaźniki, dwa wyłączniki proste (12V), łącznie za 12 zł, dwie godziny zabawy pod fotelami i grzeją.

Awatar użytkownika
conway87
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 236
Rejestracja: 10 lis 2011, 20:00
Imię: Kamil
Lokalizacja: Krośniewice

Re: Lybra-podłączenie przekaznika podgrzewanych siedzeń

Post autor: conway87 » 19 lis 2011, 21:52

Odgrzeje temat. Mam taką sytuację, wywala bezp. od podgrzewania, włączniki są nadpalone. Czy wymiana przełączników i zamontowanie przekaźników rozwiąże problem?

Awatar użytkownika
conway87
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 236
Rejestracja: 10 lis 2011, 20:00
Imię: Kamil
Lokalizacja: Krośniewice

Re: Lybra - podłączenie przekaźnika podgrzewanych siedzeń

Post autor: conway87 » 25 lis 2011, 20:00

Sprawdzone i działa. Wszystko według opisu. Koszt 20zł i 30 min roboty

Awatar użytkownika
pawel1234
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 378
Rejestracja: 11 sie 2009, 12:50
Imię: Paweł
Lokalizacja: Brwinów/k.Warszawy

Re: Lybra - podłączenie przekaźnika podgrzewanych siedzeń

Post autor: pawel1234 » 01 lis 2013, 0:21

Hmm, Nie wiem czy dobrze myśle:)

U mnie do przełącznika włączającego w fotelu dochodzą 3 przewody(żółty czerwony i czarny) i to je mam podłączyć do tego przekaźnika ??
a z niego wyprowadzić nowe na włącznik ??
u mnie tylko pod siedzeniem kierowcy jest szary i różowy przewód, a u pasażera go nie znalazłem...


Sorki,ale nie wiem jak to ugryźć,aby grzało w tyłeczek w zime :P
Lancia Lybra 2.0 COMFORTRONIC
Lancia Ypsilon 0.9 Automat 2016r.

Awatar użytkownika
krzysiek.ge
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 437
Rejestracja: 27 kwie 2012, 14:43
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - podłączenie przekaźnika podgrzewanych siedzeń

Post autor: krzysiek.ge » 16 gru 2013, 13:52

Witam,
Drodzy! Mam problem z podłączaniem tego przekaźnika. Problem wynika z mojej niewiedzy na temat elektryki oraz elektroniki. Czy mógłby mi ktoś z tym pomóc? Poniżej dołączam zdjęcia z moja instalacją. Z góry dziękuje za pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jest:
Lancia Lybra 2.4 jtd Intensa Bi-Colore/Virus by RAMZES
Były:
Alfa 156 2.0 T.S
Fiat Tempra 1.6 8v

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - podłączenie przekaźnika podgrzewanych siedzeń

Post autor: bronx » 16 gru 2013, 15:56

patrz zdjęcie w pierwszym poście
lub napisz o co dokładnie chodzi, w poście 1 masz opis, rysunek z kolorami nawet.

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Lybra - podłączenie przekaźnika podgrzewanych siedzeń

Post autor: Lukasz_TG » 16 gru 2013, 17:47

Ten rysunek to jakaś bzdura totalna :)
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”