Lybra - wymiana żarówek przednich

Awatar użytkownika
skuter38
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 29 mar 2010, 15:32
Imię: Jerzy
Lokalizacja: Siemirowice

Re: Lybra - wymiana żarówek przednich

Post autor: skuter38 » 04 sie 2012, 22:11

FXX pisze::) Sprawdziłem kilka odstępnych instrukcji i rzeczywiście podają W5WB, skoro tam są H6W - sam nie wiem dlaczego. Aczkolwiek na pewno w przedliftowych są H6W, bo już kilka razy wymienialiśmy.
W 156 są te same, ale w instrukcji już jest podane H6W.
Swoją drogą, stosował ktoś może LEDowe zamienniki H6W oszukujące komputer? Jak się spisują?
I w poliftowych też takie są, patent ze spiłowanym bolcem jest najlepszym rozwiązaniem / finansowym/ na H6W można stracić majątek - padają one jak przysłowiowe "muchy".
Była - Astra 2.0 DI 16V
------- Lybra SW 1,9 JTD
Jest - Delta 1,6 mjt 120KM
----- Fiat 500 1,2 69KM

pääkäyttäjä

Re: Lybra - wymiana żarówek przednich

Post autor: pääkäyttäjä » 05 sie 2012, 10:47

Za parę H6W dałem 22 Zł - w Norauto albo Feu Vert. Potem szlag mnie tafił, bo w ostrawskim markecie widziałem żarówki Tungrsam za pół ceny, też pakowane po dwie.

zbychoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Lybra - wymiana żarówek przednich

Post autor: zbychoo » 18 paź 2013, 13:53

FXX pisze::) Sprawdziłem kilka odstępnych instrukcji i rzeczywiście podają W5WB, skoro tam są H6W - sam nie wiem dlaczego. Aczkolwiek na pewno w przedliftowych są H6W, bo już kilka razy wymienialiśmy.
W 156 są te same, ale w instrukcji już jest podane H6W.
Swoją drogą, stosował ktoś może LEDowe zamienniki H6W oszukujące komputer? Jak się spisują?
Ja akurat jak mi się przepaliła jedna żarówka, będą przekonanym, że właśnie w lybrze pasują H6W, przystąpiłem do wymiany. Po wyjęciu, ku memu zdziwieniu okazało się, że właśnie siedzi żarówka typu W5W / W5WB . Także instrukcja obsługi do końca nie kłamie w tej kwestii. Kiedy zatem przepaliła mi się żarówka w drugim reflektorze, na pewniaka wziąłem nową W5W, wykręcam starą a tam.... H6W : niepewny : !! Jakie wtedy było moje zdziwienie. Widać jeden z reflektorów był wymieniany...

Jakby nie patrzeć przed wymianą jednak warto upewnić się co akurat w naszym aucie siedzi

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - wymiana żarówek przednich

Post autor: FXX » 18 paź 2013, 14:21

Zatem istnieją spore szanse, że od któregoś momentu zaczęto stosować W5W zamiast H6W albo... rzeźba poprzednich właścicieli. Tylko co z tą instrukcją?
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

zbychoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Lybra - wymiana żarówek przednich

Post autor: zbychoo » 18 paź 2013, 14:30

FXX pisze:Zatem istnieją spore szanse, że od któregoś momentu zaczęto stosować W5W zamiast H6W albo... rzeźba poprzednich właścicieli. Tylko co z tą instrukcją?
Rzeźba to to raczej nie była bo to zupełnie inny uchwyt żarówki, że o samej żarówce nie wspomnę. Więc na moje oko była jakaś zmiana pewnie od któregoś roku.

pääkäyttäjä

Re: Lybra - wymiana żarówek przednich

Post autor: pääkäyttäjä » 18 paź 2013, 15:10

FXX pisze:Zatem istnieją spore szanse, że od któregoś momentu zaczęto stosować W5W zamiast H6W albo... rzeźba poprzednich właścicieli. Tylko co z tą instrukcją?

W Lancia Częsci w Jaworznie usłyszałem, że to się zmieniło w okolicy FL... a pytałem o to przy okazji kupna reflektorów, w katalogu wisiały dwa: stary i nowy typ. I może to jest trop.

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra - wymiana żarówek przednich

Post autor: bassooner » 30 maja 2014, 12:56

Właśnie przepaliła mi się żarówka w przednim reflektorze od świateł mijania, po przeczytaniu powyższych wpisów, wystraszony problemami, udałem się do serwisu, w którym moją Lybrę serwisuję. Pani od obsługi klienta zawołała Tomka... z czeluści warsztatu, wyszło dziecko (zapewne sztyft, a może i sztyft sztyftów), które dokonało tego "skomplikowanego zabiegu" ("ja tam zawsze wykręcam całą lampę") na parkingu przed serwisem w minutę...

Następnym razem wymieniam sam - jednakże istnieje opcja, że ów "dziecko - sztyft sztyftów, trzymane jest tam tylko dlatego, że posiada drobne i małe dłonie, stworzone wprost do takich prac i co jemu zajęło minutę, dla mnie i godziny nie starczy... ;-)
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - wymiana żarówek przednich

Post autor: FXX » 30 maja 2014, 19:17

W Alfie też mam H6W i ostatnio mi jedna padła. Zakupiłem zatem LEDy Canbus, wyciągam oprawki z lamp, a tam... na siłę wciśnięte coś innego (jak H6W tylko z symetrycznymi bolcami). W każdym razie zobaczymy ile wytrzymają LEDy i czy warte były zainwestowania 25zł w nie ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra - wymiana żarówek przednich

Post autor: bassooner » 03 lis 2014, 16:45

muha napisał, że ścięta krawędź w żarówce H7 (najwyższa w reflektorze jest od góry... a więc u mnie jest inaczej...(jakby to powiedzieć) od zewnętrznej, czyli od strony błotnika, czyli ustawiając się na wprost maski samochodu to: lewa żarówka H7 ma ściętą krawędź z wypustką na godz. 9, a prawa na godz. 3.
pozycyjna to żarówka H6W, którą wyciągamy za czarny, dość długi uchwyt przekręcając go i wyciągając żarówkę z kabelkami i oprawką. z oprawki żarówkę wyciągamy lekko doduszając i kręcąc przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.
to wszystko. jestem po całej tej operacji i naprawdę nie jest tak źle ;-)
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Odp: Lybra - wymiana żarówek przednich

Post autor: Pawcio78 » 03 lis 2014, 17:55

Wyjęcie przedniej lampy w lybrze nie powinno zająć więcej jak 2 minuty, jeśli oczywiście śruby są dokręcone z głową. Wymiana żarówki kilka sekund i założenie lampy kolejne max. 2 minuty. Gorzej jest z tylnymi ale też bez problemu wielkiego.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra - wymiana żarówek przednich

Post autor: bassooner » 03 lis 2014, 19:06

już teraz zrobię to szybciej niż ty... bez wyciągania oczywiście... ;-)

p.s. nie wiem w czym problem... aż tak źle nie jest...
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”