Lybra - problem z centralnym zamkiem

kamillss16
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 07 lip 2012, 7:03
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ostrołęka

Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: kamillss16 » 20 lip 2012, 7:12

Wczoraj zepsuł mi się centralny zamek w mojej Lybrze a mianowicie zacina się on w drzwiach od pasazera.
przy otwartych wszystkich drzwiach zamyka się bez problemu jednak przy otwieraniu drzwi od pasazera blokują sie, (mają jakby za ciężko żeby się otworzyć) przez co wszystkie zamki zamykają się z powrotem. Wszystko działa odpowiednio dopiero wtedy jak jestem w środku auta i ręcznie podniosę bolec zamykający.
Mam nadzieję że tematu identycznego nie było :D
Lancia Lybra 2.0 20V 2000r.

sel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: sel » 20 lip 2012, 11:40

Podobny problem miałem z tylnymi drzwiami. Trzeba zdjąć tapicerkę i nasmarować cięgło które wysuwa bolec przy zamku lub cięgło wraz siłownika, bo w przednich drzwiach jest trochę inaczej rozwiązane niż w tylnych. Najlepiej będzie jak wymontujesz cały zamek i go przesmarujesz.
Lancia Lybra 1.9JTD 2000r.

kamillss16
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 07 lip 2012, 7:03
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: kamillss16 » 20 lip 2012, 22:19

Dziś zdemontowałem tapicerkę wyjąłem zamek wszystkie cięgła. Przesmarowałem wszystko dokładnie lecz problem nie tkwił tylko w zaśniedziałym mechanizmie zamka. W mechanizmie silniczka wyskoczyła sprężynka która naciąga zębatkę. Plątała się między trybami przez co silniczek kompletnie się zawiesił i ani w jedno ani w drugą stronę nie chciał ruszyć. Jego obudowę nieco uszkodziłem gdyż była na zatrzaski ale nie przeszkadza to w jego dalszym funkcjonowaniu sprężynkę podkleiłem tak żeby nie dostawała się między tryby. Wszystko działa tak jak należy :D
Dzięki za pomoc :D
Cała operacja zajęła mi 4 gogz : yesyes :
Lancia Lybra 2.0 20V 2000r.

kazik269
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2013, 20:37
Imię: Piotr
Lokalizacja: Oborniki Wielkopolskie

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: kazik269 » 23 paź 2013, 10:19

Witam jeśli mogę podepnę się pod temat
Mam problem z centralnym, kluczyk przestał działać, choć dioda się świeci ,natomiast jeśli pozamykam wszystkie grzybki i chce otworzyć kluczykiem w zamku centralny się otwiera i zaraz sam zamyka,dodam ze przestał też działać górny stop na szybie.
Bardzo proszę o pomoc.

Dodam ze z pilota bez problemu otwiera się klapa
Ostatnio zmieniony 23 paź 2013, 10:48 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie klep posta pod postem, tylko kliknij "edytuj". Połączyłem.
Lancia Lybra 1,9 jtd 110km 2001r

Gerg-67
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2016, 22:54
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: Gerg-67 » 05 gru 2016, 14:41

a ja zapytam u mnie ni z tego ni z owego centralny w czasie jazdy zamyka wszystkie drzwi a jak wysiądę po jakimś czasie sam się zamyka aż strach pomyśleć co by było jak bym je zostawił w środku a potem aż 5-razy muszę nacisną otwieranie aby zamek zwolnił (ciągle się zamyka)a i tak po krótkim czasie potrafi się zamknąć czy jest to wina centralnego czy może ja wcisnąłem jakąś opcje np. pilotem i tak się porobiło?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”