Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 17 gru 2018, 2:51

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
PostDodany: 10 kwie 2013, 10:37 
Dopiero zaczyna na naszym forum

Imię: bartek
mam problem w mojej lybrze 1,8 , najpierw szyba pasażera zaczęła się zacinać tzn staje i trzeba ponownie nacisnąć przycisk i takie pełne zamkniecie szyby to kilka razy trzeba naciskać , teraz to samo zaczęło się dziać z szybą kierowcy ...

to programowanie powinno pomóc ?czy jakis czujnik ? trochę to denerwujące

będę wdzięczny za wskazówki

PostDodany: 10 kwie 2013, 11:39 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Przeprowadź procedurę programowania, powinna pomóc.

Obrazek

PostDodany: 03 maja 2013, 21:14 

szyba pasażera nadal się zacina próbowałem kilka razy , kierowcy super działa dzięx !

PostDodany: 18 sie 2013, 8:13 

z tego co wyczytałem z innych postów może być problem z tym że mam moduł komfortu a podnosnik szyby jest z wersji bez modułu .. dobrze rozumiem ? efekt jest taki że przy podnoszeniu szyby muszę kilkakrotnie naciskać przycisk

PostDodany: 18 sie 2013, 16:01 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
tak.

Obrazek

PostDodany: 23 sie 2013, 14:14 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Michał
Witajcie, możecie mi udostępnić schemat instalacji elektrycznej Lybry. Mam podobne problemy.

PostDodany: 23 sie 2013, 14:30 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Jan
BlackLybraSW pisze:
brygadzista1 pisze:
Po pierwsze wymiana mechanizmu to nie 350zł a 150zł. Po tyle sprzedaję ja z nowym wodzikiem

A to ciekawostka te 150 złotych , że co niby tyle kosztuje ? Wodzik mozna kupić ale nic po za tym bo najwazniejszy jest ślimak i linka i jakos nie chce mi się wierzyc że linka i slimak za 150 chetnie zobacze gdzie tak jest ( poprosze linka )
Co do wodzika to temat sie nie kończy tam jeczze jest taka żółta gumka która parcieje i tez nadaje sie do wymiany. W zestawie wodzika nie ma. Ciekawe czy jest w mechanizmie opuszczania szyby, co do twojego problemu kolego jest to zwykła jakaś tam anomalia której w Lybrze nie brakuje.
Tyle kosztuje tj ok150 zł cały mechanizm (używany) zmieniasz to plastikowe zielone coś co ja nazywam zemstą musoliniego zakładasz i latasz takie są koszty całej operacji. A to czy coś ma moduł czy nie można sprawdzić na szybie obok i tyle.

PostDodany: 28 sie 2013, 19:01 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Jan19 pisze:
BlackLybraSW pisze:
brygadzista1 pisze:
Po pierwsze wymiana mechanizmu to nie 350zł a 150zł. Po tyle sprzedaję ja z nowym wodzikiem

A to ciekawostka te 150 złotych , że co niby tyle kosztuje ? Wodzik mozna kupić ale nic po za tym bo najwazniejszy jest ślimak i linka i jakos nie chce mi się wierzyc że linka i slimak za 150 chetnie zobacze gdzie tak jest ( poprosze linka )
Co do wodzika to temat sie nie kończy tam jeczze jest taka żółta gumka która parcieje i tez nadaje sie do wymiany. W zestawie wodzika nie ma. Ciekawe czy jest w mechanizmie opuszczania szyby, co do twojego problemu kolego jest to zwykła jakaś tam anomalia której w Lybrze nie brakuje.
Tyle kosztuje tj ok150 zł cały mechanizm (używany) zmieniasz to plastikowe zielone coś co ja nazywam zemstą musoliniego zakładasz i latasz takie są koszty całej operacji. A to czy coś ma moduł czy nie można sprawdzić na szybie obok i tyle.
A żółta gumka wchodząca w bolec i w szybę

PostDodany: 05 lut 2014, 19:56 

Imię: Leszek
Witam wszystkich! Właśnie jestem w trakcie walki z podnośnikiem szyby w przednich, prawych drzwiach. Dorobiłem ładnie nową linkę wykorzystując linkę rowerową, którą zaprasowałem spiłowanym nitem do nitownicy. Niby wszystko OK ale... No właśnie tu pytanie do brygadzisty lub Ramzesa: jak ustawić linkę na ślimaku? W/g mnie, tak na chłopski rozum, ustawiłem wodzik szyby na połowie prowadnicy a linki nawinąłem na ślimak mniej / więcej po połowie. Czy dobrze rozumuję?
Bardzo proszę o odpowiedź

PostDodany: 05 lut 2014, 21:23 
leo36 pisze:
Witam wszystkich! Właśnie jestem w trakcie walki z podnośnikiem szyby w przednich, prawych drzwiach. Dorobiłem ładnie nową linkę wykorzystując linkę rowerową, którą zaprasowałem spiłowanym nitem do nitownicy. Niby wszystko OK ale... No właśnie tu pytanie do brygadzisty lub Ramzesa: jak ustawić linkę na ślimaku? W/g mnie, tak na chłopski rozum, ustawiłem wodzik szyby na połowie prowadnicy a linki nawinąłem na ślimak mniej / więcej po połowie. Czy dobrze rozumuję?

Podłącz mechanizm trzymając go w ręku i sprawdź,czy wodzik idzie do samej góry i do samego dołu (podnoś i opuszczaj pulsacyjnie)
Jeżeli tak to zakładaj,mechanizm rozłącza się pod oporem np:gdy szyba dopiera do ramy drzwi i tak samo działa w dół

PostDodany: 05 lut 2014, 22:26 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
leo36 pisze:
No jakoś tak. Raz składałem rozwalony mechanizm w lybrze,ale wykorzystując oryginalne linki więc doktoratu z przewijania linkami rowerowymi nie robiłem. Bynajmniej nie zastanawiałem się jak nawinąć, zrobiłem to intuicyjnie i działało.

Obrazek

PostDodany: 04 gru 2014, 18:21 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Dołączę się.
Ja od zawsze miałem problem z szybą przednią od pasażera. Od strony kierowcy mogłem otwierać ale zamknąć nie mogłem. Dziś na allegro kupowałem części do mojej Lybry i przy okazji kupiłem moduł komfortu szyb (takie pomarańczowe pudełko). Było tanie więc zaryzykowałem. Czy sądzicie że to moduł może być odpowiedzialny za taki stan rzeczy. Nie bardzo wiem gdzie ten moduł może być. Czytam temat i widzę, że jedne auta są z modułem a inne bez. Proszę mnie oświecić.

PostDodany: 04 gru 2014, 21:49 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Imię: Mateusz
Tylko czy kupiłeś dobry ? Na allegro najczęściej występują z małą czarną wtyczką i były do Lybr przed 2001r, a od 2001 roku były z żółtą/pomarańczową(nie pamiętam koloru). Dwie duże wtyczki które są koło siebie są takie same we wszystkich rocznikach a ta mała jest różna i prosto się tego nie da przerobić.

Moduł znajduje się pod nogami pasażera.

To że nie podnosi Ci szyby to wina: przełącznika w drzwiach lub modułu komfortu(uszkodzony przekaźnik) lub okablowanie moduł-przełącznik w drzwiach. Wystarczy ściągnąć schemat elektryczny i pomierzyć miernikiem (od biedy żarówką :) ).

Ja miałem jeszcze inny problem z szybą ale u mnie nie reagowała wcale.

Po kupnie auta rozebrałem drzwi w których nie działała szyba i okazało się że nie ma wcale silnika z linkami a szyba jest podparta kawałkiem KIJA OD MIOTŁY. Ręce mi opadły :P

PostDodany: 05 gru 2014, 8:08 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Ten moduł co zakupiłem ma numer 46543880 - niestety to nie to co szukałem.
Na allegro jest takich kilka ale z opisu nie można się dowiedzieć za co jest odpowiedzialny.

Swoją drogą to niezły patent z tym kijkiem :lol:

PostDodany: 10 lip 2018, 0:40 

Witajcie, jestem nowy na forum i nie wiem gdzie zamieścić moje pytanie i postanowiłem w tym dziale. Mam Lybrę 1,8 sw kombi z 2000r., w tylnych drzwiach podnoszą mi się szyby przy pomocy korbek, teraz kupiłem nowe boczki lecz jest w nich miejsce na elektryczne podnoszenie szyb i pytanie brzmi czy jest szafka przerobienia tych korbek na elektrykę? Czy w drzwiach jest odpowiednia instalacja? Wiem że muszę kupić silniczki i włączniki ale głównie mi chodzi o tą elektrykę i czy jest to do zrobienia samemu? Dziękuję za podpowoedzi

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00