Lybra - wnętrze kluczyka stary typ /zdjęcie/

Jeremy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 149
Rejestracja: 03 lis 2011, 9:54
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - wnętrze kluczyka stary typ /zdjęcie/

Post autor: Jeremy » 31 sty 2014, 17:25

promokator pisze:OK sprawdzę te styki, ale powiedz mi co sygnalizuje ta dioda. I jak powinna się zachowywać gdy z kluczykiem (pilotem) jest wszystko w porządku?
U mnie po naciśnięciu przycisku dioda miga dwa razy.
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 2000

Awatar użytkownika
janosik99
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2011, 9:03
Lokalizacja: W-wa

Re: Lybra - wnętrze kluczyka stary typ /zdjęcie/

Post autor: janosik99 » 01 lut 2014, 11:35

W sprawnym kluczyku, jak klikniesz raz w przycisk to mignie i zgaśnie, a jak przytrzymasz przycisk wciśnięty to miga cały czas.
Lancia Lybra SW 1.8 2000r

promokator
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2011, 9:48
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce, Lybra 1.8

Re: Lybra - wnętrze kluczyka stary typ /zdjęcie/

Post autor: promokator » 06 lut 2014, 9:04

Wymieniłem jeszcze raz baterię, przeczyściłem tym razem wszystkie styki i działa. Wreszcie działa.... :-)
Dioda mruga tak jak piszecie.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam...
Lybra 1.8

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra - wnętrze kluczyka stary typ /zdjęcie/

Post autor: stabraf » 06 lut 2014, 10:47

Elegancko : yesyes :

grzechuz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 29 wrz 2009, 23:15
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Lybra - wnętrze kluczyka stary typ /zdjęcie/

Post autor: grzechuz » 25 sty 2015, 16:39

Mam problem z kluczykiem do lybry z 99 r. - kluczyk stary z drzwiami i bagażnikiem. Pewnego dnia przestał działać trochę czasu minęło zanim umarł całkowicie w sensie chyba z 2 miesiące temu. Podejrzewałem słabą baterię ponieważ raz kluczyk działał a raz nie zazwyczaj po dłuższym przytrzymaniu i podejściem do samochodu centralny zaskoczył i otworzył drzwi. Później po prostu przestał działać, więc uznałem, że to jest wina baterii nie złożyło mi się wcześniej by wskoczyć do odpowiedniego sklepu po baterię, aż w końcu ten dzień nastąpił, ale niestety po wymianie baterii drzwi ani bagażnik nie otwiera się, kontrolka na kluczyku po wciśnięciu guzika świeci ale drzwi się nie otwierają. Poszedłem do jakiegoś magika od telefonów komórkowych przyłożył pilota do jakiegoś urządzenia i powiedział, że pilot wysyła sygnał więc dlaczego nie chce działać? Jakieś pomysły może zmienić magika od naprawy?
gdzie szukać przyczyny?
Pozdrawiam
Grzesiek

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Lybra - wnętrze kluczyka stary typ /zdjęcie/

Post autor: solarzmr » 02 lut 2015, 21:53

I jak też mam problem z kluczykiem. Kluczyk wygląda jak nowy ale nie otwiera samochodu. Przycisk do otwierania bagażnika działa, słychać wyraźne kliknięcie mikrostyku. Przycisk do otwierania samochodu jest miękki i nic w nim nie klika.
Próbowałem rozłożyć ten kluczyk, ale za cholerę nie mogę tego zrobić. Podważanie śrubokrętem małym albo dużym, nożykiem i nic. Plastik się odgina, ale za nic nie chce się rozpołowić.

Drugi kluczyk mam działający, ale grot jest pęknięty i nie chciałbym żeby się złamał.

HELP

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - wnętrze kluczyka stary typ /zdjęcie/

Post autor: s0krates » 04 lut 2015, 0:30

@solarzmr: musisz odkręcić małym wkrętakiem tą śrubkę przy zawieszce. Może być że poprzedniemu włascicielowi się rozpadł albo zbyt brutalnie otwierał i później go skleił na kropelkę - ja tak miałem z moim starym kluczykiem. Pomogła brutalna siła. Co do miękkiego przycisku - pewnie odpadł od płytki mikrostyk. Nic ci nie grzechota? Będziesz musiał go przylutować a najlepiej wymień od razu obydwa - koszt groszowy w sklepie elektronicznym.

tigerr

Re: Lybra - wnętrze kluczyka stary typ /zdjęcie/

Post autor: tigerr » 24 lut 2015, 21:25

pamaj pisze:Witam.
Mama prośbę do posiadaczy Lybry ze starym kluczykiem. Potrzebuję zdjęcie wnętrza kluczyka z centralną blaszką na środku baterii. Nie wiem jakim cudem, ale u mnie ona zniknęła i nie działa obsługa zamków z kluczyka. Będę musiał takową dorobić, ale nie wiem jaki powinna mieć kształt, aby wszystko pasowało. W ostateczności zakup używanego kluczyka i przekładka blaszki. Znalazłem taka fotkę, ale bez centralnej blaszki (chodzi o styk nr 1)
czy ktoś ma może taką blaszkę na zbyciu? jeżeli nie to prosiłbym chociaż o dokładne zdjęcie rzeczonej blaszki- dzisiaj coś rzeźbiłem ale nie zadziałało :roll:

tomkap
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:25
Lokalizacja: Siedlce

Re: Lybra - wnętrze kluczyka stary typ /zdjęcie/

Post autor: tomkap » 24 paź 2016, 21:38

Mam podobny problem, brakuje mi blaszki w kluczyku i centralny z tego powodu nie działa. Mogę prosić o zdjęcie wewnątrz kluczyka bo to w poście jest nie czytelne. Z góry dziękuję.

slawomirt
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 18 maja 2014, 18:27
Imię: Sławek
Lokalizacja: Cze-wa

Re: Lybra - wnętrze kluczyka stary typ /zdjęcie/

Post autor: slawomirt » 25 paź 2016, 18:51

Zdjęcia blaszek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
była Lancia Lybra 2.0

tomkap
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2009, 18:25
Lokalizacja: Siedlce

Re: Lybra - wnętrze kluczyka stary typ /zdjęcie/

Post autor: tomkap » 25 paź 2016, 21:27

Dzięki. Udało się naprawić. W jednym brakowało blaszki w 2 była źle podgięta i nie stykała

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”