Lybra 1.9 JTD - świecąca kontrolka otwarcia klapy bagażnika

Awatar użytkownika
amigo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 09 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Rydułtowy

Lybra 1.9 JTD - świecąca kontrolka otwarcia klapy bagażnika

Post autor: amigo » 26 sie 2013, 21:12

Pojawił mi się problem tego typu, że mimo zamknięcia bagażnika, nadal świeci ikonka otwartej klapy, świeci się oświetlenie bagażnika i nie można zamknąć samochodu, bo centralny zamek wybija :)

Prawdopodobnie czujnik zamknięcia bagażnika? Gdzie go szukać, w klapie czy na dole przy zamknięciu? No chyba, że macie jakieś inne propozycje :)
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 1999 r. 105 KM - wersja exclusive z basenem z krystalicznie czystą, klimatyzowaną wodą.

W podziękowaniu za każdą pomoc przy mojej Lucynce daję od siebie 25% rabat na usługi w Pol-Media dla wszystkich forumowiczów Lancia Klub Polska
Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych - przeszło 10 lat w branży stron www i SEO.
Projektowanie logo firmy, instalacja informacji o ciasteczkach, cookies na stronie www.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra 1.9 JTD - świecąca kontrokla otwarcia klapy bagażn

Post autor: stabraf » 26 sie 2013, 21:22

Powinien być przy zamku. Sprawdź też przewody w gumie między nadwoziem a klapą.

Awatar użytkownika
amigo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 09 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Lybra 1.9 JTD - świecąca kontrokla otwarcia klapy bagażn

Post autor: amigo » 26 sie 2013, 22:39

stabraf pisze:Powinien być przy zamku. Sprawdź też przewody w gumie między nadwoziem a klapą.
przewoziłem drzwi przy otwartej klapie na trasie 30 km :) Potem po zamknięciu już był problem, także nie wiem, czy to nie przez to, że mogło tam coś przy zamku trzasnąć :) W sumie powiązałem też zamek z góry do dołu itd :D
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 1999 r. 105 KM - wersja exclusive z basenem z krystalicznie czystą, klimatyzowaną wodą.

W podziękowaniu za każdą pomoc przy mojej Lucynce daję od siebie 25% rabat na usługi w Pol-Media dla wszystkich forumowiczów Lancia Klub Polska
Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych - przeszło 10 lat w branży stron www i SEO.
Projektowanie logo firmy, instalacja informacji o ciasteczkach, cookies na stronie www.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra 1.9 JTD - świecąca kontrolka otwarcia klapy bagażn

Post autor: stabraf » 26 sie 2013, 22:53

:D no masz :-P

To rozkręcaj zamek w klapie i zobaczysz coś popsuł ;)

Awatar użytkownika
amigo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 09 sie 2010, 23:27
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Lybra 1.9 JTD - świecąca kontrolka otwarcia klapy bagażn

Post autor: amigo » 31 sie 2013, 15:22

Rozkręciłem, znaczy się odhaczyłem ten plastik i musiałem wygiąć w drugą stronę blaszkę, która odpowiedzialna była za "klikanie" i przekazywała informację do komputera o zamknięciu pokrywy.
Jak komuś się popsuje klikacz i nie da rady wymienić, to zawsze można zmostkować ;)
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 1999 r. 105 KM - wersja exclusive z basenem z krystalicznie czystą, klimatyzowaną wodą.

W podziękowaniu za każdą pomoc przy mojej Lucynce daję od siebie 25% rabat na usługi w Pol-Media dla wszystkich forumowiczów Lancia Klub Polska
Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych - przeszło 10 lat w branży stron www i SEO.
Projektowanie logo firmy, instalacja informacji o ciasteczkach, cookies na stronie www.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra 1.9 JTD - świecąca kontrolka otwarcia klapy bagażn

Post autor: stabraf » 31 sie 2013, 15:47

: ok2 : elegancko ;)

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Re: Lybra 1.9 JTD - świecąca kontrolka otwarcia klapy bagażnika

Post autor: kaeres » 14 lis 2018, 8:56

Właśnie założyłem temat o takim samym problemie z tym, że ja nic nie przewoziłem.

O jaki "odhaczony" plastik chodzi ?
Która to jest blaszka odpowiedzialna za "klikanie" ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”