Lybra 1.9 JTD - wymiana licznika

marokomor12
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2013, 10:37
Imię: Michał
Lokalizacja: Krynica Morska

Lybra 1.9 JTD - wymiana licznika

Post autor: marokomor12 » 10 wrz 2013, 10:46

Witam,
Przetrzepałem forum, ale nie znalazłem podobnej sprawy więc moje pytanie:
Z powodu nie działającego prędkościomierza wymieniłem licznik. Posiadam Lybrę 1.9 JTD 105 KM a licznik kupiłem z 2.4 JTD (odpowiadającego mojemu modelowi w normalnej cenie nie znalazłem). Po zamontowaniu wszystko pięknie chodzi tylko martwi mnie jedna rzecz - prędkość maksymalna na liczniku wcześniej wynosiła 220 km teraz jest to 240 km, czy może mieć to wpływ na niedokładne pokazywanie aktualnej prędkości pojazdu?

I dodatkowo kwestia przebiegu, po zmianie licznika mam 60 tys km więcej. Czy każdy licznik posiada przebieg niezależny od komputera pojazdu?

dziękuję za odpowiedź
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2013, 13:33 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!!!

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: wymiana licznika

Post autor: Lukasz_TG » 10 wrz 2013, 13:03

Będzie pokazywał poprawną prędkość, Co do przebiegu to jest on zapisywany właśnie w liczniku oraz w sterowniku silnika.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 JTD - wymiana licznika

Post autor: meqqex » 25 mar 2015, 20:55

Wykorzystując rozpoczęty temat chciałbym poruszyć kwestię przekładania licznika z 1.9 do 2.4 i na odwrót

Poruszę kwestię licznika 2.4 w jednostce z silnikiem 1.9:

Z autopsji wiem że jest to możliwe wszystko działa za wyjątkiem poprawności wskazywania obrotów
wynika to z ilości cylindrów. Licznik z 2.4 w jednostce 1.9 będzie pokazywał za niskie obroty
wskazówka przy 3k obrotów to będzie tak jak ponad 4k (w ECU pokaże) nie zamkniemy zegara chyba że
wykonamy myk który nam pozwoli na prawidłowe wskazywanie obrotów polegający na włożeniu cyfer blatu
z benzynki co prawda będzie tam 8k obrotów (wynik nie dla diesla) ale wówczas obroty będą pokazywane prawidłowo.

To prosty i szybki zabieg ale czy nie ma innego sposobu? Na pewno wymiana silniczka nic nie da. Czy może zatem jakiś
układ scalony kostka wlutowana w płytę licznika jest za to odpowiedzialna? Nie wiem.

A może inaczej - Czujnik prędkości obrotowej - co się stanie jak taki czujnik włożymy z 2.4 do 1.9 (nie wiem czy są takie same)
Czujnik zacznie pokazywać prawidłowe obroty na liczniku? (cały czas mowa o tym że licznik z 2.4 jest w jednostce 1.9) :)
w końcu te wskazania muszą być skądś brane na pewno nie z samego licznika mogę się mylić :)

Może ktoś pomoże w rozwikłaniu tejże zagadki ;) lub też nie :P
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”