Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

cvahoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: cvahoo » 08 mar 2014, 16:09

Sytuacja sprzed kilku dni:
Dzień 0 - rozrusznik kręci, auto nie zapala, po przekręceniu kluczyka kontrolka check engine gaśnie na ułamek sekundy po czym zapala sie i świeci.
Dzień 1 - auto zapala za pierwszym razem, jade do mechanika, on odczytuje błąd immobilizera, kasuje go.
Dzień 2 - przyjeżdżam do mechanika żeby odebrać samochód - auto nie zapala. Mechanik grzebie w okolicy pedałów - odpina i wpina ponownie wtyczke centralki. Auto odpala.
Dzień dzisiejszy - auto nie odpala - sytuacja jak z dnia 0 - check engine, rozrusznik kręci.
Mechanik nie wie czemu tak sie dzieje, jak mu zostawie auto na kilka dni to pogrzebie i może coś znajdzie.
Dodatkowo na żadnym etapie próby uruchomienia samochodu nie ma problemu z kontrolką Code.

Przeszukałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co moze byż przyczyną i jak ją usunąć. Jedyny trop, który padł w którymś z wątków to zimne luty.

Macie jakieś pomysły?

cvahoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 1.9JTD Rozrusznik kręci, auto nie zapala check eng

Post autor: cvahoo » 08 mar 2014, 16:49

Z kolejnych ciekawostek - probowałem uruchomić auto kluczykiem bez transpondera - efekt ten sam - komputer nie zgłasza problemu z kluczykiem, a auto nie odpala.

Awatar użytkownika
janosik99
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2011, 9:03
Lokalizacja: W-wa

Re: Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: janosik99 » 08 mar 2014, 20:19

Skoro mechanik odczytał błąd immobilizera to pewnie w nim leży problem. Jak widać samo wykasowanie błędu nic nie dało.
Lancia Lybra SW 1.8 2000r

mjerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 269
Rejestracja: 24 sie 2011, 15:49

Re: Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: mjerzy » 08 mar 2014, 20:29

Poczytaj na forum o problemach z odpalaniem. Zrób logi przy kręceniu rozrusznikiem. Prędkość obrotowa silnika, ciśnienie paliwa, docelowe ciśnienie.

cvahoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: cvahoo » 09 mar 2014, 15:36

Dzisiaj lybra wygrzała sie na słóńcu i postanowiła odpalić...
mjerzy pisze:Poczytaj na forum o problemach z odpalaniem. Zrób logi przy kręceniu rozrusznikiem. Prędkość obrotowa silnika, ciśnienie paliwa, docelowe ciśnienie.
Niestety nie mam sprzętu żeby to zrobić.

mjerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 269
Rejestracja: 24 sie 2011, 15:49

Re: Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: mjerzy » 09 mar 2014, 19:40

To znajdź mechanika, który oprócz odczytania błędów wykarze się czymś produktywnym , poproś kogoś z forum z Krakowa o zrobienie loga lub kup sobie kabel- ok 40 zł, program zaciągnięty z neta. Być może twój mechanik robił logi i wykluczył problemy z ciśnieniem paliwa ale tego nie wiemy.

cvahoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: cvahoo » 28 gru 2014, 22:57

No i dzisiaj powtórka z rozrywki - dzisiaj musiałem zostawić auto na parkingu pod jedną z galerii.
Czy znajdzie sie jakiś dobry człowiek z Krakowa z interfejsem do Lybry żeby jutro podjechać i sprobować coś z niej wyciagnąć?

Ogolnie wygląda na to że jak rano nie odpali to szykuje mi sie laweta i mechanik :(

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: Flyman » 28 gru 2014, 23:13

Co ma immobilizer do kontrolki check engine?
Obstawiam czujnik położenia wału. To by była najtańsza i najłatwiejsza usterka do usunięcia.
Dalej, to już tylko gorzej.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2014, 23:23 przez Flyman, łącznie zmieniany 1 raz.

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: bronx » 28 gru 2014, 23:20

Czy po przekreceniu kluczyka ikonka immo zapali sie?
Tzn czy w ogóle dziala? Jesli ecu zglasza immo a deska nie to pierwsze kontrolka.
Czym czytał mechanik błędy ?

cvahoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: cvahoo » 29 gru 2014, 9:19

Hmm,
Być moze kontrolka check engine to fałszywy trop, nie pamietam dokładnie kiedy się paliła, bo początki tego problemu to marzec tego roku.
Aktualnie sytuacja wygląda tak że auto nie chce odpalić, mimo że rozrusznik kręci, paliwo jest, i na pierwszy rzut oka nie ma problemów z autem.
W zasadzie jest to trzecia taka sytuacja ostatnio - dwie poprzednie wygladały tak, że zrobiłem trasę ok ok 200 km, zgasiłem na chwilę auto i chciałem ponownie zapalić - i kicha.
Na szczeście w obu przypadkach auto zapaliło po jakimś czasie (tj, za 2-3 godziny).
Jako ciekawostkę dodam, że razem z wczorajszą sytuacją za każdym razem auto nie chciało zapalić po zaparkowaniu tyłem :D

Immo działa, kontrolka swieci sie i gaśnie.
Nie wiem czym mechanik czytał błedy.

Awatar użytkownika
keram11
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 375
Rejestracja: 21 wrz 2009, 12:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Tenczynek/Kraków

Re: Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: keram11 » 29 gru 2014, 11:43

Wygląda na problem z czujnikiem położenia wału. Jeszcze stoisz pod galerią? Pod którą? nr telefonu poszedł na priv.
Lybra 1.9 JTD 139 KM :-)

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: bronx » 29 gru 2014, 12:01

Czujnik położenia wału to inny kod błędu i na zimnym czujniku działa.
Dlatego się pytam czym czytał błedy, bo może źle wyświetlać, podaj kod błędu a nie opis.

cvahoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: cvahoo » 29 gru 2014, 12:32

Pojechałem rano pod galerie - auto zapaliło, nie wiem czy sie cieszyć czy nie.
Wizyta u mechanika - podpięcie do kompa i diagnoza ze problem z immo ale więcej powiedzieć nie moze, bo sprzet mu na to nie pozwala, jednocześnie wysłał mnie do innego specjalisty który ma lepszy sprzet (autoelektronika na Jasnogórskiej).
Niestety tam mi w ogóle nic nie powiedzieli, bo błędu już nie było, widocznie poprzedni mechanik skasował :D
Teraz muśże czekać aż błąd pojawi sie ponownie, żeby mozna było wystawić diagnozę co do ewentualnych przyczyn.

Jaki dokładnie kod błędu niestety nie wiem, bo nie otrzymałem takiej informacji.

Mam teraz takie pytanie - czy mozna w prosty sposób skasować taki błąd? Jutro czeka mnie wycieczka w góry i nie wiem czy ryzykować jazdę Lybrą.
Wcześnie (w marcu) miałem taką sytuacje ze odbierałem auto od mechanika i też nie chciało zapalić. Wtedy mechanik gdzieś z okolicy pedałów wyciagnął zaślepkę, pogmerał ręką i podobno odpiął centralkę/komputer i po tym resecie auto zapaliło.
Czy w sytuacji krytycznej jak odepnę zasilanie akumulatora to efekt będzie ten sam?

Awatar użytkownika
ESSOX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 489
Rejestracja: 08 lip 2009, 21:59
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: ESSOX » 30 gru 2014, 21:15

Objawy jakie opisujesz ewidentnie wskazują na któryś z czujników. Albo wału albo wałka rozrządu.
Lybra SW 2,4JTD

cvahoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 1.9 JTD - rozrusznik kręci/nie odpala/check engine

Post autor: cvahoo » 16 mar 2015, 13:27

Mechanik stwierdził, że immo jest uszkodzony i czasami będzie wywalał takie błędy.
Modyfikacja oprogramowania tak, by immo był ignorowany - 250zł.
Niestety już dwa razy wywaliło mi przez to Check Engine. Zastanawiam się czy usługa została źle wykonana czy to możliwe/normalne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”