Lybra 1.9 JTD - ICS nie pamięta ustawień

MarekCz.
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2014, 12:42
Imię: Marek
Lokalizacja: Zabrze

Lybra 1.9 JTD - ICS nie pamięta ustawień

Post autor: MarekCz. » 16 kwie 2014, 22:04

Witam, kupiłem autko z wadą o której nie wiedziałem, ale trzeba to naprawić :) Mam taki problem że po odpaleniu kasuje mi się data, czas, spalanie, przebieg w ICS. Radio bez navi. Stacje radiowe nie kasują się. Po 2 dniach kasuje się też licznik w zegarach (główny przebieg auta nie kasuje się). A więc tak sprawdziłem bezpieczniki pod kierownicą wszystkie sprawne, przy akumulatorze też. Czy może jeszcze gdzieś są bezpieczniki ? Wypadało by jeszcze gdzieś posprawdzać masy. Ale bez schematów to pewnie trzeba pół auta rozebrać :). Może ktoś wie jak lecą przewody z ICS? Do licznika? sterownika silnika ? Może wrzucicie na forum schematy elektryczne, bo linki nie działają z poprzednich tematów.

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra 1.9 JTD - ICS nie pamięta ustawień

Post autor: bronx » 17 kwie 2014, 17:17

Licznik w zegarach nie ma nic wspólnego z ISC.
W ISC sprawdzić +12V po aku.
Czy ISC się włącza bez przekręconego kluczyka w stacyjce ?

MarekCz.
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2014, 12:42
Imię: Marek
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra 1.9 JTD - ICS nie pamięta ustawień

Post autor: MarekCz. » 17 kwie 2014, 17:36

Witam, radio można włączyć bez kluczyka, więc jakiś plus tam musi być, może masz rozpiskę wtyczek. Licznik w zegarach chyba powinien pokazywać przebieg (ten do skasowania) w ics ? Pytanie kasując licznik w zegarach czy nie powinien też się skasować w ics ? Jeśli miał byś schematy do lybry to byłbym wdzięczny.

maciek791
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 27 gru 2013, 21:30
Imię: Maciek
Lokalizacja: Bytom

Odp: Lybra 1.9 JTD - ICS nie pamięta ustawień

Post autor: maciek791 » 17 kwie 2014, 21:41

Sprawdz klemy na akumulatorze czy masz dobrze dokrecone. Ewentualnie je wyczysc. Przy pradzie rozruchowym moze robic sie chwilowa przerwa na instalacji co bedzie powodowac to co napisales.

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
Lancia Lybra 2,4 JTD, 2000r, 136KM

MarekCz.
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2014, 12:42
Imię: Marek
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra 1.9 JTD - ICS nie pamięta ustawień

Post autor: MarekCz. » 17 kwie 2014, 22:55

Dzięki za info, udało mi się namierzyć schematy i mam do sprawdzenia 2 masy przy akumulatorze c1, c10 i w środku c15 koło bezpieczników, potem przy radiu sprawdzenie wtyczek, druga sprawa to nie mam osłony na bezpieczniki przy akumulatorze więc wszystko do odkręcenia i do czyszczenia. Dopiero po świętach będę miał czas, dam znać czy pomogło.

MarekCz.
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2014, 12:42
Imię: Marek
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra 1.9 JTD - ICS nie pamięta ustawień

Post autor: MarekCz. » 13 lip 2014, 19:18

Witam ponownie, miałem trochę czasu pogrzebać przy autku i znalazłem przyczynę moich problemów. A winny był akumulator napięcie przy rozruchu spadało do 6.3v ale najlepsze jest to że auto zawsze odpalało za pierwszym razem :).

more9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 86
Rejestracja: 20 maja 2013, 19:59
Imię: Marcin/Dorota
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Lybra 1.9 JTD - ICS nie pamięta ustawień

Post autor: more9 » 13 lip 2014, 19:24

u nas było niemal identycznie - akumulator całą mroźną zimę wytrzymał i odpalał za pierwszym razem, a na wiosnę padł nagle i niespodziewanie - wszyscy wróżyli złe ładowanie i inne poważne sprawy, a tu tylko akumulatorek i oczywiście jeszcze jedna klema niełącząca - plastik się wyrobił
Lusia Lyberka SW 1.8 LX 2001
http://dzieciom.pl/podopieczni/11773

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”