Lybra 1.9 JTD - światła postojowe + szyby tylne

lukasz-kw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:57
Imię: Łukasz
Lokalizacja: prawie STOLYCA

Lybra 1.9 JTD - światła postojowe + szyby tylne

Post autor: lukasz-kw » 19 lip 2014, 23:23

Dziś nabyłem to cacko dla żony, choć od dawna to było moje marzenie. Ogólny stan oceniam na ok. Są małe bolączki i stąd ten temat.
Może jestem głupi ale jak włączyć światła postojowe? Bo nie działają, (oczywiście nie oczekuje odpowiedzi, typu przekręcić gałkę o 1 stopień) bo to zrobiłem. Próbowałem też przy zapalonym silniku zgasić go w pozycji św. postojowych bez rezultatu. Nie mam już koncepcji na to, ogólnie światła te działają jak jest włożony kluczyk i przekręcona stacyjka, ale później gasną co jest nieracjonalne.

I tu powiązanie do drugiej części tematu, szyby tylne działają z panela przedniego ale już z przycisków na tylnych drzwiach nie, dodatkowo nie są podświetlone jak wszystkie inne przyciski, przyznaję, że delikatnie patrzyłem na bezpieczniki ale nic nie znalazłem.
Wszystkie Wasze porady mile widziane.

Awatar użytkownika
Zielony
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 718
Rejestracja: 03 kwie 2011, 20:02
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: LYBRA 1,9 JTD światła postojowe + szyby tylne

Post autor: Zielony » 19 lip 2014, 23:31

Aby włączyć światła postojowe przy zgaszonym silniku,musisz nacisnąć taki czarny przycisk przy stacyjce i przekręcić kluczyk w przeciwną stronę niż normalnie przy zapalaniu.
A co do szyb to czy nie masz czasem włączonej blokady tylnych drzwi na panelu kierowcy :?:
Były:
Fiat Tempra SW 1.6 i.e 93'
Fiat Marea Weekend 1.9JTD 01'
Lancia Lybra 1.6 16V 01'
Fiat Stilo MW 1.9 16v JTD 04'
Jest:
Fiat Croma 1.9 16v mJTD 09'
Lancia Prisma 1.5 8v carb 86'

lukasz-kw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:57
Imię: Łukasz
Lokalizacja: prawie STOLYCA

Re: LYBRA 1,9 JTD światła postojowe + szyby tylne

Post autor: lukasz-kw » 19 lip 2014, 23:45

Zielony pisze:Aby włączyć światła postojowe przy zgaszonym silniku,musisz nacisnąć taki czarny przycisk przy stacyjce i przekręcić kluczyk w przeciwną stronę niż normalnie przy zapalaniu.
A co do szyb to czy nie masz czasem włączonej blokady tylnych drzwi na panelu kierowcy :?:
Sorry, że tak długo ale musiałem wrócić do samochodu i sprawdzić. Co do świateł to pomagas dla Ciebie! Człowiek głupim się rodzi i głupim umiera przypuszczałem, że musi być z nimi jakiś myk.

No ale szyby nie działają, blokada sama w sobie działa bo odłącza panel przy kierowcy, ale po włączeniu z tylnych przycisków nie działają. Myślę, że może to być coś z elektryką bo tylne przyciski nie podświetlają się, jutro może rozbiorę konsole przy kierowcy, bo widziałem, że jak się włączy blokadę szyb to i przednie przyciski gasną, moje podejrzenia więc ukierunkuje na tamten rejon.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”