Lybra SW - oświetlenie pod drzwiami

Awatar użytkownika
jedker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 23 paź 2014, 11:34
Imię: Jędrzej
Lokalizacja: Warszawa

Lybra SW - oświetlenie pod drzwiami

Post autor: jedker » 01 lut 2015, 11:39

Po odebraniu samochodu z serwisu okazało się, że w mojej Lybrze są lampki, które świecą pod otwarciu drzwi na ziemię, lampy są z przodu po obu stronach. Wcześniej nie świeciły, więc nawet nie zdawałem sobie sprawy, że mam takie premium dodatki w moim aucie.

Niestety koniec końców świeci tylko od strony kierowcy, a co najgorsze, ta lampka nie przestaje świecić nawet przy zamkniętych drzwiach. Zamknięcie pilotem ani kluczykiem nie rozwiązuje problemów. Stąd też rozładowany akumulator kilka dni wcześniej.

Na razie wyjąłem żarówkę, żeby nie psuć aku.

Czujnik drzwi działa bez zarzutu, oświetlenie pod sufitem zapala się i gaśnie jak należy. ICS "widzi" kiedy drzwi są otwarte, a kiedy zamknięte, a jednak ta lampka nie gaśnie.

Jakieś pomysły, żebym mógł korzystać z tych udogodnień, nie mając problemów z aku?

[Swoją drogą instrukcja milczy na temat tych lamp, ale nie wyglądają na samoróbki, w jakich wersjach to były montowane?]
Jędrzej
Lancia Lybra 2.4 jtd

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra SW - oświetlenie pod drzwiami

Post autor: Dudi » 01 lut 2015, 11:57

We wszystkich Lybrach były montowane.

Co do samej lampki, to jeśli podświetlenie w środku gaśnie i podświetlenie przycisków elektrycznych szyb/klamek też gaśnie, to problem tkwi raczej w instalacji samej lampki. Robota raczej dla ogarniętego elektryka, jeśli sam się nie znasz.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jedker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 23 paź 2014, 11:34
Imię: Jędrzej
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra SW - oświetlenie pod drzwiami

Post autor: jedker » 01 lut 2015, 12:00

Człowiek nieświadomy jakie posiada udogodnienia.

Swoją drogą ciekawe co zrobili w serwisie, że ta lampka zaczęła działać. Oddałem do nich z robotą blacharską, więc raczej nie wymienili mi żarówki.

Przy okazji, może ktoś zna jakiegoś fachowca z Warszawy, który podejmie się takiej elektrycznej roboty?


Edit.
Z prawej strony była spalona żarówka, wsadziłem dobra i rownież nie gasnie. Jest jakiś wspólny czujnik na obie strony?

Edit 2.

Znajomy podpowiedział mi, żebym sprawdził przekaźnik, który znajduje się w okolicach nóg pasażera. Ktoś może podać mi jakieś szczegóły?
Jędrzej
Lancia Lybra 2.4 jtd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”