Lybra SW 1.9 JTD - moduł komfortu/przednie szyby

marrog
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 07 cze 2009, 20:53
Imię: Marcin
Lokalizacja: ok. Ostrów Wlkp.

Lybra SW 1.9 JTD - moduł komfortu/przednie szyby

Post autor: marrog » 04 sty 2016, 8:38

Witam

Krótko przed świętami opuściły się delikatnie przednie szyby. Lewa dała się podnieść przyciskiem, prawa nie. Jako, że w ubiegłym roku (w zasadzie dwa lata temu już) wymieniałem podnośnik z prawej strony (wszystko działało, a szyby otwieram bardzo rzadko) pomyślałem, że może wypiął się przewód z silnika (jakimś dziwnym trafem), rozebrałem tapicerkę drzwi - było ok. Po wciśnięciu przycisku zarówno u pasażera jak i kierowcy nie ma napięcia na kostce silnika.
Poszperałem z modułem komfortu i tak, jak wciskam przycisk od szyby kierowcy to słychać że przekaźnik się przełącza, zaś u pasażera jest cisza. Dodam, że napięcie na przyciskach jest takie samo i wynosi ok 3,5V.
Teraz co ciekawe, bezpieczniki są ok.
Czy u Was po wyjęciu bezp. ozn nr 6 25A, gaśnie oświetlenie kabiny to przednie nad lusterkiem, oraz czy działa centralny zamek? u mnie ten bezp. rozłącza wszystko. w serwisówce jakoś inne są do tego bezp.
Cała centralka jest na 1, zaś sam zamek centralny na 3. na 6 powinny być same przednie szyby.

Nie wiem czy nie uszkodzony jest moduł komfortu, może ktoś coś podpowie, jak trzeba to zamówię nowy (inny), ale w ciemno to szkoda celować... ozn. mojego modułu to 46826767
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra SW 1.9 JTD - moduł komfortu/przednie szyby

Post autor: meqqex » 04 sty 2016, 10:47

Spróbuj "rozprogramować" moduł odpinając na dłuższą chwilę akumulator. Podłącz na nowo i zobacz co się dzieje.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

marrog
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 07 cze 2009, 20:53
Imię: Marcin
Lokalizacja: ok. Ostrów Wlkp.

Re: Lybra SW 1.9 JTD - moduł komfortu/przednie szyby

Post autor: marrog » 04 sty 2016, 15:04

Miałem go odpiętego, cały moduł wypiąłem z wtyczek i nic....

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5035
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra SW 1.9 JTD - moduł komfortu/przednie szyby

Post autor: Bichoń » 03 cze 2016, 11:30

A ja mam taką zagwozdkę, dotyczącą zamykania albo otwierania szyb z kluczyka w zamku. Od strony pasażera otwiera i zamyka zarówno centralny, jak i szyby, a od strony kierowcy zamyka/otwiera centralny zamek, domyka szyby, ale ich nie otwiera. Czym to może być spowodowane?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”