Lybra - nie działa centralny z pilota po wymianie zestawu

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra -nie działa c. zamek z pilota po wymianie zestawu

Post autor: goldixll » 08 sie 2016, 11:17

root pisze:Niestety, okazało się że już nie ma tej części u sprzedawcy. Jakby ktoś miał inne pomysły to będę bardzo wdzięczny ;)
Mógłbyś jeszcze spróbować z serwisem... akurat u mnie w Cz-wie trafiłem na gościa któremu się chciało i walczył z kluczykiem, można go zaprogramować przez kompa (kody od klucza sam sobie jakoś ściągnął - wiem że potrzebował na pewno VIN) Jak poczytasz moje boje z kluczykiem to jest tam wszystko w miarę opisane (uwaga tylko dotyczy to klucza po lifcie ale zakładam że procedura jest ta sama) Generalnie u mnie nie chciał działać pilot, po zaprogramowaniu działał przez 10 min i potem znowu kupa. Podmieniałem centralki, kupiłem inny pilot, założyłem już nawet dodatkowy moduł z pilotem żeby otwierać auto : cenzura : a jak przyszła wiosna pilot ożył i działa do tej pory bez problemu. :lol: :lol:

Także albo dołożysz dodatkowy pilot (~ 200 zł) albo pozostaje Ci walka w serwisie ( jak trafisz na zdzierców to pewnie skończy się na większej kwocie niż 200 :roll: )

Możesz jeszcze kupić drugi zestaw IMMO i klucze i centralkę obok lusterka i centralkę która jest obok bezpieczników - czyli komplet
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

root
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2016, 10:56
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra -nie działa c. zamek z pilota po wymianie zestawu

Post autor: root » 08 sie 2016, 11:21

goldixll pisze:pozostaje Ci walka w serwisie ( jak trafisz na zdzierców to pewnie skończy się na większej kwocie niż 200 :roll: )
Dzwoniłem do najbliższego serwisu, po tym jak babka powiedziała że będą potrzebne karty kodów za 300 zł to podziękowałem. Po pracy podzwonie po innych serwisach.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5040
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra -nie działa c. zamek z pilota po wymianie zestawu

Post autor: Bichoń » 08 sie 2016, 11:36

Może inny zestaw: elektronika z kluczyka + moduł z antenką? Taki inny moduł będzie współpracował z systemem centralnego zamka?

root
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2016, 10:56
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra -nie działa c. zamek z pilota po wymianie zestawu

Post autor: root » 08 sie 2016, 11:44

Bichoń pisze:Może inny zestaw: elektronika z kluczyka + moduł z antenką? Taki inny moduł będzie współpracował z systemem centralnego zamka?
Teoretycznie masz rację, takie coś powinno się udać, jak serwis nie pomoże to rozważę Twoje rozwiązanie, dzięki.

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra -nie działa c. zamek z pilota po wymianie zestawu

Post autor: goldixll » 08 sie 2016, 11:48

Generalnie cały zestaw składa się z:

- modułu który jest przy bezpiecznikach (tam jest zapisany kod do kluczy który mamy na karcie kodów lub który możemy uzyskać - spece od dorabiania kluczyków robią takie rzeczy kosztuje to w Cz-wie 150 zł )
- IMMO
- kluczyków
- modułu przy lusterku (tam jest zapisany drugi kod, który mając pierwszy kod serwisant może uzyskać po VINie

Niestety walka z centralnym jest dość upierdliwa, bo w przypadku kluczyka przed liftem (serduszka) i tak na końcu może się okazać że płytka w kluczyku jest uszkodzona i cała zabawa była na marne

Ja osobiście autorowi doradzał bym dołożenie dodatkowego modułu centralnego
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra -nie działa c. zamek z pilota po wymianie zestawu IMMO

Post autor: Pawcio78 » 08 sie 2016, 16:16

Goldixll do tego zestawu aby mieć całkiem spokojną głowę ja wymagałbym jeszcze kompletu wkładek i karty kodowej:-). Ja właśnie taki zestawik mam w garażu bo także posiadam jeden kluczyk do lybry a udało mi się za przysłowiowe pifko zestaw nabyć:-) grot z obecnego kluczyka też mam dorobiony aby w razie awarii stacyjkę bezinwazyjnie wyjąć:-)
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”