Lybra 2.4 JTD - brak prawego i trzeciego światła STOP

Awatar użytkownika
rotmistrz88
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 19 sie 2014, 1:45
Imię: Bartek
Lokalizacja: Poznań

Lybra 2.4 JTD - brak prawego i trzeciego światła STOP

Post autor: rotmistrz88 » 29 wrz 2016, 17:28

Witam, mam problem ze światłami stopu, a mianowicie pojechałem autem do sklepu i wszystko było ok. Po zrobieniu zakupów wsiadam ,odpalam i kontrolka żarówki i prawego światła stop. Sprawdziłem faktycznie oba nie świecą. Podjechałem do Norauto kupiłem żarówkę P21 i wymieniłem obie znajdujące się w lampie , oprócz tej pomaranczowej PY21W (jest tylko złuszczona ta pomarańczowa okleina ale żarówka nie wygląda na przepaloną więc zostawiłem. Ku mojemu zdziwieniu pozostałe wymienione przeze mnie żarówki P21W też nie wyglądały na przepalone. Zobaczyłem przy okazji trzecie światło i żarówka też nie jest przepalona. Założyłem prawą tylną lampę i odpalam....Ok brak kontrolki błedu ale nadal brakuje trzecfiego światła stop...pomyślałem że zamówię na allegro i wymienie bo może już nie daje rady.Coś mnie tkneło i zgasiłem na chwilę auto i odpaliłem ponownie i........znowu check i kontrolka prawego stopu i światła brak.

Bezpieczniki pozamieniałem i posprawdzałem ale tez nie są przepalone.

CO to może być ?

Awatar użytkownika
rotmistrz88
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 19 sie 2014, 1:45
Imię: Bartek
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra 2.4 JTD - brak prawego i trzeciego światła STOP

Post autor: rotmistrz88 » 09 paź 2016, 13:25

Ok sprawa rozwiązana, prawy stop wrócił po oczyszczeniu styków w lampie plus podgięcie blaszki która styka się z żarówką. Trzeci stop , po zdjęciu izolacji okazało się że jeden kabelek raz styka raz nie, polutowane i zaizolowane i wszystko śmiga.

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra 2.4 JTD - brak prawego i trzeciego światła STOP

Post autor: bassooner » 23 paź 2016, 20:19

no a u mnie sprawa jest co najmniej tajemnicza. nie mam trzeciego światła STOP. kiedy odkręcam tę całą listwę i ustawiam na tylnej rolecie w taki sposób, abym widział żaróweczkę, czyli jakby w kierunku do przodu i wciskam hamulec, żarówka się zapala. kiedy listwę na powrót przykręcam - przestaje.
na początku myślałem, że coś nie styka (wciąż tego nie wykluczam) ale kiedy córka siedziała i wciskała hamulec, kręciłem tą całą listwą na prawo i lewo, kabelkami i żarówka paliła się cały czas, bez przerw w "dostawach prądu". kiedy znowu przykręcałem, przestawała... wot technika... jakieś sugestie? mam poświęcić Lancię wodą święconą czy jak ;-)
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra 2.4 JTD - brak prawego i trzeciego światła STOP

Post autor: Bichoń » 24 paź 2016, 3:12

Wyegzorcyzmować to jest jakieś rozwiązanie...
Ale powiedz, czy w lybrze trzecie światło stop idzie przez wiązkę kabli do klapy bagażnika? I czy ewentualne świecenie lub nie tego światła jest zależne od położenia tejże klapy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”