Lybra 1.9 JTD - gubi prąd

lukasz-kw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:57
Imię: Łukasz
Lokalizacja: prawie STOLYCA

Lybra 1.9 JTD - gubi prąd

Post autor: lukasz-kw » 10 lis 2016, 14:52

Witam Was obywatele.
Dopadł moją Lucynke mały problem. Cały czas świeci się CHECK świateł, na ICS niby wszystkie z przodu + podświetlenie drzwi przednich, ale fizycznie wszystkie te światła działają.
Dodatkowo od paru dni pewnie z powodów deszczów, Lucynka traci prąd. Wyświetlacz ICS przygasa lub całkowicie gaśnie. Potem nie wiadomo dlaczego jest ok, ale włącza się w trybie SETUP. Skoro deszcze to wycieraczki i tu muka, niby się włączają ale wyraźnie brakuje im siły, bardzo wolno idą albo najczęściej przerywając. Zauważyłem, że czasami pomagało jak wcisnąłem hamulec, ale to nie zawsze. Ogólnie nawet światła wewnątrz samochodu słabo świecą, przygasają jakby cos blokowało lub zjadało prąd. Potem nagle jest błysk jakby jakis kondensator dał więcej prądu.Nie ma już siły do tego.

Aaaaa bo zapomniałem, jak trochę przejadę i jest cieplutko wewnątrz to jest poprawa ale dup... nie urywa.

Sprawdziłem i czyściłem styki na wszystkich przednich i tylnych światłach i kierunkach. Sprawdzałem podpięcia masy w 4 punktach (przód tył ) i na silniku przy skrzyni bo akurat olej zmieniałem. Zaglądałem do czujnika pedału hamulca. I jedna wielka kupa.

Gdzie jeszcze można zajrzeć, czy musi jednak jechać do elektrowni ????
Czy da się zrobić skan świateł EKU SCANEM i kablem OBD, bo niby jest taka opcja ale mi to nie działa ???

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra j,9 JTD - gubi prąd

Post autor: Bichoń » 10 lis 2016, 14:59

Posprawdzaj wszystkie bezpieczniki - czy dobrze siedzą i czy ich styki nie są zaśniedziałe. To na początek. I te w krzynce na akumulatorze, i te pod kierownicą.
Sprawdzałeś kondycję akumulatora, jakie ma napięcie przed odpaleniem samochodu i jakie jest napięcie ładowania?

lukasz-kw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:57
Imię: Łukasz
Lokalizacja: prawie STOLYCA

Re: Lybra j,9 JTD - gubi prąd

Post autor: lukasz-kw » 10 lis 2016, 15:12

Z miernikiem nie latałem ale aku jest nowy alternator rok temu po regeneracji. Bezpieczników nie sprawdzałem głupi ja. Jutro to ogarnę.

mjerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 269
Rejestracja: 24 sie 2011, 15:49

Re: Lybra j,9 JTD - gubi prąd

Post autor: mjerzy » 10 lis 2016, 17:09

Z tego co rozumiem piszesz ze ics zgłasza ci problem ze wszystkimi światłami przednimi i podświetleniem drzwi? ICS nigdy nie miał takich funkcji! Z przodu może zssygnalizować co najwyżej spalone postojowe lub kierunki. Świateł mijania, długich a tym bardziej podswietlenia drzwi ICS nie sygnalizuje.

Awatar użytkownika
zygmunt1
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1117
Rejestracja: 03 maja 2009, 15:58
Imię: Zygmunt
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra j,9 JTD - gubi prąd

Post autor: zygmunt1 » 10 lis 2016, 19:26

Całe te bezpieczniki są wkładane do skrzynki a do niej dochodzą/wychodzą kable.
Może wewnątrz jest coś nadpalone i nie styka.
Pozdrawiam.
Były: Motorower Komar, WSK 125, Gazela 175,Zastava 1100p, Skoda 105, Fiat Ritmo 1,1, Fiat Tempra 1,6, Lancia Dedra 1,8 16V, Fiat Punto II, Lancia Lybra 1.8
Jest : Lancia Lybra 2.0
, Lancia Beta Coupe 2.0 oraz firmowy Fiat Fiorino i Peugeot Partner był -jest Dacia
Tel.: 794 610 042

Beta Coupe 2,0 -(klik)

Członek Zwyczajny Stowarzyszenia :roll:

lukasz-kw
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:57
Imię: Łukasz
Lokalizacja: prawie STOLYCA

Re: Lybra j,9 JTD - gubi prąd

Post autor: lukasz-kw » 14 lis 2016, 15:29

mjerzy pisze:Z tego co rozumiem piszesz ze ics zgłasza ci problem ze wszystkimi światłami przednimi i podświetleniem drzwi? ICS nigdy nie miał takich funkcji! Z przodu może zssygnalizować co najwyżej spalone postojowe lub kierunki. Świateł mijania, długich a tym bardziej podswietlenia drzwi ICS nie sygnalizuje.

Może źle to określiłem. ICS symbolami pokazuje tylko symbol "żaróweczki" (żółtej) Ale na samym początku pokazuje cały samochód i wyraźnie zaznaczone (pogrubione linie) jest cały przód tj. światła i jakby grill plus cały lewy próg. Oczywiście tylko jak włączę światła, bo jak wyłączone i otwarte drzwi to cały obrys samochodu jest wszędzie taki sam. Kiedyś jak padł lewy kierunek to w ten sposób podświetlał lewą lampę. A jak mówiłem fizycznie wszystkie światła w tym miejscu działają.

Za Waszą rada poczyściłem bezpieczniki, przekaźniki i złączki elektr. w okolicy akumulatora (na środek zabrakło dnia). Prąd wrócił, wyświetlacz działa, wycieraczki szybko i równo, ale błąd świateł jak był tak jest. Chyba już kur... taki urok tego modelu.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 JTD - gubi prąd

Post autor: Dudi » 15 lis 2016, 3:02

Nie urok, tylko coś jest spieprzone po prostu. I tak jak koledzy ci piszą, ICS nie sygnalizuje awarii kierunków, świateł mijania/drogowych, a już z tymi lampkami podświetenia w drzwiach to pojechałeś po całości. Najpierw poszukaj i posprawdzaj wszystko to, co ICS sygnalizuje, czyli pozycje przód, wszystkie tylne światła (za wyjątkiem kierunków, wstecznego i przeciwmgłowego). Nie zapomnij o lampkach podświetlenia tablicy rejestracyjnej!
O tych pogrubionych konturach obrysu na ICS to w ogóle zapomnij (jeszcze bocznym 8-O :?: )
Ja bym jednak z tymi masami nie dawał za wygraną + jeszcze raz dokładnie sprawdź tylne lampy i kostki przyłączeniowe do nich.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”