Lybra 2.4 JTD - czujnik poziomu paliwa

skromny555
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 06 lip 2008, 0:00
Imię: Wacek
Lokalizacja: Ostrów k Debicy

Lybra 2.4 JTD - czujnik poziomu paliwa

Post autor: skromny555 » 01 lut 2017, 21:09

Witam
Dawno mnie tu nie było,ale i nie było potrzeby .Lancia biega że hej.
Ale mam mały problem;Otóż uległ awarii czujnik poziomu paliwa.Zawiesił się gdzieś poniżej max i sobie stoi.Wykręcę 500km a on ani drgnie.Jakież było moje zdziwienie,gdy do tankowałem paliwa po korek, wskazówka wychyliła się jeszcze bardziej w prawo tak organoleptycznie na godz.14.00,jak bym miał dwa baki.hihi.
Moje pytanie:co z tym draństwem zrobić i gdzie ewentualnie szukać tego czujnika w baku.
Z góry dzięki za pomoc.

Jeremy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 149
Rejestracja: 03 lis 2011, 9:54
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra 2.4 JTD - czujnik poziomu paliwa

Post autor: Jeremy » 02 lut 2017, 17:47

Najlepiej chyba wyciągnąć czujnik na światło dzienne i zobaczyć co jest grane. Ja swój wymieniałem miesiąc temu i nie jest to skomplikowana czynność. Sam czujnik składa się z pływaka i potencjometru, a jest przymocowany do kosza z pompą paliwa. W moim przypadku padł sam potencjometr. Gdybyś chciał od razu go wymieć to celuj raczej w używkę bo nowy kosztuje 1000 zł (to nie żart).
Żeby dobrać się do pompy musisz opróżnić bagażnik i złożyć kanapę. Za nią znajdują się dwa uchwyty do montażu siatki. Po ich odkręceniu wyciągasz kawałek tapicerki. Pod nim znajduje się się plastikowy dekiel mocowany na cztery wkręty. Pod deklem jest pompa. Odpinasz dwa przewody paliwa i kostkę, za pomocą młotka i kawałka drewna odkręcasz nakrętkę po czym wyciągasz cały kosz.
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 2000

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”