Lybra 2.4 JTD - problemy z rozrusznikiem

Kriss_Lodz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2009, 0:40
Lokalizacja: Łódź

Lybra 2.4 JTD - problemy z rozrusznikiem

Post autor: Kriss_Lodz » 19 lut 2017, 20:14

Witam wszystkich, mam mały problem z Lybrą, kupiłem delikatnie pukniętą w lewy błotnik, niestety myślałem na początku że to zderzeniówka.

Wygląda to tak, po przekręceniu na rozruch nie słychać nawet cyknięcia rozrusznika jak by go w ogóle nie było, kontrolki nie przygasają, kable sprawdzone przynajmniej te pod maską, code się nie świeci, znaczy zapala się i gaśnie czyli immo działa poprawnie, co jeszcze steruje rozruchem ?? i taka jeszcze jedna dziwna sprawa po 4-5 próbach, czyli włączenie zapłonu akku pada i robi się dyskoteka wszystko miga i słychać przekaźnik gdzieś w okolicach schowka. Natomiast przy próbie uruchomienia silnika z holu zaskoczyła bez problemu, ładowanie jest bo jechałem 50 km na działkę na kanał żeby zdemontować przód.

Dodam że masy sprawdziłem te z budą i są ok.

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra 2.4 JTD Problemy z Rozrusznikiem

Post autor: bassooner » 20 lut 2017, 9:37

podobne objawy wystąpią przy kiepskim stanie akumulatora (miganie, dyskoteka itd) a to że ładuje to nic nie znaczy. sprawdź aku pod obciążeniem odpowiednim miernikiem albo jeśli masz możliwość zamień na próbę na inny - dobry.

pomysł z zaciąganiem diesla, co najmniej ryzykowny ;-(

pozdrowionka...
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Lybra 2.4 JTD Problemy z Rozrusznikiem

Post autor: volf » 20 lut 2017, 9:49

Na dzień dobry należy sprawdzić czy na rozrusznik idzie napięcie z obwodu rozruchu, cieńszy kabelek zapięty do cewki automatu.
Jak dochodzi to wina rozrusznika (szczotki, automat) a jak nie to w instalacji auta (stacyjka, przekaźnik, kabelki).
KAPPA TDS & JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”