Lybra 1.9 JTD - choinka na desce/dużo błędów

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 JTD - choinka na desce/dużo błędów

Post autor: meqqex » 09 maja 2017, 15:00

Ivanowic pisze: 09 maja 2017, 13:17 Heil!
Rozbroiłem już 'nowy' licznik ale niestety zaraz lecę do roboty i nie zdążę już zrobić swapa :D Jest jakiś sposób, żeby stestować silniczek obrotomierza 'na sucho' czy kręci w ogóle? i taki bonus silniczek od obrotomierza i prędkościomierza jest taki sam? pytam organizacyjnie żeby z licznikami po osiedlu nocą nie biegać bo jeszcze ktoś po niebieskich zadzwoni :D A tak na poważnie to po prostu myślę co tam jeszcze może być odpowiedzialne za obroty. Dzięki tej fotorelacji w kilka minut rozbroiłem zegary :) mega przydatna rzecz.
Silniczki od nawiewu są w trakcie grzebania tak że jutro powinienem skończyć :) zostanie ICS
Pozdrawiam
Silniczek od obrotomierza jak i predkościomierza jest taki sam.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Ivanowic
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 16 kwie 2017, 0:17
Lokalizacja: Będzin

Re: Lybra 1.9 JTD - choinka na desce/dużo błędów

Post autor: Ivanowic » 10 maja 2017, 13:04

Czołem :D
Ostatni post tego tematu bo mnie szewska pasja ogarnęła -.- Masz może namiar na jakiegoś ogarniętego elektryka ze śląska? wymieniłem silniczek bo był okopcony - nic to nie dało, zamieniłem miejscami - prędkościomierz dalej działa, obrotomierz dalej nie działa. Wyzerowałem wskazówki ale benzyna i temperatura pokazują cuda. Przełożyłem całe zegary to nie działało nic. Chyba że jakiś klubowicz z zagłębia nie ma nic przeciwko żeby przerzucić blaty na chwilkę :D
Lancia Lybra sedan 1.9 JTD 2000r

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 JTD - choinka na desce/dużo błędów

Post autor: meqqex » 10 maja 2017, 14:44

Ivanowic pisze: 10 maja 2017, 13:04 Czołem :D
Ostatni post tego tematu bo mnie szewska pasja ogarnęła -.- Masz może namiar na jakiegoś ogarniętego elektryka ze śląska? wymieniłem silniczek bo był okopcony - nic to nie dało, zamieniłem miejscami - prędkościomierz dalej działa, obrotomierz dalej nie działa. Wyzerowałem wskazówki ale benzyna i temperatura pokazują cuda. Przełożyłem całe zegary to nie działało nic. Chyba że jakiś klubowicz z zagłębia nie ma nic przeciwko żeby przerzucić blaty na chwilkę :D
Jeżeli przekładka to tylko licznik z diesla do diesla - benzyna nie. Niestety nie pomogę z elektrykiem gdyż nie jestem z tego rejonu Polski.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Ivanowic
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 16 kwie 2017, 0:17
Lokalizacja: Będzin

Re: Lybra 1.9 JTD - choinka na desce/dużo błędów

Post autor: Ivanowic » 10 maja 2017, 23:59

Oki znalazłem magika od elektroniki, zapisałem żabę na przyszły tydzień na diagnozę i robotę :) jak się uda to napiszę co było nie tak a jak się nie uda to będę miał na sprzedaż autko dla majsterkowicza :D
trzymam kciuki żeby się ten elektromechanik uporał bo polubiłem to auto :D
Lancia Lybra sedan 1.9 JTD 2000r

Ivanowic
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 16 kwie 2017, 0:17
Lokalizacja: Będzin

Re: Lybra 1.9 JTD - choinka na desce/dużo błędów

Post autor: Ivanowic » 11 maja 2017, 0:56

A z ciekawostek autoryzowany serwis Fiata z sosnowca odesłał mnie w jasną cholerę gdzieś do katowic :D bo poziom frustracji sięgnął nawet autoryzowanych serwisów :D No tak że autoryzowane, nieautoryzowane, przereklamowane w cholerę. Generalnie jak obdzwaniałem warsztaty to na słowo Lancia to było: panie to nie u nas :D Udało się znaleźć przyjaznego człowieka, którego poleciły okoliczne warsztaty i google :) jeśli rzecz naprawi to i ja polecę w odpowiednim dziale i podzielę się rozwiązaniem usterek :)
Btw orientuje się ktoś jakie komponenty dla fiata produkuje firma Bitron? bo zauważyłem w wozie kilka rzeczy od nich a ostatnio się tam zatrudniłem, może coś podpatrzę :D
Lancia Lybra sedan 1.9 JTD 2000r

Ivanowic
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 16 kwie 2017, 0:17
Lokalizacja: Będzin

Re: Lybra 1.9 JTD - choinka na desce/dużo błędów

Post autor: Ivanowic » 18 maja 2017, 12:48

Heil!
Trochę mnie nie było bo zarobiony jestem a Żabka dalej stoi pod blokiem i czeka na magika :D
Wymieniłem jej aku na taki jak powinna mieć i kontrolka od akumulatora zgasła (a potrafiła się zaświecić kiedy jej się podobało, może był przeładowany albo coś oO)
Kontrolka od świec raz gaśnie raz miga, wymienię świece jak uporam się z resztą bo się boję, że się ukręci i będzie klops
kontrolka od poduszki, abs i hamulca pojawia się zaraz po skasowaniu (do poduszki podobno nie dało się dostać) a abs wyświetlił coś z pompą.
Do tego znalazłem dwa warsztaty na śląsku, które specjalizują się w grupie Fiata i trzaskają elektronikę, jak się tam dostanę to dam znać jak terminy, ceny i obsługa.
A jak zorganizuję jakiś wolny czas to do działy zrób to sam wrzucę jakieś relacje z wymian tego, czego tam jeszcze nie ma a udało mi się zrobić :D
Lancia Lybra sedan 1.9 JTD 2000r

Ivanowic
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 16 kwie 2017, 0:17
Lokalizacja: Będzin

Re: Lybra 1.9 JTD - choinka na desce/dużo błędów

Post autor: Ivanowic » 25 maja 2017, 17:12

Ok autko zostało rozpracowane więc po kolei mówię co było:
- kontrolka airbagu - padł sterownik od poduchy
- kontrola ABS - sterownik pompy abs do wymiany,
- obrotomierz to była wesoła przeprawa bo jakiś sterownik czy moduł od silnika szwankował w związku z czym komputer pokładowy i obrotomierz zwariowały, udało się naprawić.
- silnik sterowania temperaturą zwyczajnie padł i poszedł do wymiany,
I to chyba na tyle, autko śmiga aż miło i wszystko gra :)
Lancia Lybra sedan 1.9 JTD 2000r

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 JTD - choinka na desce/dużo błędów

Post autor: meqqex » 25 maja 2017, 19:45

Ivanowic pisze: 25 maja 2017, 17:12 Ok autko zostało rozpracowane więc po kolei mówię co było:
- kontrolka airbagu - padł sterownik od poduchy
- kontrola ABS - sterownik pompy abs do wymiany,
- obrotomierz to była wesoła przeprawa bo jakiś sterownik czy moduł od silnika szwankował w związku z czym komputer pokładowy i obrotomierz zwariowały, udało się naprawić.
- silnik sterowania temperaturą zwyczajnie padł i poszedł do wymiany,
I to chyba na tyle, autko śmiga aż miło i wszystko gra :)
: ok2 :
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
Pikselek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 294
Rejestracja: 13 maja 2014, 23:12
Imię: Artek
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra 1.9 JTD - choinka na desce/dużo błędów

Post autor: Pikselek » 29 maja 2017, 20:13

Ivanowic pisze:Ok sprawa z błędami jest nadal w toku, resztę porobiłem :) został komputer, obrotomierz i klima ale niestety każdy mówi co innego i sam nie wiem co myśleć. W elektroniku krzyknęli 150 za naprostowanie komputera żeby wyświetlał co trzeba, co do klimy to mówią, że albo sterowanie klapkami albo zawór (jest jeden zawór na strefę?) zaś co do obrotomierza nikt nic nie wie, polecają wymienić zegary...Jeżeli ktoś miał coś podobnego albo widział podobne tematy czy też ma rozeznanie w temacie to dajcie znać bo już mnie moce opuszczają :D Idę zaraz sprawdzić klapy od nawiewu bo po drodze do roboty 15km tyłek do fotela przymarza :D
Zycze powodzenia w zrobieniu tego nawiewu. To standard. Zacinajace się silniczki. Mistrzostwo, żeby się tam dostać.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Ivanowic
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 16 kwie 2017, 0:17
Lokalizacja: Będzin

Re: Lybra 1.9 JTD - choinka na desce/dużo błędów

Post autor: Ivanowic » 19 lis 2017, 20:44

Witam,
Odświeżam temat, bo może kogoś zainteresuje :)
Wymieniłem sterownik poduszek, kontrolki zgasły, wszystko hula.
Wymieniłem sterownik pompy ABS ale po przekręceniu zapłonu na chwilę gasną kontrolki i po paru minutach zapalają się ponownie. Na razie zrzucam winę na to, że jeszcze nie podpinałem pod kompa może uda się w końcu dostać do sterownika i to pokasować :)
Przygasanie komputera spowodowane było beznadziejnym ładowaniem padniętego alternatora :D
Została kontrolka oleju na komputerze ale to zrobię jak zlokalizuję czujnik :D
Lancia Lybra sedan 1.9 JTD 2000r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”