Lybra 1.8 16v '00 Berlina - nie działa licznik/ICS/problem z bezpiecznikami

Awatar użytkownika
MarvelousDSL
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 19 paź 2015, 19:36
Imię: Marek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra 1.8 16v '00 Berlina - nie działa licznik/ICS/problem z bezpiecznikami

Post autor: MarvelousDSL » 12 lip 2017, 18:15

Witajcie,

Dziś moja Lybra kolejny raz mnie zaskoczyła (oczywiście negatywnie). Podczas dojeżdżania do domu ICS zaczął mi wyrzucać awarię oświetlenia (ikonka żółtej żarówki + check). Myślę sobie normalna sprawa - pewnie padła żarówka (już od paru miesięcy żadnej nie musiałem wymienić). Wjechałem do garażu i zaczynam wszystko sprawdzać i co? Całe oświetlenie sprawne. Wszystko działa normalnie (stop, kierunki, wsteczny, pozycyjne, mijania itd.) jednak komunikat wyświetla dalej. Już zabierałem się praktycznie z auta i wtedy patrze na awaryjne, których nie testowałem i wtedy zaczął się "cyrk". Po ich włączeniu coś zabrzęczało w liczniku i padł ICS (nic nie wyświetlał). Wszystko wyłączyłem, przekręcam zapłon no i jest ok. Ponownie włączam awaryjne, znów coś zabrzęczało i znów padł ICS + dodatkowo cały licznik (nie działa obrotomierz, prędkościomierz ani podświetlenie) no i oczywiście nie mam też teraz żadnych świateł :/ Jedyne co się wyświetla to panel od klimy i wsteczny. Auto można normalnie odpalić i jeździ natomiast bez problemu. Radio też gra.

Co waszym zdaniem mogło paść ? Miał ktoś taki przypadek ? Czekam na wasze sugestie.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 lip 2017, 22:24 przez MarvelousDSL, łącznie zmieniany 1 raz.
Lancia Lybra 1.8 16v 2000 r.

Awatar użytkownika
MarvelousDSL
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 19 paź 2015, 19:36
Imię: Marek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra 1.8 sedan 2000 - nie działa licznik, ICS i reszta

Post autor: MarvelousDSL » 12 lip 2017, 22:06

Aktualizacja sprawy.

https://zapodaj.net/9bd28284ac9b3.jpg.html

Udało się odpalić ICS oraz cały licznik z podświetleniem. Wszystkie światła również już funkcjonują. Jak się okazuje przepaliły się 3 bezpieczniki. Wstawiłem nowe i trochę potestowałem. Przy odpaleniu wszystkiego i wrzuceniu prawego kierunku - problemu żadnego nie ma. Po wrzuceniu lewego (nawet na ułamek sekundy) przerywacz pod kierownicą zamiast "cykać" zabrzęczy i przepala się zawsze bezpiecznik nr 1 razem z nr 2 bądź 3 (losowo). Przy dłuższym wrzuceniu idą wszystkie trzy. Myślałem, że przerywacz jest winowajcą więc go wymontowałem. Wtedy zamknąłem auto z pilota (kierunki zamrugały jak zawsze) i ponownie przepaliło 2 bezpieczniki. Jak widać coś jest z lewą stroną kierunków. Czyżby gdzieś było zwarcie ? Czy też może coś innego? Dodam, że próbowałem również z odpiętą wiązką tylnej lewej lampy jak i przedniego lewego kierunku i również przepalało bezpieczniki.

Ogólnie poszło kilkanaście bezpieczników po wszystkich próbach. A przerywacz z nerwów wylądował na ścianie :( Także on na pewno będzie do zakupu.

PS. Oczywiście po tym wszystkim świecą się teraz kontrolki od poduszek powietrznych (ale to już inna bajka).
Lancia Lybra 1.8 16v 2000 r.

Awatar użytkownika
MarvelousDSL
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 19 paź 2015, 19:36
Imię: Marek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra 1.8 sedan 2000 - nie działa licznik, ICS i reszta

Post autor: MarvelousDSL » 13 lip 2017, 19:22

Udało mi się znaleźć przyczynę. Wtyczka w lewej tylnej lampie była uszkodzona. Wszystko działa. Pozostaje tylko pojechać skasować błędy poduszek.
Lancia Lybra 1.8 16v 2000 r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”