Lybra sedan. Nie działa grzanie tylnej szyby, przerwane ścieżki

rafał1000
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 03 lis 2017, 17:12
Imię: rafał
Lokalizacja: olsztynek

Re: Lybra sedan. Nie działa grzanie tylnej szyby, przerwane ścieżki

Post autor: rafał1000 » 04 lis 2017, 9:12

no ja zawsze naprawiam grzanie w ten sposób

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Lybra sedan. Nie działa grzanie tylnej szyby, przerwane ścieżki

Post autor: Ama » 04 lis 2017, 10:06

rafał1000 pisze: 04 lis 2017, 9:12 no ja zawsze naprawiam grzanie w ten sposób
Kolego w tym przypadku ścieżki są uszkodzone na całych długościach nie ma ich w 90% procentach. Jest niemożliwe naprawienie ich w ten sposób. Proszę czytać od początku :)
Bartku a powiedz mi czy podłączenie takiej mini farelki pod przewody dochodzące do szyby to zły pomysł? kable i cała reszta by wytrzymała? Pytanie może okazać się głupie ale na elektronice się kompletnie nie znam :lol: lecz argumentuje to tym że na grzanie tylnej szyby idzie duża moc, 150-200 wat, wystarczy na farelkę 150 watową :D
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra sedan. Nie działa grzanie tylnej szyby, przerwane ścieżki

Post autor: Bichoń » 04 lis 2017, 11:47

Ja sam mam wyprowadzone przewody, bo miałem koncepcję naklejenia tam maty grzewczej z lusterka bocznego. Ale niestety, za mała przeźroczystość, za gęste ścieżki.
Uważaj gdzie przyłączasz bo miedź do szyby nie trzyma się jakoś rewelacyjnie. Zdejmij boczki tylnego słupka, tam zobaczysz kabelki dochodzące do zacisku przyklejonego do szyby.
Sprawdź, jaki jest bezpiecznik na ten obwód, ja teraz nie mam dostępu do samochodu. Ale ja bym brał jak najsłabszą grzałkę. Wydaje mi się, że jakikolwiek ruch powierza znacznie poprawi odparowywanie (oryginalnie tylko grzeje, a tu będzie jeszcze dmuchać).

Tak z głupa pierwsze po wpisaniu z google z forum renault:
25 A bezpiecznik razy napiecie 12 V co daje moc 300 W ( moc P = U napiecie razy I prad ).Jeżeli przyjmniemy po 50 Wat na lusterko razy dwie sztuki to da nam 100 W czyli na tylna szybe zostaje 200 Wat lub cos koło tego.
Więc jeżeli oryginalne grzanie jest w okolicach tych 200W (tutaj sprawdź wartość bezpiecznika - ale pamiętaj, że to nie jest prąd normalniej pracy, ale maksymalny! Przyjmij mnożnik 0.5-0.7. A moc wylicza się ze wzoru P=I*U; moc = prąd (I bezpiecznika *0.7) razy napięcie (12-14V).
No i pytanie, czy zdecydujesz się całkiem odpiąć szybę, czy jednak jakaś ścieżka będzie ci tam jeszcze grzała, jej moc też musisz uwzględnić w rachunku.

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Lybra sedan. Nie działa grzanie tylnej szyby, przerwane ścieżki

Post autor: Ama » 04 lis 2017, 21:43

Bichoń pisze: 04 lis 2017, 11:47 Ja sam mam wyprowadzone przewody, bo miałem koncepcję naklejenia tam maty grzewczej z lusterka bocznego. Ale niestety, za mała przeźroczystość, za gęste ścieżki.
Uważaj gdzie przyłączasz bo miedź do szyby nie trzyma się jakoś rewelacyjnie. Zdejmij boczki tylnego słupka, tam zobaczysz kabelki dochodzące do zacisku przyklejonego do szyby.
Sprawdź, jaki jest bezpiecznik na ten obwód, ja teraz nie mam dostępu do samochodu. Ale ja bym brał jak najsłabszą grzałkę. Wydaje mi się, że jakikolwiek ruch powierza znacznie poprawi odparowywanie (oryginalnie tylko grzeje, a tu będzie jeszcze dmuchać).

Tak z głupa pierwsze po wpisaniu z google z forum renault:
25 A bezpiecznik razy napiecie 12 V co daje moc 300 W ( moc P = U napiecie razy I prad ).Jeżeli przyjmniemy po 50 Wat na lusterko razy dwie sztuki to da nam 100 W czyli na tylna szybe zostaje 200 Wat lub cos koło tego.
Więc jeżeli oryginalne grzanie jest w okolicach tych 200W (tutaj sprawdź wartość bezpiecznika - ale pamiętaj, że to nie jest prąd normalniej pracy, ale maksymalny! Przyjmij mnożnik 0.5-0.7. A moc wylicza się ze wzoru P=I*U; moc = prąd (I bezpiecznika *0.7) razy napięcie (12-14V).
No i pytanie, czy zdecydujesz się całkiem odpiąć szybę, czy jednak jakaś ścieżka będzie ci tam jeszcze grzała, jej moc też musisz uwzględnić w rachunku.
Dzięki za odpowiedź. Tak też wyczytałem i wydaje mi się że te nagrzewnice dostępne na rynku co pobierają do 150 wat mocy wystarczą. No nic czas działać :) jak to wypali będą jaja :D
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra sedan. Nie działa grzanie tylnej szyby, przerwane ścieżki

Post autor: Bichoń » 05 lis 2017, 1:28

To jak wypali, to wrzuć jakąś fotkę jak przymocowałeś nagrzewnicę i jak to ogólnie wygląda od strony estetycznej.

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Lybra sedan. Nie działa grzanie tylnej szyby, przerwane ścieżki

Post autor: Ama » 05 lis 2017, 15:56

Ok po 10 tym zamawiam i zrobię fotorelację 😊
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Lybra sedan. Nie działa grzanie tylnej szyby, przerwane ścieżki

Post autor: Ama » 07 lis 2017, 18:06

Witam ponownie!
mini dmuchawa zamówiona, taka na 150 wat na allegro tego pełno. Mam nowy problem. Otóż nie dochodzi mi napięcie do tylnej szyby. Po przyciśnięciu przycisku grzania słychać cyknięcie przekaźnika, zapala się lampka informująca o grzaniu i grzeją się lusterka. Gdzie zacząć szukać problemu? Co do estetyczności powinno to wypalić ta mini farelka jest kwadratem 15x15 cm który powinien dobrze leżeć na tylnej półce.
Pozdrawiam!
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”