Lybra - Świecący się wsteczny.

lechu1980
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2012, 15:00
Imię: Leszek
Lokalizacja: Świętochłowice

Lybra - Świecący się wsteczny.

Post autor: lechu1980 » 12 lis 2017, 21:27

Witam
W mojej Librze SW 2.4 pali się cały czas światło wstecznego i teraz pytanie czy to czujnik cofania jeśli tak to gdzie go znajdę i jak go sprawdzić.
Dodatkowo podczas moich poszukiwań znalazłem w okolicach drążka zmiany biegów pod mieszkiem jakiś przewód jakby linka stalowa z gwintowaną końcówka i nie wiem do czego ona służy i gdzie ją podpiąć bo nie mogę zlokalizować gniazda. Być może to ten przewód jest przyczyną świecenia się wstecznego.

Z góry dziękuję za jakieś wskazówki i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra - Świecący się wsteczny.

Post autor: mikee72 » 13 lis 2017, 9:59

Moim zdaniem czujnik biegu wstecznego jest do naprawy - a raczej do wymiany.
Jeżeli lampy wstecznego świecą się non stop - może być też gdzieś zwarcie na kablu.
Nie wiem jak w Lybrze, ale w większości samochodów czujnik wkręcony jest w skrzynię biegów.
Po odpięciu wtyczki można miernikiem sprawdzić czy działa prawidłowo.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

lechu1980
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2012, 15:00
Imię: Leszek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Lybra - Świecący się wsteczny.

Post autor: lechu1980 » 13 lis 2017, 15:20

Ok dzięki jutro postaram się to sprawdzić. Może jeszcze ktoś w takim razie podpowie mi co to za przewód przy drążku zmiany biegów pod mieszkiem? Na pewno nie jest to związane z tym świecącym wstecznym?

lechu1980
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2012, 15:00
Imię: Leszek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Lybra - Świecący się wsteczny.

Post autor: lechu1980 » 20 paź 2018, 14:03

Muszę odświeżyć temat i aż strach się przyznać ale dopiero teraz wziąłem się za wymianę czujnika biegu wstecznego ponieważ działał mi w kratkę do tej pory tak jeździłem. Dla tych co nie wiedzą podpowiem, że czujnik ten znajduje się na skrzyni biegów a dokładnie pod podstawą akumulatora. Do wymiany trzeba wymontować akumulator wraz z jego podstawą. I tak oto dobrnęliśmy do kolejnego pytania ponieważ po wymianie czujnika wsteczny nadal się świeci wraz z uruchamianiem się tylnej wycieraczki. Chcę teras sprawdzić czy nie ma gdzieś zwarcia na kablu biegnącym od czujnika do światła tylnego a może pierw w inne miejsce. Wie ktoś którędy leci ten przewód i czy da rade to sprawdzić bez dalszego rozkręcania pojazdu? A może wie ktoś gdzie najczęściej dochodzi do uszkodzenia tego kabla?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”