Lybra-dziwny stukot w zawieszeniu

zoltar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 19 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Lybra-dziwny stukot w zawieszeniu

Post autor: zoltar » 03 mar 2007, 7:55

Witam wszystkich i przechodze do opisania mojego problemu. Jadąc nagle zaczeły dochodzic do mnie stuki metaliczne z lewego przedniego zawieszenie, systematycznie sie powiekszały a słychac je zawsze gdy wjade w dziure lub poprzeczną nierówność. Byłem wczoraj w warsztacie sprawdzili całe zawieszenie i nic nie wykazało. Stukot ewidentnie dochodzi z lewego koła, moze to amortyzator? McPherson? Moze ktos sie spotkał z podobnym problemem. Pozdrawaim Lybra 2,4 jtd

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Lybra-dziwny stukot w zawieszeniu

Post autor: muha » 03 mar 2007, 8:51

Hmm, "sprawdzili cale zawieszenie i nic nie wykazalo" - a stuka. Czyli diagnoze mozna smialo wyrzucic...

Jedna uwaga: Bardzo uwazaj ze stwierdzeniem "ewidentnie z ...-ego ...-ego kola". Odglosy tak sie niosa po metalu, ze mozesz byc calkowicie w bledzie co do polozenia zrodla. Chyba ze sprawdzisz to bedac na zewnatrz pojazdu.

Mechanicy sprawdzali to na trzesiawce, czy tylko ogladajac? Probowales wywolac jakies odglosy "bujajac" sie na aucie? Mam na mysli mocne dociazenie jednego kola i nagle puszczenie. Niektore odglosy wtedy wychodza.

Aha, jednym z najbardziej metalicznych z odglosow spod auta jest luzny tlumik. Sprawdzales ten kierunek?

Ale i tak podstawowa rada to pojechac do lepszego mechanika.

Pozdrawiam,
/muha/
/muha/

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Lybra-dziwny stukot w zawieszeniu

Post autor: trigo » 03 mar 2007, 11:13

mogą to być zawory amorków - niekiedy trudne do wykrycia ale niegroźne choć nieprzyjemne, u mnie pukało, później przestało i jest spoko
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lybra-dziwny stukot w zawieszeniu

Post autor: Kubek » 03 mar 2007, 12:12

Ja mam to samo w swojej Dedrze, dokladnie w tym samym miejscu i na badaniu zawieszenia bylem juz dwa razy i tez nic, teraz wymienilem przekladnie kierownicza to troche te stuki ustaly, ale nie calkiem do konca, i doszly oczywiscie nowe, przy skrecaniu i wjechaniu na jakas prog czasami uslysze takie grozne i glosne dudniecie tym razem w prawym nadkolu
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
grzesko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 79
Rejestracja: 27 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra-dziwny stukot w zawieszeniu

Post autor: grzesko » 03 mar 2007, 14:26

"Kubek" pisze:Ja mam to samo w swojej Dedrze, dokladnie w tym samym miejscu i na badaniu zawieszenia bylem juz dwa razy i tez nic, teraz wymienilem przekladnie kierownicza to troche te stuki ustaly, ale nie calkiem do konca, i doszly oczywiscie nowe, przy skrecaniu i wjechaniu na jakas prog czasami uslysze takie grozne i glosne dudniecie tym razem w prawym nadkolu
Sprawdz jeszcze czy czasami sonda lambda nie wali o podloge(powinny byc slady).Jak poduszka bedzie walnieta pod silnikiem to tak bedzie sie dzialo.
lancia dedra-2.0 8V --91 rok---DESKA DIGITAL--------srodek prawdziwa czarna skora,lampy tylnie wymienione na nowe z modelu 96

Ciagnik .....100 tys , naczepa .....150 =wolne w swieta....bezcenne.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lybra-dziwny stukot w zawieszeniu

Post autor: Kubek » 03 mar 2007, 16:39

No poduszke niby tez mam dobra, tak mowili na przegladzie, a sondy lambda u siebie w ogole nie mam.
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

zoltar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 19 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Lybra-dziwny stukot w zawieszeniu

Post autor: zoltar » 03 mar 2007, 19:59

w poniedziałek podjade na trzesawki to sie zobaczy. Mysle ze to problem amortyzatorów lub poduszki bo odgłosy sa wyrazne przy pionowym bujaniu auta ale tylko przy wiekszej predkosci powyzej 30/40 km/h, bujanie reczne nic nie wykazuje. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lybra-dziwny stukot w zawieszeniu

Post autor: Kubek » 03 mar 2007, 21:47

Moze wymienie u siebie profilaktycznie te poduszki ? Tam chyba sa 3 te poduszki ? dzis odkrylem po czesci jeden element ktory mogl halasowac, byl to trabka od trabienia ktora byla luzna i latala i sie obijala o gril, zauwazylem to przy myciu samochodu, ale przy okazji sobie ja popsulem, chyba przypadkowo woda ktora sie do niej jakos dostala i teraz nie trabi.
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”