Kappa - piszczenie z okolic tylnego prawego koła

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - piszczenie z okolic tylnego prawego koła

Post autor: Roger7 » 26 sty 2006, 11:15

Witam
Coś po ostatnich mrozach zauważyłem, że przy wolnej lub bardzo wolnej jeździe i szczególnie na nierównej drodze,
słyszę z okolic prawego tylnego koła piszczenie (coś jak nienasmarowana huśtawka), które powtarza się w różnych odstępach czasu.
Zanika to przy większych prędkościach i z reguły nie występuje na równych drogach.
Być może wcześniej (przed mrozami) też występowało ale nie było tak głośne. Cóż to może być ?
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Odp: Kappa - piszczenie z okolic tylnego prawego koła

Post autor: PeGaZ » 26 sty 2006, 11:44

"Roger7" pisze:słyszę z okolic prawego tylnego koła piszczenie (coś jak nienasmarowana huśtawka), które powtarza się w różnych odstępach czasu.
U mnie były dwa źródła popiskiwania (nawet jak rozbujałem autko na postoju, to popiskiwało).
1. Śruba mocująca tylni wahacz do podwozia - ta z przodu - popiskiwała. Wystarczyło trochę poluzować i wpsikać smar w płynie (taki penetrujący) przestało na jakiś czas ;).
2. Odnosiłem wrażenie, że dalej coś popiskuje, a raczej skrzypi, ale ustaje gdy ktoś siedzi z tyłu z prawej strony - okazało się, że to zatrzask/spręzyna mocująca kanapę do podłogi (tam są takie sprężynowe zatrzaski) - podniosłem kanapę i ponownie zatrzasnąłe, przestało.
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Kappa - piszczenie z okolic tylnego prawego koła

Post autor: Roger7 » 26 sty 2006, 22:19

"PeGaZ" pisze:U mnie były dwa źródła popiskiwania (nawet jak rozbujałem autko na postoju, to popiskiwało).
1. Śruba mocująca tylni wahacz do podwozia - ta z przodu - popiskiwała. Wystarczyło trochę poluzować i wpsikać smar w płynie (taki penetrujący) przestało na jakiś czas ;).
2. Odnosiłem wrażenie, że dalej coś popiskuje, a raczej skrzypi, ale ustaje gdy ktoś siedzi z tyłu z prawej strony - okazało się, że to zatrzask/spręzyna mocująca kanapę do podłogi (tam są takie sprężynowe zatrzaski) - podniosłem kanapę i ponownie zatrzasnąłe, przestało.
Dzięki
Próbowałem poruszać autem ale takich odgłosów nie ma.
Poskakałem po kanapie z tyłu i też nic.
Rozmawiałem z jednym mechaniorem i powiedział, że przyczyną może być klocek hamulcowy.
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

Anonymous

kappa-piszczenie z okolic tylnego prawego koła

Post autor: Anonymous » 30 gru 2006, 13:38

witam,miałem ten sam problem,okazało się że za piski odpowiada linka od hamulca ręcznego w miejscu przechodzenia przez uchwyt mocujący,posmarowałem ją troche smarem i sprawa załatwiona

Awatar użytkownika
chris
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 219
Rejestracja: 17 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz (kujawsko - pomorskie)

Kappa - piszczenie z okolic tylnego prawego koła

Post autor: chris » 30 gru 2006, 14:32

u mnie tez to było ale w Delcie okazało sie ze to klocek jak zapusciłem ręczny przestawało
Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2002
Tel. 669 181 298 Krzysztof
>http://www.falbydgoszcz.fora.pl

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

...

Post autor: larry123 » 02 sty 2007, 8:15

u mnie tez piszczały klocki z tyłu, odpowiedzialno za to był tłoczek hamulca który nie odpuszczał. Zdjąłem tłoczek nasikałem wd40, jest ok i nie piszczy. Działa.

podczas jady spróbuj zaciągnąć ręczny lekko jak przestanie piszczeć to klocki.

rolando69
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kappa - piszczenie z okolic tylnego prawego koła

Post autor: rolando69 » 29 mar 2007, 22:44

Witam w mojej Kappie tez cos piszczało ciężko było ustalic dopiero jak wjechalem na podnosnik okazalo sie że linka od recznego przechodzi przez metalowe oczko aby ją usztuwnić w tym oczku założyli plastykowe kółeczko gdy to kółeczko wypadnie linka obciera sie i piszczy a ponadto bardzo stuka i cały ten nieprzyjemny odgłos sprawia wrażenie że stuka gdzies na tulejach .odciołem kawałek gumowego przewodu nałozyłem go na linke przymocowałem zapinkami aby sie nie slizgały i problem zniknął
przedtem Lancia Thema 2.5 Turbo Diesel

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”