Nuova Delta - jakie silniki polecacie ?

Anonymous

Nuova Delta - jakie silniki polecacie ?

Post autor: Anonymous » 02 sie 2005, 20:38

Witajcie,
mam dylemat z zakupem Delty II.
Nie wiem, jaki silnik wybrać. Na pewno nie zainstaluje gazu.
Jezdzilem kiedys oplem astrą 1.6 (75 KM), omegą 2.0 (115KM)
ostatnio Thema 2,5 td. Oczwiscie ten ostatni dał najwiekszą frajdę w jezdzie, no i spalaniu:-)
Mam dylemat jaki silnik wybrać do Delty. Słyszałem rozne opinie na temat 1.9td. Nie zawsze pochlebne. Czy to prawda?
Proszę o pomoc bo czeka mnie zakup;)

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Nuova Delta - jakie silniki polecacie ?

Post autor: Kozi » 03 sie 2005, 12:47

Witam. Zależy z jakiego rocznika interesuje Cię Delta. Jeżeli pierwsze lata produkcji 93-95 modelu nowszego to minimum jest silnik 1.8 DOHC 8V. Zapewnia wg mnie minimum dynamiki. Spalanie u mnie wynosiło na trasie ok 7,5l/100 przy spokojnej jeżdzie. W cyklu mieszanym ok 9-10 l/100. Gdybym
jednak miał kupować dzisiaj biorąc pod uwagę doświadczenie z Deltą wybrałbym model 2.0 16V. Jest trochę droższy w utrzymaniu ale za to osiągi
są więcej niż zadowalające. Ja mam gaz sekwencyjny. Jestem bardzo zadowolony. Jeżeli chcesz taniej jeździć a nie chcesz gazu to zostaje faktycznie Dieselek. Kolega miał alfę 145 1,9 TD i był zadowolony, nie podobała mu się tylko niska kultura pracy.
Pozdro
Kozi
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

Anonymous

Nuova Delta - jakie silniki polecacie ?

Post autor: Anonymous » 03 sie 2005, 22:27

Witam, dzieki za informacje. Własnie taki mam problem. Rzeczywiscie autko ma byc z roczników 1994-1995. Diesel 1.9 td to dosc stara konstrukcja, no ale ile gotówki zostaje;). Mam tez lekki dylemat z AR 145 silnik 1.6 ale boxer - dzwiek zabójczy ale podobno silniczek dosc klopotliwy. Mam nadzieje ze trafie na jakąs ładną sztuke z przyzwoitym serduszkiem:)
Jeszcze raz dzieki
Diesel

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”