Lybra - olej silnikowy do jtd

bbaca
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 04 maja 2007, 0:00
Imię: Antoni
Lokalizacja: Świętochłowice,woj Śląskie

Lybra - olej silnikowy do jtd

Post autor: bbaca » 03 lip 2007, 18:50

Kolega kupił Lybrę i nie wie jaki olej do silnika jest najlepszy ,chce wymienić,anie wie co ma wlane.
DEDRA 1,8 z silnikiem THEMY 2,0 i.e.
LYBRA 1,9 JTD

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Jaki olej do Lybry 1,9jtd

Post autor: trigo » 03 lip 2007, 20:45

serwis fiata .... wleją Selenię i nie będzie miał kłopotu ..... poczytaj o olejach - był już taki wątek .
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki olej do Lybry 1,9jtd

Post autor: kartonik » 03 lip 2007, 21:08

Zanim zalejesz selenia POCZYTAJ

pzdr,

m

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Jaki olej do Lybry 1,9jtd

Post autor: trigo » 03 lip 2007, 21:39

"kartonik" pisze:Zanim zalejesz selenia POCZYTAJ

pzdr,

m
dla mnie niech leją melasę - to ich sprawa - po Mobilu naprawa kosztowała mnie 1200,- pln , macher jak zlewał z miski "olej" to z przerażeniem obserwowałem jak leciała prawie woda .

Przeleciałem od zeszłego roku 60 tysiaków na Selenii - w szwajcarii skąd jest autko tęż zalewali Selenią - i od wymiany do wymiany nie dolewam więcej jak zawartość ostatniej butelki z wymiany ok. 0,8 l a jeżdżę na wysokich obrotach . Ktoś opracował i silnik do określonego oleju i olej do silnika więc nie mam podstaw do zmiany oleju tym bardziej że nie zauwazam negatywnych objawów jazdy na Selenii . Nie zmienia się - jak juz kiedys napisałem, tak ważnego płynu bo inny jest tańszy o 5 zł albo kolega jeździ na "X" bo kupił od kolegi na giełdzie 3 x 5l za cenę 3 x niższą od Selenii to ja tez pojeżdżę przez jedną zmianę bo mi odstąpił 1 bańkę za flaszkę a nastepną to zrobię olejem "Y" bo koleżance się wydaje że ma lepszy zryw i pali o 0,0001 % mniej .

Ja zostaje przy fabrycznym i basta .

poza tym miałem parę autek i zrobiłem w każdym z nich po 200 - 300 tyś - więc mam troszkę doświadczenia a i nauczyłem się na swoich błędach że nie zawsze należy oszczędzać .
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

bbaca
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 04 maja 2007, 0:00
Imię: Antoni
Lokalizacja: Świętochłowice,woj Śląskie

Jaki olej do Lybry 1,9jtd

Post autor: bbaca » 03 lip 2007, 22:43

Dzięki za informacje
DEDRA 1,8 z silnikiem THEMY 2,0 i.e.
LYBRA 1,9 JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”