Lybra - proszę o porady dla kupującego

Moderator: stabraf

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - proszę o porady dla kupującego

Post autor: kartonik » 07 wrz 2005, 11:51

No cena niezla. Ja swojej za tak malo bym nie oddal. Fajne sa alumki. U mnie niestety handlarz przed sprzdaza zamienil na stalowe a alumy chcial sprzedac za 200 euro. Nie mialem tyle przy sobie i jezdze na stalowych:( Ale za to mam niebiesciutka alcantare w srodku (mniaaaam:)) (nie welur), skorzana kierownice i galke zmiany biegow, halogenki... No ale do wszytskiego mozna sie przyzwyczaic.

Pozdrawiam,

Marek


Anonymous

Lybra - proszę o porady dla kupującego

Post autor: Anonymous » 07 wrz 2005, 20:34

No prosze tyle googlałem i nie wygooglałem tego. Jestem informatykiem, ale o pozycjonowaniu stron niewiele wiem. Może skoro któś włożył trochę pracy to warto to zarejestrować w wyszukiwarkach. Dziękuję za link. Wydaje mi się, że początek jest podobny do opisu z motonews.

pozdrawiam Olek

Anonymous

Lybra - proszę o porady dla kupującego

Post autor: Anonymous » 08 wrz 2005, 16:55

Hej,

Na początku tego wątku zadałem kilka pytań. Chyba najbardziej by mi zależało aby mi ktoś powiedział coś o funkcjonalności komutera pokładowego. Po wyłaczeniu radia reaguje tylko na przyciski "TRIP" (podaje informacje o przejechanej trasie, tankowaniu, srednim zużyciu) oraz SETUP (ustawienia języka, daty, czasu, ograniczenia prędkości). Czy jest tutaj ktoś kto ma Lybrę i potrfiłby mi opowiedzieć jak działa jego komputer ?

pozdrawiam Olek

Anonymous

Lybra - proszę o porady dla kupującego

Post autor: Anonymous » 08 wrz 2005, 22:54

:lol: Witam! Oj widzę że nie udało sie kupić Volva V70 w cenie Kappy ani tez dobrego egzemplarza V70 w cenie rynkowej. Ale jednak Lancia następczyni Dedry a nie Volvo V40 /klasa auta porównywalna/.Co zadecydowało o decyzji ze jednak Lancia Lybra a nie Volvo V40 skoro Lancia ma opinię awaryjnej i wszyscy znajomii odradzają tę markę.Czyżby okazało się ze ci znajomi sie mylą...?

Anonymous

Lybra - proszę o porady dla kupującego

Post autor: Anonymous » 09 wrz 2005, 1:19

Hej,

V70 który miałem na oku okazał się trefny. Generalnie nieduży wybór jest tych samochodów. Gdybym w pracy nie miał tak śruby dokręconej może bym trochę pojeżdził po kraju i inie tylko po kraju. W sumie teraz miałem już upatrzoną Toyotę Avensis, oglądałem dwa razy i juz już a tu nagle pojawił sie ta Lybra. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jesli chodzi o moją motywację to nie chcę mieć samochodu typowego jak np. Scenic czy Focus. Pociaga mnie komfort i oryginalność w niedużej cenie. Jeśli chodzi o V40 to oglądałem fajny egzemplarz, mało przechodzony, z bardzo kompletną dokumentacją (ks. serwisowa, gwarancja z niemiec itd) ale zdecydowanie mało miejsca z tyłu jest w tym samochodzie, no i te silniki od Renault nie zachęcają.

pozdrawiam Olek

Anonymous

Lybra - proszę o porady dla kupującego

Post autor: Anonymous » 09 wrz 2005, 10:30

Witam,
mam lybre tyle że 2.4 jtd, też 2001. Póki co jeżdże bezawaryjnie więc myślę że "psucie się" zależy nie od modelu ale od egzemplarza. Jeśli się dba o auto na pewno nie będzie zawodne. Komputer tak jak w kappie sprawdza usterki, jeśli coś znajdzie to wyrzuci na ekranie. Mój nie pokazuje ciśnienia aktualnego tylko zalecane więc myślę że w tej o której piszesz jest podobnie. Komputer jest ok, czasem mam wrażenie że u mnie zawyża zużycie paliwa (sprawdziłem tankując 2x do pełna i na komputerze pokazał wyższe o 0,8 litra. Range zależy od spalania na ostatnich kilometrach. Jeśli przejedziesz bardzo spokojnie ostatnie 10km to komputer wyliczy Ci ile przejedziesz jeszcze przy takim właśnie spalaniu. Dlatego to się mocno zmienia. To nie jest usterka. Jeśli chcesz jeszcze jakieś info to daj znać.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Lybra - proszę o porady dla kupującego

Post autor: tomek » 09 wrz 2005, 10:47

"maniek1" pisze:Czyżby okazało się ze ci znajomi sie mylą...?
A czy ci znajomi posiadaja Lybre lub jakakolwiek innna Lancie?
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Anonymous

Lybra - proszę o porady dla kupującego

Post autor: Anonymous » 09 wrz 2005, 13:14

Jeśli chcesz jeszcze jakieś info to daj znać.
Interesowałoby mnie czy można wywołać funkcję sprawdzania całego samochodu na żądanie, czy też informacje pojawiają się tylko w razie wystąpienia problemów. Może masz do niego instrukcje po angielsku ? Np. wkurza mnie, że automatycznie włącza się radio, czy można to zlikwidować. Aha, dopiero dziś zauwazyłem że mam magnetofon a nie CD, czy łatwo jest podpiąć do niego zmieniarkę, choć bardziej by mi zaelżało na mp3 ?

BTW. Dziś robiłem diagnostykę na stacji Fiata. Wczoraj były problemy z poduszką po rozładowaniu akumulatora. Dziś juz komputer pokazuje wszytskie układy OK. Diagnostyka hamulców, układu kierowniczego i zawieszenia - wszystko wręcz idealnie jak na taki przebieg. Tak więc decyzja już zapadła i jeśli nie stanie się coś nieoczekiwanego to będą miał ten samochód.

pozdrawiam Olek

Anonymous

Lybra - proszę o porady dla kupującego

Post autor: Anonymous » 09 wrz 2005, 15:44

niestety nie mam instrukcji po angielsku. W swojej zmieniarke mam fabryczną więc myślę że nie ma problemów z podpięciem. Sprawdż w bagażniku po lewej stronie czy nie masz tam wyjścia. Komputera chyba się nie wywołuje na rządanie, sprawdza automatycznie. Ale niech podepną ci auto pod komputer w aso. Ja tak robiłem. Radio Ci się włącza jak tylko przekręcisz kluczyk? To się musi ustawiać w komputerze bo u mnie się nie włącza.

Anonymous

Lybra - proszę o porady dla kupującego

Post autor: Anonymous » 09 wrz 2005, 15:55

Komputera chyba się nie wywołuje na rządanie, sprawdza automatycznie. Ale niech podepną ci auto pod komputer w aso.
Właśnie takie badanie pod komputerem robiłem w ASO, jest to robione programem examiner, o którego sciaganiu w emule widziałem wątek na innym forum.
Radio Ci się włącza jak tylko przekręcisz kluczyk? To się musi ustawiać w komputerze bo u mnie się nie włącza.
Tak, za każdym przekręceniem kluczyka włacza mi się radio. Wolałbym miec nad tym kontrolę.

pozdrawiam Olek

Anonymous

Lybra - proszę o porady dla kupującego

Post autor: Anonymous » 12 wrz 2005, 11:09

sprawdź w ustawieniach komputera, tam to jest bo sprawdziłem u siebie

Anonymous

Lybra - proszę o porady dla kupującego

Post autor: Anonymous » 12 wrz 2005, 11:36

sprawdź w ustawieniach komputera
Dziękuję, na razie nie mam jeszcze samochodu, a jak będę miał czas to pobawię się ustawieniami.

pozdrawiam Olek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”