Thema - boczki drzwiowe

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema - boczki drzwiowe

Post autor: Windforce » 19 lis 2007, 12:43

Tutaj koledze troche zle wytlumaczyles.
Mate jak nie masz oryginalnej to nie wiem czy zdobedziesz taka dopasowana.Uniwersalna pewnie kupisz a przykleic mozna ta tasma co napisal kolega.Jezeli chodzi o zastosowanie maty to przedewszystkim wygluszenie drzwi.
Jak masz dobra mate to bez porownania jest ciszej.Nieslychac tak silnika i tego co sie dzieje obok na ulicy.

Pozdrawiam
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Thema - boczki drzwiowe

Post autor: maki » 19 lis 2007, 23:49

co masz na mysli, mowiac "dopasowana"? jesli chodzi o to ze dobierzesz odpowiedno przycieta i dokladnie na wymiar to zapomnij... takich rzeczy jeszcze nie ma...

mowiac "mata" mam na mysli kawalki tworzywa bitumicznego, najczesciej w formie prostokata o roznych wymiarach. a do ich przyklejenia nie potrzeba juz zadnych tasm, klejow, itp. poniewaz maja po jednej stronie bardzo mocny klej, najczesciej butyl.

a ta tasma, uzywana jest bardzo czesto w roznych profesjonalnych zakladach CA, jesli klient ma ograniczony budzet, i nie da rady zalozyc, np: dynamat xtreme (sama mata wychodzi okolo 300 zl za pare drzwi)

wygluszenie, moze i po czesci stosuje sie po to, aby ograniczyc dostep zewnetrznych dzwiekow do samochodu, ale jesli chodzi o drzwi to glownym zadaniem wyciszenia jest stworzenie wlasnie zamknietej przestrzeni akustycznej dla glosnika...zmniejsza to znieksztalcenia dzwieku, uwydatnia niskie tony.


pozdrawiam

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema - boczki drzwiowe

Post autor: Windforce » 20 lis 2007, 15:39

Mata w samochodach jest po to zeby wygluszac wnetrze a nie głosniki.
Moze na glosniki sa inne ale zauwaz ze mata w themcie jest a glosnikow brak.

Wiadomoze nie dostanie sie dopasowanej maty.
Ja mam dopasowana strasznie dokladnie.Na kazde zaglebienei jest miejsce.Ale jak kupisz jakas uniwersalna mate to wystarczy duzy kwadrat i spokojnie bedzie taki sam efekt.Wystarczy przyciąć zeby zmiescila sie za drzwi.

Hmm czy my mowimy o tym samym...
Zaczalem mowic o rozkrecaniu drzwi i ze tam jest mata ktora trzeba solidnie przymocowac bo skrzypi potem.

pozdrawiam
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Thema - boczki drzwiowe

Post autor: maki » 20 lis 2007, 17:18

ok juz wiem w czym polega problem. wygluszenie, o ktorym ja mowie sklada sie z dwoch etapow:

1. wyklejenie wewnetrznej strony blachy, i to ma za zadanie nie ograniczyc dostep dzwiekow z zewnatrz. ale jesli zalezy Ci na dobrym dzwieku audio w samochodzie to ma za zadanie ograniczyc wydobywanie sie dzwiekow z samochodu.

2. zaklejenie wszytskich otworow technologicznyc w dzrwiach. i to ma wlasnie stworzyc tak jakby skrzynke dla glosnika. ma spelniac to samo zadanie co skrzynia przy subfowerach, czyli utrzymanie pewnego cisnienia wewnatrz.

mam nadzieje ze teraz jest juz lepiej widzoczne o czym caly czas mowilem, mowiac "wygluszanie" drzwi


pozdrawiam

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema - boczki drzwiowe

Post autor: Windforce » 20 lis 2007, 19:07

Heh juz wyjasnione... mowilme tylko jak sie rozbiera drzwi :P

pozdrawiam...
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”