Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

kuba186

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: kuba186 » 02 gru 2007, 3:04

Witam,
dopiero zaczynam swą przygodę z deltą i już pierwszy duży problem.
Mianowicie auto nie chce zapalić, tzn. po przeczyszczeniu świec silnik
odpala na chwilę ale zaraz gaśnie po kilku takich próbach trzeba wykręcić
i przeczyścić świece ale po tym zabiegu odpala tylko na chwile (nawet
nie zdąży się wkręcić na obroty, dosłownie na 2-3 sekundy i gaśnie)
i tak w kółko, dodam że dzień wcześniej przyjechałem autem bez żadnego
problemu, silnik pracował normalnie, czasami zdarzyło mu się zgasnąć
ale po tipo już przestałem się przejmować takimi rzeczami :).
Był też problem z obrotami jak auto schodziło z obrotów po przygazowaniu,
tzn. jak mu dodałem gazu i puściłem to nie wracał do swoich 900
obrotów tylko tak 600-700-1000 i już spowrotem normalnie (czytałem już na
forum o silniczku krokowym). Pomóżcie mi bardzo proszę łącznie z łopatologicznymi
opisami wykonywanych czynności co mogę zrobić. Niestety nie znam się w ogóle
na samochodach, potrafię wykręcić i wkręcić świece i na tym mojawiedza się kończy :P.

Kilka danych:
- silnik 1.8 8V 836A6
- świece po męczeniu auta nie są jakoś makabrycznie zalane ale nie są też suche...
- iskra oczywiście jest
- przewody i świece wyglądają w miarę świeżo (przymierzam się do zmiany)

nie wiem co jeszcze mogę napisać o moim problemie bardzo proszę o pomoc i jakieś sugestie za co z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: Egon » 02 gru 2007, 9:10

musisz sprawdzic układ paliwowy i zapłonowy niekojarze tego typu silnika napisz czy ma on aparat zapłonowy i kopułke jeśli ma poszukał bym tam przyczyny
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: wega » 02 gru 2007, 10:36

Czy nie masz tam wynalazków w stylu odłącznik pompy paliwa (własnej roboty), przeciw kradzieżowy, immobilazer ?
Ja bym najpierw sprawdził pompkę paliwa (jeżeli iskra na pewno jest). Wymontuj przewód paliwowy przy silniku (dopływ) wsadź końcówkę do słoika i zobacz czy podczas kręcenia (nie rób tego broń boże przy gorącym silniku) zapłonem pompka pracuje na pełny lulok. Czy się nie przycina, czy podaje odpowiednią ilość paliwa, bez jakichkolwiek przerw. Jeżeli przerywa to nie musi być koniecznie pompka ale również zasrany filtr paliwa. Tym bardziej że piszesz o nieregularnej pracy silnika.
Sprawdź także miernikiem czy dochodzi napięcie do pompki paliwa, czy styk na wtyczce pompki nie jest zaśniedziały.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: Dziadek » 02 gru 2007, 14:29

http://images24.fotosik.pl/121/fd826fde7263010b.jpg[/img]Spraedż czy ten zaznaczony na czerwono wężyk podciśnienia jest założony z przodu nz kolektorze i po odkręceniu 3 wkrętów osłony sterownika wtrysku czy wężyk jest nasunięty na końcówkę czujnika.Swiece po wykręceniu są czarne i mokre?
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

kuba186

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: kuba186 » 02 gru 2007, 19:34

Wielki dzięki za odpowiedzi,
przyczyną był ten oto przedmiot ze zdjęcia poniżej, znajdujący się pod klapką z napisem Lancia.
http://images32.fotosik.pl/67/1b559f6e44b2083f.jpg[/img]
Czy nie masz tam wynalazków w stylu odłącznik pompy paliwa (własnej roboty), przeciw kradzieżowy, immobilazer ?
Ja bym najpierw sprawdził pompkę paliwa (jeżeli iskra na pewno jest).
Co do odcięć nie mam nic takiego, pompkę paliwa muszę rzeczywiście sprawdzić w najbliższym czasie bo tak jak pisałem samochód gaśnie na wolnych obrotach coraz częściej a także występują wahania obrotów
(praktycznie cały czas, podczas gdy samochód schodzi z wysokich obrotów, tzn. schodzi za nisko później obroty podnoszą się, opadają i się normuje albo gaśnie:(. Możesz mi napisać gdzie się znajduje filtr paliwa?? W Tipo miałem standardowy taką przezroczystą bańkę na wężu :) czy tu jest podobnie??
musisz sprawdzic układ paliwowy i zapłonowy niekojarze tego typu silnika napisz czy ma on aparat zapłonowy i kopułke jeśli ma poszukał bym tam przyczyny
silnik jest dokładnie taki sam jak na zdjęciu od kolegi Dziadka.
Spraedż czy ten zaznaczony na czerwono wężyk podciśnienia jest założony z przodu nz kolektorze i po odkręceniu 3 wkrętów osłony sterownika wtrysku czy wężyk jest nasunięty na końcówkę czujnika.Swiece po wykręceniu są czarne i mokre?
Świece były mokre i były zalane paliwem.

Muszę jeszcze podjechać do jakiegoś mechanika niech zerknie na to wszystko bo dzisiaj oglądając silnik poznajdowałem całe mnóstwo nie po podłączanych wtyczek, jakiś niepodłączony przewód od podciśnienia, jakiś tam zaślepiony bardzo profesjonalnie - nitem :evil: ...

Jeszcze raz dzięki za pomoc, cieszę się, że autko odpaliło bo przeciwnicy tej marki, którzy mi odradzali zakup Lancii już chcieli powiedzieć "a nie mówiłem...", swoją drogą auto mam tydzień czasu i już pierwsza awaria, mam nadzieję, że będzie lepiej : yesyes :

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: karol1125 » 02 gru 2007, 20:21

Heh. Tydzień po kupnie. Mam nadzieję że nie uważasz tego za rekord. Ja zaraz na drugi dzień po kupnie miałem z tym ustrojstwem problem(tzw. zawór EGR- do recyrkulacji spalin), ale skleiłem na poxipol i latał dalej.

PS: Jeżeli masz ten sam silnik jak twierdzisz to taka moja rada koleżeńska-nie piłuj go na zimnym, a nawet na ciepłym do pomad 6000obr., bo będziesz miał remont jak ja obecnie i kolega Dziadek jakiś czas temu
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: Dziadek » 02 gru 2007, 20:25

: yesyes : :wink: Ale na ciepłym 170 możesz latać jak nic :wink: Wszystkie przewody podciśnienia muszą być podłączone.Jeśli przewód gdzieś Ci lata szukaj w jego zasięgu podobnych końcówek jak ta co masz urwaną.Przewody nie mają zbyt dużo na + z wymiaru więc powinieneś łatwo dojść gdzie ma być podłączony.Ja troszeczkę rozwierciłem otwór w tym dynksie włożyłem wkład od długopisu wkład był ok 0,7 cm dłuższy wepchnołem w otwór i zakleiłem klejem dwu składnikowym i trzyma do dzisiaj
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: karol1125 » 02 gru 2007, 21:17

Dziadek a jeżeli ten co urwał się też koledze jest zapchany to co się będzie działo?
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

Awatar użytkownika
toni
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Walbrzych

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: toni » 02 gru 2007, 21:31

Mi sie tez tak dzialo mialem ten sam problem jak mialem malo paliwa w baku.

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: Dziadek » 02 gru 2007, 22:17

Karol nie będę czarował zapchanego nie miałem więc nie wiem.Miałem urwaną końcówkę .
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: Dziadek » 02 gru 2007, 22:19

Kuba jaką masz tą Deltę LS czy LE? Z klimą ?
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

Awatar użytkownika
kuba
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 06 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: kuba » 06 gru 2007, 2:24

witam ponownie, tym razem z innego profilu (poprzeni kuba186). Niestety coś mi się skopało i przez ostatnich kilka dni nie mogłem się zalogować, nikt niestety nie pomógł mi w rozwiązaniu tego problemu więc założyłem konto na nowo. Przepraszam za brak odpowiedzi ale niestety - siła wyższa. A wracając do tematu to niestety nie wiem jaką mam wersję auta, na pewno bez klimatyzacji :(. Co do mojej delty i przygód związanych z nią to mogę powiedzieć jeszcze jedno co juz zupełnie wyprowadziło mnie z równowagi. Mianowicie auto spaliło, uwaga.... to nie żart.... 42l benzyny na 100km, napiszę jeszcze raz aby nikt nie miał wątpliwości co do tego, że się nie pomyliłem - słownie: czterdzieści dwa litry. Już powoli zbliża się dla mnie koniec tego auta, nie wiem co z nim zrobię, ale na pewni nie będę nim jeździć, już od jutra przesiadam się na komunikację miejską (pierwszy raz od roku) nawet tipo mnie nigdy tak nie zawiodło :(:(:(. W aucie wymieniałem juz silniczek krokowy, komputer, sprawdzałem przewody podciśnienia i jeszcze mój znajomy, który się trochę zna coś kombinował ale bezskutecznie:(. Do sprawdzenia została kompresja i pompa paliwa. Jeżeli mielibyście jakieś sugestie i rady co do diagnozy silnika i innych podzespołów, na co zwrócic uwagę to będę bardzo wdzięczny, aha i jeszcze jedno przewody i swiece będe miał jutro dam znac jakcos sie zmieni. Pozdrawiam!!
ZAZ Tavria 1102 '93 1,1 -> FIAT Tipo '95 1,4+LPG -> LANCIA Delta II '94 1,8 8V + sekw. LPG Stag300 :)

LPG: Obrazek

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: karol1125 » 06 gru 2007, 16:31

A może lambda? Nawet jak wymieniałeś niedawno na jakąś tańszą, to radzę sprawdzić.

A co do filtra paliwa to jest on za tylnym prawym kole(patrząc od tyłu).
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

Awatar użytkownika
kuba
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 06 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: kuba » 06 gru 2007, 17:07

dzieki dzis będę sprawdzać dalej, jak wspomniałem, kompresja, pompa i filtr paliwa a co do lambdy to jeżeli ją zupełnie odepnę to co powinno się wtedy stać?? Wczoraj odpiąłem lambdę i nie widziałem żadnej zmiany w pracy silnika... Ktoś mi jeszcze powiedział o potencjometrze przepustnicy, że to może być przyczyną. Przewodów WN w całej Łodzi szukałem i co ni ma nigdzie wrrrr tzn tylko w lanciateam gość powiedział, że na jutro mogą być Jan-Mor'a ale jeżeli już sam sprzedający mi odradził to poszukam jeszcze gdzie indziej oryginalnych... Później dam znać jaką mam kompresję i czy w/w zmiany coś pomogą.
ZAZ Tavria 1102 '93 1,1 -> FIAT Tipo '95 1,4+LPG -> LANCIA Delta II '94 1,8 8V + sekw. LPG Stag300 :)

LPG: Obrazek

Awatar użytkownika
cwynarx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Czeladź śląskie

Nuova delta - Odpala na chwilę po czym gaśnie...

Post autor: cwynarx » 06 gru 2007, 17:15

ja bym sprawdził czy układ paliwowy jest szczelny...bo moim zdaniem tylko przez jakiś wyciek można osiągnąc takie spalanie.....nie wiem czy jest w tym modelu tzw powrót do baku(przelew).....a jak jest to to bym najpierw sprawdził to.....
Lancia Delta 1,6 ie 8V 75KM 835C1000 -moja
Lancia Y 1,2 60KM -ojca
Lancia Y 1,1 8V 54KM- dziadka....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”