Thema VIS - koło pasowe na wale??

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Imię: magOmichVE
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Thema VIS - koło pasowe na wale??

Post autor: lancia1969 » 23 gru 2007, 15:21

"Przemek" pisze:Owalizacja tłoków - a co to takiego?
KLIK TU :wink:

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema VIS - koło pasowe na wale??

Post autor: mario09 » 23 gru 2007, 20:06

Wymiana pompy nastąpiła tylko dlatego iż mocowanie czujnika położenia wału w silniku z VIS jest na trzy śruby i wydaje mi sie (choć może się mylę), że jest delikatne przesunięcie jego względem tego co jest w pompie z poprzednich modeli (czyli z mocowaniem na dwie śruby).
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

cartman

Thema VIS - koło pasowe na wale??

Post autor: cartman » 24 gru 2007, 8:44

"mario09" pisze:Przerabiałem dokładnie ten sam temat. Lancia z VISem - urwany pasek rozrządu (trzy tłoki dobre, jeden zmasakrowany, wszystkie korbowody zniszczone, dziura w cylindrze, głowica i zawory zmasakrowane), drugi silnik - turbo 16v. Po przekładce jeden do jeden nie można było z nim dojść ładu. W końcu po pół roku go wyciągnąłem, przełożyłem tłoki, wałki, pompę oleju (inne mocowanie czujnika położenia wału) i wreszcie byłem zadowolony. Przy okazji zregenerowałem VIS.
co do przekładki tłoków to z korbowodami i wałem czy tylko same tłoki ?? a wał i korbowody zostają z turbo ??

a wałki z kołami z VIS czy mogą być z turbo ??? ma to jakieś znacznie

jak Byś mógł to mniej więcej napisz dokładniej co wymieniałeś bo ja nigdy czegoś takiego nie robiłem :( był bym bardzo wdzięczny i czy robiłeś sam czy w warsztacie i jaki koszt był z tym związany ??

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema VIS - koło pasowe na wale??

Post autor: mario09 » 24 gru 2007, 8:54

Robiłem sam. Wał i wałki zostały z turbo, tłoki poszły w VIS'a, korbowody dokupione. Korbowody można spokojnie założyć od turbo, o ile dobrze pamiętam to mają one tylko odwrócone zamki od panewek w stosunku do silników odprężonych. Poszły oczywiście nowe pierścienie i panewki.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

cartman

Thema VIS - koło pasowe na wale??

Post autor: cartman » 27 gru 2007, 21:48

Jak odróżnić koło pasowe VIS od koła z silnika turbo ?? różnią się czymś ?? bo na wygląd są takie same :( (patrząc z zewnątrz)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”