Wskaźniki trochę inaczej?

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
bodes
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 106
Rejestracja: 16 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wskaźniki trochę inaczej?

Post autor: bodes » 07 sty 2008, 8:27

Wszyscy wiemy jak działa obrotomierz, wskaźnik paliwa i cała reszta. Jest nowy dzień u mnie właśnie powstał nowy pomysł jakby tu zrobić żeby pozbyć się kontrolek od rezerwy i przekroczonej temperatury oraz wymyślić coś z obrotomierzem. Po chwili przemyśleń powstał zarys działania wskaźników w trochę inny sposób niż standard, jaki dostarcza producent.
Wiadomym jest ze kontrolki ostrzegawcze muszą być. Ale czy musza być w takiej formie?
Opis pomysłu:
W jakiś sposób musze być informowany, kiedy przekroczę temperaturę, włączy się ?żebrak? itd., Kiedy obrotomierz jest na czerwonym polu to wiem, że obroty są za wysokie.
Mrugają kontrolki i tyle w standardzie.
A gdyby w jakiś sposób pozbyć się kontrolek z jednoczesnym zachowaniem ostrzeżeń?
W moim pomyśle rolę kontrolki spełnia wskazówka.
Opis działania:
Z kilku prób wynikło, że zmiana koloru wskazówki nie stanowi problemu.
A gdyby tak (obrotomierz) wskazówka świeciła się światłem zielonym w polu bezpiecznym a zmieniła kolor na czerwony w polu przekroczonym? To samo z resztą wskaźników. Oczywiście to jest tylko pomysł na razie w fazie przemyśleń. Pierwszy model powstanie może nawet dzisiaj. Jak macie jakieś sugestię to proszę pisać.

Awatar użytkownika
WojtekZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 168
Rejestracja: 05 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Wskaźniki trochę inaczej?

Post autor: WojtekZ » 07 sty 2008, 9:15

A gdyby tak (obrotomierz) wskazówka świeciła się światłem zielonym w polu bezpiecznym a zmieniła kolor na czerwony w polu przekroczonym? To samo z resztą wskaźników. Oczywiście to jest tylko pomysł na razie w fazie przemyśleń. Pierwszy model powstanie może nawet dzisiaj. Jak macie jakieś sugestię to proszę pisać.
Taki pomysł został już zrealizowany. Niestety nie jestem w stanie sobie przypomnieć w jakim samochodzie , ale na 100% był pokazywany w TOP GEAR.Bardzo spodobało mi się to rozwiązanie i jeżeli sam na to wpadłeś to BRAWO!

Pozdrawiam!
Lancia Delta 1.6 HF Turbo 92r.
NO DRUGS , NO ALCOHOL , ONLY LANCIA
Obrazek

Awatar użytkownika
bodes
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 106
Rejestracja: 16 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wskaźniki

Post autor: bodes » 07 sty 2008, 11:04

Wczoraj kombinowałem ze wskazówkami i samo wyszło. Postaraj się odszukać informacje o tym, bo też chciałbym zobaczyć w realu jak to wygląda.

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Wskaźniki trochę inaczej?

Post autor: Taz » 07 sty 2008, 18:41

a może by tak pod wpływem "wjazdu" na czerwone pole cała tarcza obrotomierza robiła się czerwona... :)
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

przemas81
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2299
Rejestracja: 11 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Chojnice/Hünxe
Kontakt:

Wskaźniki trochę inaczej?

Post autor: przemas81 » 07 sty 2008, 19:47

"Taz" pisze:a może by tak pod wpływem "wjazdu" na czerwone pole cała tarcza obrotomierza robiła się czerwona... :)
i to jest mysl tworcza do tego zegary twojej produkcji plus info i bedzie bajera delikatnie i ze smakiem




]p.s.a co do tego zepsutego info to jeszcze nic nie wiem czy jeszcze jest ale sie dowiem
Lancia Phedra 2.0 desel...Auto na codzien mojej zonki
Lancia Delta 2.0 turbo-moja zabawka-poki co w czesciach
Volvo xc 90- wół roboczy
Yamaha r1 RN09 plus FZR 600-moje
Aprilia rs125.....poczatki przygody z dwoma kolami mojej zonki

Byly kappy 2.4 lpg +2.4 tds,zeta 2.0 turbo,lybra 1.9 jtd

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wskaźniki trochę inaczej?

Post autor: dunin » 07 sty 2008, 21:15

a to nie nowy mustang ma takie zmieniające się wskazówki?
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”