Thema - duże spalanie

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Thema - duże spalanie

Post autor: -OLO- » 02 lis 2005, 11:14

"prezesjm" pisze:
"mufnal" pisze:A czy coś da jak np. pojade na analizator spalin, cy mozna wtedy coś wykluczyć :wink:
I jeszcze jedno, jakie napięcie powinna mieć sonda lamda i jak to sprawdzić, gdzie co odłączyć :wink:
Dobry diagnosta może wiele powiedzieć po analizie spalin. Całkowicie uszkodzoną sondę może wykryć ECU i pokaże błąd ale są stany pośrednie gdzie dla ECU to nie awaria a już ma znaczny wpływ na spalanie. Sonda w twoim aucie pracuje w zakresie 0-1 V , jak masz dobry miernik elektroniczny to na przewodzie czarnym z sondy ma być 0,5 V podczas normalnej pracy po nagrzaniu wydechu oczywiście. Sprawdzenie na analizatorze że np Lambda = 1 i 0,5 V na sondzie w tym samym czasie oznacza dobrą pracę układu wtrysku.

Jęsli chodzi o spalanie to jak pisał Wujek ogromny wpływ ma termostat czyli szybkość nagrzewania silnika oraz sprawny czujnik temperatury ECU .
Jeśli chodzi o przetestowanie sondy to mogę polecić prosty i ciekawy tester http://www.ekoalma.pop.pl/modules.php?n ... aux&did=10
sprawdziłem go osobiście i nawet udało mi się wmiarę samodzielnie wyregulować gaz 8). Z tego co rozmawiałem ze znajomym elektrykim samochodowym dowiedziałem się, że przy poprawnej pracy silnika, i odpowiednim wygrzaniu sondy pomiar napięcia zmienia się dosyć szybko w granicach od ok. 0,3V do 0,7V. I ten właśnie efekt obserwowałem za pomocą w/w testera. :D
Co do zużycia w mojej Dedrze:

trasa do 100km/h 8-10l LPG
miasto i trasa do 160km/h 10l murowane :(
pozdrawiam
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

Anonymous

Thema - duże spalanie

Post autor: Anonymous » 09 lis 2005, 22:40

Witam wszyskich
Trzymajcie się mocno klawiatur jak wam powiem ile moja maszyna pali
silnik 1.8 8v jest to DEDRA kombi przed wymianą instalacji gazowej (czyli parownika ,miksera i komputerka )paliła
miasto 24l LPG
trasa 20l LPG
a po wymianie czy to trasa czy miasto pali 18l LPG bez włączania klimy.
Każdy gazownik w moim mieście ma już dość mnie i mojego samochody.Wszystko jest sprawne sonda nowa TPS nowy nie wiem już co mam wymieniać . Byłem na KTS-ie żadnych błędów nie ma.
A na benzynie nie chce jeździć .
Poratujcie mnie bo ten samochód mnie już zaczyna denerwować


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Thema - duże spalanie

Post autor: Kubek » 09 lis 2005, 23:05

O w morde !!!! 8O 8O 8O a paliwka ile ci pali ? To tylko na gazie ci tyle pali ?
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Thema - duże spalanie

Post autor: Anonymous » 09 lis 2005, 23:15

Na benzynce nie chce jeżdzić

Awatar użytkownika
kuba
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 103
Rejestracja: 06 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Thema - duże spalanie

Post autor: kuba » 19 sty 2008, 13:00

Odświeżę troszkę temat. Chodzi mi o spalanie mojej Delty 1.8 8V. Pali mi 15-16l/100km codziennie rano pokonuję nią odcinek ok. 12km do pracy i wieczorem taki sam odcinek z pracy. Jeżeli chodzi o układ chłodzenia to się zastanawiam czy to przypadkiem coś tam nie jest nie tak. Auto zagrzewa mi się bardzo szybka do ok 95*, jak stoję to osiąga nawet 110-115*. W prawdzie do wysokich temperatur silnika jestem przyzwyczajony po Tipo gdzie rzecz miała się podobnie do czasu gdy się nie zagotował. Wymieniłem wkład termostatu na nowy i miałem problem bo się nie dogrzewał : cenzura : . Wracając do Lancii pomimo wysokich temperatur silnika płyn w zbiorniczku wyrównawczym potrafi być chłodny a co najwyżej ciepły, do chłodnicy płyn się dostaje bo jest gorąca. I tu jeszcze moje jedno pytanie - czy może to być pompa wody?? Czy na spalanie może mieć wpływ np. pompa od wspomagania (trochę wyje) może coś tam hamuje?? Napiszę może jeszcze co do tej pory wymieniłem: świece, przewody WN, filtr pow., oczywiście olej, wlałem do silnika ceramizer bo miał troszkę gorsze sprężanie na jednym cylindrze. Dodam, że 15l jest to wynik przy średnio emeryckiej jeździe nie przekraczającej 100km/h. Jak jeździłem jak zupełny emeryt, po wlaniu ceramizera, tzn. przez pierwsze 200km/h nie należało przekraczać 2700rpm to spaliła trochę ponad 13l. Aha sonda lambda jest ok, nie wiem jak katalizator.
ZAZ Tavria 1102 '93 1,1 -> FIAT Tipo '95 1,4+LPG -> LANCIA Delta II '94 1,8 8V + sekw. LPG Stag300 :)

LPG: Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”