Lybra - szarpanie na pol sprzegle

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - szarpanie na pol sprzegle

Post autor: maydayns » 11 lut 2008, 17:52

Witam, w sobote wybralem sie na pare dni do Krk i po dojechaniu do miasta, zaczely sie dziac dziwne rzeczy, przy ruszaniu ze swiatel w momencie gdy popuszczam sprzeglo, auto wpada w wibracje, jak tylko ruszy z miejsca to jest ok, auto jedzie normalnie, biegi sie normalnie zmieniaja, sprzeglo nie slizga. Rano odpalam, ruszam i wszystko jest ok, gladziutko rusza, po kilku/kilkunastu km znowu pojawiaja sie drgania samochodu. Dzis rano podobnie, ale po powrocie do mojej miesciny objawy jakby zanikly... Dziwna sprawa... Jesli macie dla mnie naprawde zle wiesci, to prosze delikatne ich przekazanie...:)
Seat Leon

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - szarpanie na pol sprzegle

Post autor: STOD » 11 lut 2008, 19:20

Witam!
Mam chyba coś podobnego.Dodam,że w mazdzie 626 mialem to po wymianie sprzegla na zamiennik.
Teraz to zalezy chyba jak puszczam to sprzegło ale takie coś jakby nieprzyjemne przedrżenie jest .Sprzęglo jest oryginalne u mnie narazie ,w ięc nie mam pojęcia.
Pozdrawiam
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - szarpanie na pol sprzegle

Post autor: STOD » 11 lut 2008, 19:21

Aha ,dodam ,że ja mam Lybre 2.4 jtd z 2000 r.
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra - szarpanie na pol sprzegle

Post autor: jerzy » 11 lut 2008, 19:51

witam

trzeba chyba w obu przypadkach wymienić komplet sprzęgłowy tj docisk i tarcza, mało prawdopodobne,żeby tylko tarcza ..........szarpanie powstaje gdy padnie docisk lub jakimś cudem skrzywi się tarcza.........


pozdrawiam
____________________
lancia dedra 19td 1995

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - szarpanie na pol sprzegle

Post autor: maydayns » 11 lut 2008, 20:02

"jerzy" pisze:witam

trzeba chyba w obu przypadkach wymienić komplet sprzęgłowy tj docisk i tarcza, mało prawdopodobne,żeby tylko tarcza ..........szarpanie powstaje gdy padnie docisk lub jakimś cudem skrzywi się tarcza.........


pozdrawiam
____________________
lancia dedra 19td 1995
hmmmm... tarcza raczej jest ok, bo przeciez jazda jest normalna, zmiana biegow plynna. Tylko przy ruszaniu, tak na polsprzegle auto zachowuje sie tak jak by mialo zaraz zgasnac z braku odpowiednich obrotow, nawet gdy ruszam z ostrym gazem. O dziwo dzis jezdze i jest dobrze zadnych szarpniec, a przy padnietym docisku raczej dzialo by sie tak caly czas... chyba...
Seat Leon

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - szarpanie na pol sprzegle

Post autor: STOD » 11 lut 2008, 20:09

Nie , to u mnie inaczej.Na pół sprzęgle w momencie dodawania gazu jest takie drżenie chwilowe i zaraz ustaje, oczywiście ma to miejsce tylko podczas ruszania.Jeśli np. dam więcej gazu i szybciej puszczę sprzęgło jest to trudne do wyłapania ale ja np to wyczuwam .Ojciec jak się nią przejechał to twierdzil ,że sprzeglo bierze ładnie , bo bardzo szybko, znaczy przy podlodze.Ja jednak coś tam czuje.Np. w ojca 307 1.6 HDI sprzęgło przy ruszaniu jest moim zdaniem dużo przyjemniejsze .Z tym ,że Peugeot jest nowy , więc to jednak co innego.
Pozdrawiam
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra - szarpanie na pol sprzegle

Post autor: jerzy » 11 lut 2008, 20:21

witam ponownie

mogła paść np. jedna sprężyna przy docisku - przy tym mogła się skrzywić tarcza i wibruje - trzeba by było to rozebrać i zobaczyć , bo przecież krasnoludki tego ci nie robią

,może być jeszcze jedna sprawa raczej mało prawdopodobna ale ją można wykluczyć sprawdzając bez rozbierania .... ramię widełki sprzęgłowe mogły pęknąć i źle wyciska sprzęgło?


pozdrawiam
______________________
lancia dedra 19td 1995

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - szarpanie na pol sprzegle

Post autor: maydayns » 13 lut 2008, 16:01

To chyba jakies czary mary, bo od dwuch dni jezdze i nic, wszystko ok, czysto gladko bez problemu:) to pewnie jej humory bo nie mylem jej od poczatku stycznia, przed wczoraj umylem i smiga az milo hehe

Pozdrawiam
Seat Leon

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - szarpanie na pol sprzegle

Post autor: Simon » 13 lut 2008, 17:07

miałem podobnie i w końcu się przyzwyczaiłem. Ostatnio jak diagnosta z ASO sie nią przejechał stwierdził, że nie zauważył nic nadzwyczajnego w sprzegle. Więc przestałem się zastanawiać i problem zniknął.

Wydaje mi się, że to po prostu taki urok tego sprzęgła, że jak się źle zsynchronizuje z gazem to tak trzęsie. W każdym aucie to jest ale w tym to jest wyjątkowo odczuwalne.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”