Delta - pompa paliwa

Awatar użytkownika
toni
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Walbrzych

Delta - pompa paliwa

Post autor: toni » 02 mar 2008, 16:18

Witam, czy ktos mi pomoze napisze jak wymienic pompe paliwa w delcieII

Awatar użytkownika
cwynarx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Czeladź śląskie

Delta - pompa paliwa

Post autor: cwynarx » 02 mar 2008, 16:36

Hej witam. ja w swojej zmieniałem pompę tydzień temu.... Robi się to mniej więcej tak: 1. Odkręcasz w podłodze bagażnika, po prawej stronie czarną okrągłą klapkę- zdejmiesz masz już wszystko na wierzchu
2. Demontujesz czujnik poziomu paliwa -(napewno znajdziesz mały okrągły korek- tak to wygląda z kostką) odpinasz od niego kostkę z dwoma przewodami i za pomocą rozwartych szczypców o ostrych końcach przekręcasz go 1/4 obrotu - nie jest to proste ponieważ jest on na gumowej uszczelce bardzo mocno odtłuszczonej przez paliwo. Nastepnie wyciągasz tą długą tubę z baku- inaczej nie wyjmiesz pompy dlatego trzeba go wykręcić.
3. odpinasz nastepną kostkę- zasilanie pompy, nastepnie odkręcasz blaszkę na śrube 10-tke która zabezpiecza przewody paliwowe...po jej zdemontowaniu wyciągasz je bez najmniejszego problemu, a i zapomniałbym o grubym czarnym węzu to odpowietrzenie baku na obejme zaciskową też ściągasz.
4. Następnie za pomocą maizelka i mloteczka delikatnie odkręcasz "zakrętkę" pompy przypominającą trochę zakretke po beczce do kapusty......sorry za głupie porównania.....Ona ma normalny gwint- nie jak czujnki.....Po tym wszystkim masz już całość w ręku......
A bardzo pomocny jest rysunek z katalogu Fiat Eper http://www.lancia.co.za/eper/navi tam znajdziesz rysunek pompki i jej dodatkowych część
Lancia Delta 1,6 ie 8V 75KM 835C1000 -moja
Lancia Y 1,2 60KM -ojca
Lancia Y 1,1 8V 54KM- dziadka....

Awatar użytkownika
toni
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Walbrzych

Delta - pompa paliwa

Post autor: toni » 02 mar 2008, 16:47

Dzieki Cwynarax za opis jeszcze jedno ile kosztowala Cie pompa

Awatar użytkownika
cwynarx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 06 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Czeladź śląskie

Delta - pompa paliwa

Post autor: cwynarx » 03 mar 2008, 15:06

Pompa kosztowała mnie 73zł + przesyłka 28zł kurier.... cZyli 101zł... polecam sprzedawce na allegro o nicku superprodukty - od niego kupowałem
Lancia Delta 1,6 ie 8V 75KM 835C1000 -moja
Lancia Y 1,2 60KM -ojca
Lancia Y 1,1 8V 54KM- dziadka....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”