Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: pawcio1 » 10 kwie 2008, 15:11

Nie daj sie pod pantofel ... :lol:
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: Simon » 10 kwie 2008, 15:16

ja przesiadłem się do Lybry z Bravo - auta zbliżonego wielkością do Fabii

Powiem Ci że nie zauważyłem ŻADNEJ różnicy w zwrotności auta. Jak na swój gabaryt jest bardzo zwinne. Wydoczność w przód znakomita - wypukłości idące po błotniku od lamp dokłądnie pokazują gdzie konczy się auto. Do tyłu już troszkę gorzej ale ja mam sedana ( założyłem czujniki i sprawdzają się świetnie ). Ale w kombi doskonale widać gdzie sie konczy z tyłu.

PS. Przesiadka za Fabii 19.TDI do Lybry 1.9 ( 2.4 ) JTD będzie przełomowym zdarzeniem dla Twoich... uszu :)
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: Fugaz » 10 kwie 2008, 15:33

Czy moje uszy coś usłysza? Bo do tej pory moja przygoda z JTD to alfa 147, a nie miałem okazji jeszcze jechać lybrą.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: skyblu » 10 kwie 2008, 16:16

Lybra najlepszym przyjacielem rodziny i mam nadzieję, że ich nie kradną jak grupy VW[/quote]
tak szkoda, że żon nie kradną, chyba że z VW :P
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: Nat » 10 kwie 2008, 16:20

"Fugaz" pisze:Czy moje uszy coś usłysza? Bo do tej pory moja przygoda z JTD to alfa 147, a nie miałem okazji jeszcze jechać lybrą.
Dedykowany specjalnie do tego auta wysokiej jakości system audio renomowanej firmy BOSE zza wielkiej wody, z radiem, zmieniarką i magnetofonem i subwooferem. Ładniutko gra : ok2 :
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: Simon » 10 kwie 2008, 18:48

"Nat" pisze:
"Fugaz" pisze:Czy moje uszy coś usłysza? Bo do tej pory moja przygoda z JTD to alfa 147, a nie miałem okazji jeszcze jechać lybrą.
Dedykowany specjalnie do tego auta wysokiej jakości system audio renomowanej firmy BOSE zza wielkiej wody, z radiem, zmieniarką i magnetofonem i subwooferem. Ładniutko gra : ok2 :
Miałem raczej na myśli, że przesiądzie się z klekoczacego TDI na benzynopodobne JTD + genialne wyciszenie. A Bose to swoją drogą - póki nie kupiłem Lybry nie wiedziałem, że można słuchać Możdżera jadąc 160kmh po A4.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: wujekp » 10 kwie 2008, 21:18

"Fugaz" pisze:Moja druga połowa obawia się, że sie z nią nie dogada kiedy trzeba będzie parkować ( do tej pory parkowała fiata 125 oraz fabie i nawet nie drasneła drzwi jak wysiadałą)
Lybra nie jest chyba większa od kanciaka. Tyle że w kanciaku nie było wąpliwości gdzie się on kończy :D no i to raczej był bardziej zwrotny. Ale nie przesadzajmy, jak Twoja żona "wyczaiła" fabię to i do Lybry się przyzwyczai.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: Fugaz » 10 kwie 2008, 21:35

Dziś pokazywałem włoszkę mojej żonie. Co prawda tylko na zdjeciach bo w tychach tylko jedną widziałem i to chyba jeszcze przejazdem. Ale widzę, że zdjęcia wnętrza robią wrażenie, w porównaniu z tym co widziała do tej pory. Potem pokazałem jej tył kombi lub SW, żeby nikogo nie obrazić i sedana bądź limuzyny, tu zdecydowanie bardziej spodobała jej się wersja SW(kobi). Tak więc pierwszy krok zrobiony jest już wstępna akceptacja teraz tylko pozostaje znaleźć piękną włoszkę najlepiej z silnikiem 2.4 JTD (mocy nigdy za wiele), chyba że macie inny pogląd, do tego w wersji kombi.
Dzięki za wszystkie rady, pewnie gdyby nie to Forum nigdy bym nawet nie spogądnął na Lancie, a tak już nie mogę się doczekać aby ją kupić, a jak ktoś gdzieś napisał emocje nie pomagają w zakupach samochodu.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: Simon » 10 kwie 2008, 21:55

o silnikach opinii jest tyle co użytkowników.
Prawdę rzeczesz, że mocy nigdy za wiele, ale ja np użytkuję auto w 80-90% w mieście ( oprócz drobnych wyjazdów weekendowych ) i bardzo sobie chwalę spalanie w okolicach 7,5 w masakrycznie zakorkowanym Wrocławiu. Średnią prędkość komp mi pokazuje poniżej 30kmh więc nawet nie ma gdzie tej mocy rozwinąć. A jak trzeba na trasie to i tak 1.9 w zupełności wystarczy. Powiedzmy sobie szczerze, że jak się widzi wszytkie te passaty, A4 i inne tego pokroju to 1.9 to w nich standard.

160 na autostradzie to dla niego pestka - szybciej raczej się nie jeździ :) jedyne co to w 2.4 masz większą pewność przy wyprzedzaniu...

PS. ja też szukałem SW 2.4 a kupiłem sedana 1.9 ( zresztą w Twoich okolicach - w Dąbrowie Górniczej ). Przy bardzo ograniczonej ilości aut na rynku trzeba się liczyć z pewnymi kompromisami. Oczywiście zalezy jak bardzo Ci się spieszy i czy jesteś gotów samodzielnie jechać do DE i coś sobie sciągnąć.
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

hamberg
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: hamberg » 10 kwie 2008, 22:31

"Simon" pisze:o silnikach opinii jest tyle co użytkowników.
Prawdę rzeczesz, że mocy nigdy za wiele, ale ja np użytkuję auto w 80-90% w mieście ( oprócz drobnych wyjazdów weekendowych ) i bardzo sobie chwalę spalanie w okolicach 7,5 w masakrycznie zakorkowanym Wrocławiu. Średnią prędkość komp mi pokazuje poniżej 30kmh więc nawet nie ma gdzie tej mocy rozwinąć. A jak trzeba na trasie to i tak 1.9 w zupełności wystarczy. Powiedzmy sobie szczerze, że jak się widzi wszytkie te passaty, A4 i inne tego pokroju to 1.9 to w nich standard.
w mojej kappie 2,4JTD we wroclawiu udalo mi sie juz dwukrotnie zejsc ze spalaniem do 7,8l/100 oczywiscie w godzinach szczytu jadac z kielczowa na strzegomska. Z drugiej strony zaden problem wyrobic 9l/100 :(
Kappa JTD
Tipo 1.9TD

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: Fugaz » 10 kwie 2008, 22:45

Ja głównie będę pomykał na trasie Tychy-Sosnowiec-Tychy to jakieś 25km autostrada i 5 km miasto mało zakorkowane w jedną stronę i tak 5 razy w tygodniu. Nie spieszy mi się bardzo, a ponieważ nie mam zielonego pojęcia o mechanice i blacharce raczej nie sądzę żebym się odważył na wyjazd zagramanice po auto, choćzdaje sobię sprawę, że kupno auta od handlarza to jak los na loterii, no ale może się uda. W każdym razie nie chce się spieszyć.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: Simon » 11 kwie 2008, 0:15

"hamberg" pisze:
"Simon" pisze:o silnikach opinii jest tyle co użytkowników.
Prawdę rzeczesz, że mocy nigdy za wiele, ale ja np użytkuję auto w 80-90% w mieście ( oprócz drobnych wyjazdów weekendowych ) i bardzo sobie chwalę spalanie w okolicach 7,5 w masakrycznie zakorkowanym Wrocławiu. Średnią prędkość komp mi pokazuje poniżej 30kmh więc nawet nie ma gdzie tej mocy rozwinąć. A jak trzeba na trasie to i tak 1.9 w zupełności wystarczy. Powiedzmy sobie szczerze, że jak się widzi wszytkie te passaty, A4 i inne tego pokroju to 1.9 to w nich standard.
w mojej kappie 2,4JTD we wroclawiu udalo mi sie juz dwukrotnie zejsc ze spalaniem do 7,8l/100 oczywiscie w godzinach szczytu jadac z kielczowa na strzegomska. Z drugiej strony zaden problem wyrobic 9l/100 :(
ja mam 7,5 średnie, liczone własnoręcznie z pełnego baku
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: Fugaz » 11 kwie 2008, 9:09

Zużycie paliwa to nie największy problem, większy problem to teraz dla mnie znaleźć mało sfatygowaną Lyberkę, wczoraj oglądałem autka w niemczech fajne ceny ale nie odważe się raczej tam jechać po auto ponieważ nie znam żadnego speca który by mógł ze mną tam jechać. Ale jak znajdę coś ciekawego to wrzucę link (mam nadzieję, że można ) na wszelki wypadek sprawdzę regulamin żeby nie podpaść już na samym początku.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: Nat » 11 kwie 2008, 15:46

"Fugaz" pisze:Ale jak znajdę coś ciekawego to wrzucę link (mam nadzieję, że można ) na wszelki wypadek sprawdzę regulamin żeby nie podpaść już na samym początku.
Zapobiegliwośc godna pochwały :D 8)

Do wrzucania linków z ogloszeniami utworzylismy specjalne podforum o nazwie "Ogłoszenia znalezione" obok kupię i sprzedam
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lancia Lybra - jak przekonać żonę do tego trójkąta?

Post autor: Fugaz » 11 kwie 2008, 17:06

Dziękuję NAT znalazłem ten dział i nawet jak dobrze pamiętam skorzystałem z twojego opisu jak wrzucić link ze strony pod jakiś wyraz, żeby na forum nie śmiecić.
Dzięki
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”