Kappa - brak świateł

goodLUKAS
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 01 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Kappa - brak świateł

Post autor: goodLUKAS » 13 kwie 2008, 15:23

Witam!

Czy ktoś mi pomoże? :( A mianowicie- nie mam świateł postojowych z przodu ani z tyłu samochodu , brak jest też świateł stopu ale tylko dwuch - trzecie świeci???!!! Na desce roździelczej również jest ok - kontrolka świateł pozycyjnych się świeci a komputer nie pokazuje żadnych błedów z oświetleniem!!!! Czy może być to wina bezpiecznika??? Jak tak to gdzie go szukać? Mam instr.do mojej Kappy lecz po włosku i nic w ząb nie kapuje z ich języka :D PROSZĘ O POMOC bo strach się poruszać żeby ktoś mi do tyłka nie wjechał :D
goodLUKAS
============
Lancia Kappa

dudekken

Kappa - brak świateł

Post autor: dudekken » 13 kwie 2008, 15:30

Instrukcja do Kappy po Polsku

Jeśli to nie bezpieczniki to musisz szukać na przewodach(przełamany, brak masy,zaśniedziałe styki). Jeśli jednak nie masz pojecia o podstawach korzystania z multimetru (raczej bedzie niezbędny) to radzę oddać auto do dobrego elektryka.

goodLUKAS
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 01 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Kappa - brak świateł

Post autor: goodLUKAS » 13 kwie 2008, 15:52

Wydaje mi się że to faktycznie nie bezpieczniki- tylko dziwi mnie że komputer nie pokazuje błędu- kiedyś jak ``padła`` jakaś żarówka to miałem info na komputerze a teraz -nic. Przeglądałem już forum w poszukiwaniu podobnej usterki- i doczytałem że może to byc przekaźnik?? Mniejmy nadzieję :D
goodLUKAS
============
Lancia Kappa

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Kappa - brak świateł

Post autor: wega » 13 kwie 2008, 16:01

A spróbuj wyjąć żarówkę postojową i zobacz czy wyświetli Ci komunikat.
Obrazek

goodLUKAS
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 01 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Kappa - brak świateł

Post autor: goodLUKAS » 15 kwie 2008, 12:51

: witaj :

Dzięki dudekken za instrukcję po polsku!!! :D Wszystko działa już wyśmienicie- okazało się że bezpiecznik (przy filtrze klimy) był poluzowany!!! Pozdrawiam
goodLUKAS
============
Lancia Kappa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”