Lybra - tylne zawieszenie

Kropek46
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Raszyn

Lybra - tylne zawieszenie

Post autor: Kropek46 » 23 maja 2008, 20:38

Witam wszystkich mam takie pytanko czy już któryś z klubowiczów zabierał sie za tylne zawieszenie w swojej librze. Bo ogólnie to mój problem polega na tym że nigdzie nie mogę dostać simerbloków do tylnych wahaczy :( . Proszę o pomoc. :(

dudekken

Re: Tylne zawieszenie w librze

Post autor: dudekken » 23 maja 2008, 21:43

"Kropek46" pisze:Witam wszystkich mam takie pytanko czy już któryś z klubowiczów zabierał sie za tylne zawieszenie w swojej librze. Bo ogólnie to mój problem polega na tym że nigdzie nie mogę dostać simerbloków do tylnych wahaczy :( . Proszę o pomoc. :(
Za tylny zawias w Lybrze to chyba jeszcze nikt tu sie zabieral dlatego ze jego awaryjnosc jest bardzo znikoma, jeśli coś puka z tyłu to najczęściej łączniki lub gumy stabilizatora.
Jeśli chodzi o tuleje metalowo-gumowe za pomocą których mocowane są wahaczectylne do nadwozia to nie dostaniesz ich nigdzie. W przypadku zużycia się tych tulei pozostaje zakup nowych oryginalnych wahaczy bądź modyfikacja we własnym zakresie na tuleje typowe.

Kropek46
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Raszyn

lybra - Tylne zawieszenie

Post autor: Kropek46 » 23 maja 2008, 21:49

Łączniki i gumy już wymieniałem i nadal tłucze niesamowicie :(

dudekken

lybra - Tylne zawieszenie

Post autor: dudekken » 23 maja 2008, 23:03

No to tylko wizyta w porządnym warsztacie może ustalić przyczynę stuków bo niestety za pośrednictwem forum nie jestem w stanie przejrzeć ci zawieszenia.

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tylne zawieszenie w librze

Post autor: Simon » 24 maja 2008, 9:05

"dudekken" pisze:Za tylny zawias w Lybrze to chyba jeszcze nikt tu sie zabieral dlatego ze jego awaryjnosc jest bardzo znikoma
I bardzo dobrze, bo te ich niezależne ramiona prowadzące, czy jak to sie nazywa, to nietani interes jeśli idzie o naprawę... oczywiście nie chcę nikogo martwić :)
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

lybra - Tylne zawieszenie

Post autor: Łukasz » 24 maja 2008, 9:25

Ja chcialem juz rwac cale tylne zawieszenie tak mi sie tuklo. Na poczatku wymienilem laczniki stabilizatora na plastikowe orginaly. Troszke ciszej ale dalej sie tuklo. Potem lyzka do opon i dokladne ogladanie kazdego elementu. Niby juz sparciale ale wciaz dosc elastyczne. Ostatecznie poddalem tuningowi ten element, ktory trzyma stabilizator. Cisza jak makiem zasiał. W dobrze zaopatrzonym sklepie fiata dobiora Ci wszystkie sinenbloki wahacza. Trzeba poprostu podjechac na miejsce z wyjetym elemetem
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”