Lybra - znoszenie podczas przyśpieszania

Awatar użytkownika
Kis79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Giżycko

Lybra - znoszenie podczas przyśpieszania

Post autor: Kis79 » 31 lip 2008, 19:12

Witam, dziś zauważyłem dziwna przypadłość, mianowicie przy ostrym przyspieszaniu samochód ma tendencje do znoszenia na prawo, gdy odpuszczę gaz , znosi w lewo. Wcześniej tego nie było, jechał jak po sznurku. najbardziej odczuwam to na 3 biegu.


Nigdzie nie uderzyłem kołem, żona tez się nie przyznaje. ciśnienie w kolach ok.

Jutro jadę na sprawdzenie geometrii. może ktoś miał podobny przypadek, wiedziałbym z której strony pukać :)

może poduszka pod skrzynia , silnikiem?


--------------------------------------------------
winowajca jest wybita tuleja przednia , przedniego lewego wahacza.
w poniedzialek wymiana
Lybra SW Lx 2.4 JTD , YZF 750 R
Obrazek

Awatar użytkownika
kulu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 144
Rejestracja: 17 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Żagań

Lybra - znoszenie podczas przysp. [ROZWIAZANY]

Post autor: kulu » 03 sie 2008, 1:40

Witam
Ja miałem podobny przypadek w passacie, u mnie winę ponosiła końcówka wachacza

Jarek1154
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 03 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Lybra - znoszenie podczas przysp. [ROZWIAZANY]

Post autor: Jarek1154 » 03 sie 2008, 8:20

Witam!Ja mam podobny problem.Sciaga mi na prawo przy przyspieszeniach i czasami hamowaniu.I do tego wspomaganie dziwnie chodzi-w jedna strone bardzo lekko jakby samo sie krecilo a w druga ciezej-to sa minimalne roznice,ale do odczucia.Prawdopodobnie wahacz prawy,bo wiem,ze jest do wymiany,dowiedzialem sie w tym samym czasie gdy odebralem lucynke z warsztatu po wymianie hamulcow,koncowki drazka kirowniczego i lewego wahacza.W warsztacie niby nie stwierdzili,ze prawy tez do wymiany,ustawili zbieznosc-co tez jest dziwne,bo jak prawy wahacz ma luzy to kiepsko z ustawieniem zbieznosc,ale podobno jest ok-tak mi powiedzieli...Tego samego dnia pojechalem na diagnostyke i wyszlo-prawy wahacz do wymiany!Wiec zbieznosc tez mam do niczego ustawiona.Tak to jest z tymi fachowcami!
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”