Kappa - ABS

adam_bstok
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Kappa - ABS

Post autor: adam_bstok » 22 sie 2008, 12:44

Kupilem Lancie Kappa 2.0 - 5.20T - 99rok. i mam problem moze cos ktos podpowie...otorz z tego co wiem po 98 ABS zostal przeniesiony z odzielnego komputera na glowny ponadto nie posiada tez czujnika w skrzybi biegow do napedu licznika predkosciomierza zas impuls na licznik jest pobierany z czujnikow ABS. Problem w tym ze kupujac wiedzialem ze nie dziala ABS i licznik(znaczy wszystko sie wyswietla ..przebieg itd ale nie dziala, nie liczy i nie wskazuje)...barkowalo czujnika ABS w przedniej piascie z przodu..kupilem nowy..."bagatela" 360złPLN wstawilem i tu zonk nadal nie dziala nic. Kompletnie nic ani szybkosciomierz ani ABS...co to moze byc. Pondto wszyscy pisza o palacej sie kontrolce ABS... nie ma u mnie takiej kontrolki...pomijajac ze sie nie pali...mogla by byc spalona zarowka...ale zupelnie nie ma takiej pozycji na desce rozdzielczej jak ABS jest opcjonalnie ASR ale tego ona chyba nie ma w wyposazeniu ta zreszta tez sie nie pali...Pomocy bo juz licze dni do wyplaty zeby niestety zaczepic o serwis Lanci....aha na wyswietlaczu autodiagnostyki tez nie wyswietla zadnych błedów -00- Dzieki z gory i mam nadzieje na pomoc

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - ABS

Post autor: prezesjm » 22 sie 2008, 13:32

Kontrolkę ABS masz na pewno tylko nie pisze abs a jest symbol ślizgającego się autka w kółeczku. W kappie w kontrolkach jest większość diód a nie żarówek. Pewnie jest wycięta dioda by nie " waliło po oczach". We własnym zakresie sprawdź bezpieczniki od ABS, jeśli są w porządku to pozostaje podjechać do dowolnego warsztatu z elektromechaniką i tam powinni bez problemu zdiagnozować awarię. Może jeszcze jeden uszkodzony czujnik, może przewód lub co gorsze uwalony cały moduł ABS. Warto poszukać z używanych, nie jest to taki strasznie wielki koszt.

adam_bstok
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Kappa - ABS

Post autor: adam_bstok » 22 sie 2008, 14:00

"prezesjm" pisze:Kontrolkę ABS masz na pewno tylko nie pisze abs a jest symbol ślizgającego się autka w kółeczku. W kappie w kontrolkach jest większość diód a nie żarówek. Pewnie jest wycięta dioda by nie " waliło po oczach". We własnym zakresie sprawdź bezpieczniki od ABS, jeśli są w porządku to pozostaje podjechać do dowolnego warsztatu z elektromechaniką i tam powinni bez problemu zdiagnozować awarię. Może jeszcze jeden uszkodzony czujnik, może przewód lub co gorsze uwalony cały moduł ABS. Warto poszukać z używanych, nie jest to taki strasznie wielki koszt.

Kolego Szanowny dzieki za wskazowki tylko ze zdaje sie wszytskie bezpieczniki sprawdzilem no i niestety zadnego nie znalazlem spalonego ale taz zadnego nie znalazlem gdzie bylo by oznaczenie ABS pomimo ze nad wszystkimi jest jakies oznaczenie do czego sluzy. No chyba ze nie wiem gdzie sie mzoe znajdowac ten od ABSu z gory serdeczne dzieki

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - ABS

Post autor: prezesjm » 22 sie 2008, 14:08

A bezpieczniki na podszybiu obok filtru przeciwpyłkowego sprawdzałeś ?

A na marginesie diagnostyka wywołana przyciskami na infocenter służy tylko do diagnozy klimatronika, niczego więcej tym bardziej ABS.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”