Delta II - wymiana radia, tylnie glosniki

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5040
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Delta II - wymiana radia, tylnie glosniki

Post autor: Bichoń » 03 wrz 2008, 7:49

Witam,
Przymierzam sie do wymiany swojego radia, bo mam jeszcze kaseciaka. Moje wymagania sa dosyc niskie, ma miec wejscie AUX na MP3 playera i byc kompatybilne z istniejaca instalacja.
I tu rodzi sie moje pytanie - czy, jakie, ile, ktore (itp itd) sa standardy wtyczek, zebym nie musial sie bawic z przerobkami kabli? Innymi slowy chcialbym wyciagnac stare radio i wstawic nowe, bez biegania po sklepach i szukania pasujacych wtyczek.

Kolejna sprawa - glosniki na tylniej polce. Jak kupilem moja Delte, miala zamontowane dwa glosniki, ale na nieoryginalnej polce i wygladalo to strasznie. Natychmiast wyrzucilem tamta polke z glosnikami i wstawilem oryginalna. Zastanawiam sie nad powrotem do tylnich glosnikow, ale troche szkoda mi wiercic dziury w polce. Czy ktos ma jakies inne, ciekawe rozwiazanie?

Awatar użytkownika
PAHO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Delta II - wymiana radia, tylnie glosniki

Post autor: PAHO » 03 wrz 2008, 8:46

co do radia to każde markowe powinno mieć kostki ISO w zestawie, takie same kostki powinny być w twoim aucie jeśli nic nie było kombinowane
nie kupuj chińskich wynalazków z nie wiadomo jakimi bajerami, kup coś mniej wypasionego ale markowego nie wiem ile chcesz wydać więc nic ci nie polecę

co do głośników (nie wiem jaki rozmiar w delcie z przodu) to lepiej dać lepsze głośniki do przodu a tył zostawić w spokoju, dobra jakość zaczyna się od głośników odseparowanych firmy Helix (allegro) i pzydało by się wygłuszyć drzwi
Była Kappa 2,4 jtd
jest Audi A6 C5 2.5TDI / ale spoko docelowo THESIS powrót musi być

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5040
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Delta II - wymiana radia, tylnie glosniki

Post autor: Bichoń » 08 wrz 2008, 11:51

Radio wymienione. Stare oczywiscie nie bylo na kostce ISO, wiec lutownica poszla w ruch - ale przynajmniej juz jest tak, jak powinno byc.

Ciagle mi chodzi po glowie, czy nie wykorzystac tej instalacji glosnikowej w bagazniku. Czas pokaze, musze tez zobaczyc dokladnie ile gdzie mam miejsca.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Delta II - wymiana radia, tylnie glosniki

Post autor: Marcin_D » 08 wrz 2008, 13:33

Bichon z MDF można wyczarować cuda - jak masz trochę zdolności to można dorobić półkę, która wyglądem nie będzie odbiegać od oryginału, a będzie miała dziury na głośniki.
Najlepiej poprzykręać głośniki od spodu do półki, żeby nie było widać, że są. A teraz w sklepach jest taka ilość tkanin obiciowych, że można dobrać tak idelaną na półkę.
Ze 4-5 lat temu dorobiliśmy półkę do Cromy po lifcie, która wyglądała i łamała się jak oryginał, a głośniki były odseparowane trzydrożne pod wzmakiem.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”