Warsztat Górny Śląsk

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

Lechu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 27 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: Lechu » 27 kwie 2008, 23:01

Witam w dziale regionalnym, jak już nadmieniłem w wątku powitalnym stałem się kierowcą Lybry SW 2.4jtd 01, niestety dość zaniedbanej. Zrobiłem nią w dwa dni 600km i lista usterek ma już 12 pozycji i rośnie, (najbardziej martwią mnie stuki z tylnego zawieszenia) ale nie przejmuje się tym, bo za 20% ceny nowego auta nie można się takiego spodziewać. Proszę o polecenie jakiegoś warsztatu na Górnym Śląsku, który zna się na marce i mógłby się zająć moją ślicznotką :-)
pozdrawiam
Lechu
Lybra 2.4 jtd SW + AX 1.0 LPG

merbart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 201
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: merbart » 21 maja 2008, 10:37

Witam
Podepne się do tematu, przydałby się jakiś mechanik znający się na Lanciach z woj. śląskiego.
Czarna Kappa 2,4 JTD

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: Fugaz » 21 maja 2008, 10:49

Dostałem kiedyś namiar od znajomego, który zajmuję się jego Lanciami od kilkunastu lat, tylko że on jest z Tychów i do tego strasznie obłożony robotą, jak do niego dzwoniłem ze sprzęgłem to miał kolejkę na 2 tygodnie, jak coś to mogę wam dać namiar jak do domu wróce po pracy.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: wega » 21 maja 2008, 10:56

Dobry mechanik i "czujący" temat to taki który zna się na wszystkich markach.
Mnie mechanik, który robił remont generalny silnika w mojej Kappie 2,0 20V, nigdy nie widział Kappy w swoim warsztacie. Remont wykonany profesjonalnie. Żeby było śmieszniej remont był odwleczony w czasie. Od momentu rozebrania silnika na części pierwsze do pełnego złożenia upłynęło 3 tygodnie (spowodowane było to zdobywaniem części przeze mnie, szlifem wału itd.). W miedzy czasie remontował inne silniki i nawet się nie zająknął składając po trzech tygodniach mój silnik. Po prostu klient to czuje i wie co i jak. Nawet ustawianie rozrządu jest dla niego proste i zrozumiałe bez specjalnych do tego modelu silnika blokad rozrządu,kół.
Jedyny problem to taki że warsztat jest w Skrzyszowie tj. 10km od Wodzisławia Śląskiego.
Obrazek

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: aro » 21 maja 2008, 12:02

Wega daj mi namiar na ten warsztat w Skrzyszowie. Mieszkam niedaleko (około 10km) - bo u mnie to raczej brak jest "mądrzejszych mechaników"

A swoją drogą, co Ty robiłeś w Skrzyszowie??? I sie nie pochwaliłeś. Podjechałbym zobaczyc Kappe, a tak muszę obejśc się smakiem.

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: wega » 21 maja 2008, 12:21

Temat Skrzyszowa i nieszczęsnego zakładu LPG opisywałem we wcześniejszych postach. Otóż, kto nie wie, byłem tam na okresowym przeglądzie LPG (autko moje pochodzi z Pawłowic a w Skrzyszowie zakładany był gaz: link, warsztat osobiście polecam-profesjonalnie założona instalka Stag-300. Na ww. przeglądzie wywaliło podczas przegazowywania (regulacji) silnika panewkę i zostałem nakłoniony na zostawienie samochodu u ich zaprzyjaźnionego mechanika na naprawę. Gościa wogóle nie znałem, ale parę razy musiałem odwiedzić swój samochód i w ten oto sposób przypatrzeć się facetowi na ręce. I tu miłe zaskoczenie. Facet naprawdę jest dobry w te klocki. Sam osobiście robię wszystko przy autku dlatego mam jakiekolwiek pojęcie i mogę kogoś pochwalić albo nie.
Jak znajdę telefon to zapodam. Dokładnie warsztat jest w miejscowości Godów (zaraz za Skrzyszowem) i facet robi głównie remonty generalne silników, ale i nie tylko. Od niego wiem że pracował w serwisie ASO-Renault, ale się zwolnił bo mu mało płacili.
Obrazek

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: aro » 21 maja 2008, 12:26

Jak Godów to jeszcze bliżej!

U nas w powiecie wręcz przeciwnie odradzają ten warsztat LPG. Ja miałem LPG zakładany gdzie indziej, ale byłem też u nich i ceny instalek LPG mieli z kosmosu.

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: wega » 21 maja 2008, 12:32

Fakt ceny kosmos, ale ja za instalkę zapłaciłem "w cenie" auta. Jeszcze jedną przygodę miał marcineq, ten od bordowej Kappy Coupez Pawłowic, od którego kupiłem Moją obecną Lancię. któremu podczas jazdy próbnej rozwalili samochód (odkręciło się kółko).
Obrazek

inconnu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Zabrze/Gliwice

GLIWICE, ZABRZE, KATOWICE i tym podobne?

Post autor: inconnu » 26 paź 2008, 19:00

Chciałbym odświeżyć temat.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wygląda kwestia mechaników/warsztatów w okolicach Katowic, Gliwic, Zabrza? Nie za wiele na tym forum wyczytałem.

Słyszałem, że jest Ganinex w Gliwicach - nie wiem czy warty uwagi.
Jest ASO w Zabrzu - pewnie drogo, ale czy znają się na rzeczy?
Ganinex w Katowicach - ??

Coś jeszcze w okolicy? Może jakieś mniejsze warsztaty? Nie za wiele tego szczerze mówiąc. Może jakiś Bytom, Ruda Śląska, Mikołów? Słyszałem, że w Tychach, ale to już dla mnie nieco dalej.

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: wega » 26 paź 2008, 19:05

Obrazek

inconnu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Zabrze/Gliwice

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: inconnu » 27 paź 2008, 9:55

Dzięki. Odnotowane ;) Możesz coś o nich powiedzieć? ASO to pewnie drogo, ale jak wygląda kwestia fachowości?

A jakieś inne warsztaty, nie będące ASO? Coś godnego polecenia, gdzie wiedzą co to Lancia? ;)

radek82
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 105
Rejestracja: 17 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: radek82 » 27 paź 2008, 11:53

Jak chciałem zaprowadzić tam Kappę (nie chciała zapalić - wątek opisany w Pytania i porady techniczne), nie chcieli nawet słuchać. Cytuję odpowiedź kogoś z DYBICAR: " o nie, nie, lanci nie" :roll:
Lancia Lybra '00 2.0 20V comfortronic ;)
Lancia Kappa SW '97 2.0 20V ;)

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: wega » 27 paź 2008, 12:33

"radek82" pisze:Jak chciałem zaprowadzić tam Kappę (nie chciała zapalić - wątek opisany w Pytania i porady techniczne), nie chcieli nawet słuchać. Cytuję odpowiedź kogoś z DYBICAR: " o nie, nie, lanci nie" :roll:
Ja u nich byłem 1x na kompie, a raz na uszczelnieniu miski olejowej i nie marudzili. Druga sprawa że serwisujemy u nich naszą zakładową sanitarkę m-ki Fiat i może dlatego nie marudzili.
Obrazek

inconnu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Zabrze/Gliwice

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: inconnu » 27 paź 2008, 22:14

"radek82" pisze:Jak chciałem zaprowadzić tam Kappę (nie chciała zapalić - wątek opisany w Pytania i porady techniczne), nie chcieli nawet słuchać. Cytuję odpowiedź kogoś z DYBICAR: " o nie, nie, lanci nie" :roll:
Nie brzmi to zachęcająco. Mam nadzieję, że da się jeszcze gdzieś te cudeńka naprawiać, bo słyszałem już dużo opinii, że mechanicy przybierają wygląd zombich jak usłyszą słowo Lancia ;)

Syrragh
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Bytom

Warsztat Górny Śląsk

Post autor: Syrragh » 07 gru 2008, 17:30

Zdecydowanie odradzam GANINEX w Gliwicach. Dwa lata temu, jako świeży posiadacz Kappy, robiłem tam pasek mediów. Nie dość że policzyli sobie 250 zeta to jeszcze pasek krzywo założyli.
Z daleka od ASO!
Polecam specjalistów z Jaworzna tyle że to niezbyt blisko Gliwic, dojazd autostradą jednak nienajgorszy

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”