Delta -kontrolka klocków hamulcowych

larwa72
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 18 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: mazowsze/Słubice

Delta -kontrolka klocków hamulcowych

Post autor: larwa72 » 29 paź 2008, 8:48

W kwietniu tego roku wymieniałam klocki hamulcowe-a wczoraj szok zamigotała mi kontrolka zużytych klocków. Czy to możliwe żeby tak szybko się zmęczyły-przecież nie jeżdżę aż tak dużo!!!!Czyżby mechanior wpuścił mnie w maliny z tą wymianą?
lussi

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Delta - kontrolka -klocki hamulcowe?

Post autor: skyblu » 29 paź 2008, 9:20

niestety tylko oględziny rozwiążą zagadkę, jeżeli nie do speca od Lanci to do mechanika od hamulców,
jeżeli klocki były założone nowe to na pewno jeszcze są ok, wulkanizator najbliższy zdejmie kółko i zobaczy jaki stan okładzin.
pozdro :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Delta - kontrolka -klocki hamulcowe?

Post autor: wega » 29 paź 2008, 9:42

Zdarza się tak, że przewód wystający z klocka (zamykający obwód elektryczny) został za głęboko "wtopiony" w sam klocek. Również skład klocka (grafit itp.) + wilgoć = przepływ prądu elektrycznego. Także mignięcia kontrolki, czy też żarzenie zdarzają się. Ostatnią kwestią której nie można wykluczyć to zużycie, ale to musisz po prostu zmierzyć, zobaczyć.
Obrazek

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Delta - kontrolka -klocki hamulcowe?

Post autor: STOD » 29 paź 2008, 9:53

Jeśli marny klocek to mógl polecieć.Ojciec w nowej 307 miał dwa razy w ciągu pierwszych 10 tys. wymieniane na gwarancji tarcze i klocki!
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Delta - kontrolka -klocki hamulcowe?

Post autor: Nat » 29 paź 2008, 10:09

Zanim zaczniesz się martwić, sprawdź ewentualne przebicie na czujniczku/druciku idącym doń.
Tez tak miałem w integralce, klocki OK :)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”